Dvanáct zápasů. To je nadílka, kterou Litvínov v letošní, koronavirem ovlivněné, sezóně dostal z extraligového rozpisu. Litvínov se s Českými Budějovice utkává po téměř osmi letech, oba celky sehráli poslední vzájemné utkání 18. ledna 2013. Z výhry se radovali Jihočeši, tehdy ještě pod vedením generálního partnera Mountfield. Ze současného kádru na duel mohou vzpomínat pouze Viktor Hübl a František Lukeš, druhý jmenovaný si dokonce ve zmíněném utkání připsal asistenci na gól Juraje Majdana.

V oné sezóně 2012/2013 se oba týmy utkaly tradičně čtyřikrát, z toho dvě výhry brali hráči Litvínova (3:0 a 3:1), dvakrát se ale radovali právě České Budějovice (1:4 a 1:3).

Porovnání statistik

Verva již v posledním měsíci letošního roku odehrála dva zápasy, ve kterých shodně podlehla Mladé Boleslavi i Ocelářům ze Třince 2:4. Chemikům momentálně patří třináctá příčka, se ziskem třinácti bodů z patnácti zápasů. Nejproduktivnějšími hráči celku s černožlutými dresy jsou shodně Richard Jarůšek (5+2) a Patrik Zdráhal (3+4), kteří mají shodně po sedmi kanadských bodech.

Jihočeši na tom při svém návratu mezi českou hokejovou elitu nejsou zrovna nejlépe. Nováček letošního ročníku Extraligy odehrál již 17 duelů, ale získal pouhopouhých jedenáct bodů a patří mu tak poslední místo extraligové tabulky. Zároveň mají České Budějovice nejhorší obranu v lize, jejich brankáři obdrželi dohromady již 63 branek. Nejlépe bodujícími hráči jsou Pavel Pýcha (4+9), Albert Michnáč (3+6) a Adam Raška (1+8).

Nevydrželi jsme hrát 60 minut, hodnotil trenér Vladimír Országh

„Drželi jsme krok v první třetině, ve druhé jsme ale úplně propadli, byla to nejhorší pasáž hry. Ve třetí jsme ještě něco zkoušeli, povedlo se snížit, ale jedeme domů bez bodů," hodnotil utkání se Třincem litvínovský hlavní trenér Vladimír Országh. „Neumím si vysvětlit, že jsme nevyhrávali souboje, nebruslili, netlačili jsme se do brány. Jsem zklamaný zejména ze druhé třetiny, kterou jsme ustáli jen díky Honzíkovi, soupeř nám mohl více odskočit. Chceme být koncentrovaní, hrát svou hru, ale v každém utkání vypadneme z role, máme problém zahrát naplno celých 60 minut," dodal.

Zklamaný byl po zápase ve Třinci také střelec jednoho ze dvou litvínovských gólů, Patrik Zdráhal: Začali jsme velmi dobře, vytvořili jsme si nějaký ten tlak a myslím, že jsme se Třincem dokázali hrát vyrovnanou hru. Poté však přišel nějaký zlom, ve druhé třetině jsme byli jako na kolotoči, nedokázali jsme hrát naplno celých 60 minut," řekl v pozápasovém rozhovoru litvínovský ostrostřelec.

Utkání je na programu v neděli od 15:30

Litvínov má před sebou bezpochyby velkou výzvu. České Budějovice jsou v současné chvíli poslední celkem extraligové tabulky, ale v případě, že by Zimní stadion Ivana Hlinky vyloupili o všechny tři body, Litvínov by se rázem s bodovou ztrátou objevil na úplném chvostu české hokejové smetánky.

Utkání je na programu v neděli 6. prosince od 15:30, hrát se bude samozřejmě bez divácké přítomnosti. Zápas bude také možné sledovat na tradičních platformách.