Dominantou nové sady dresů jsou historické prvky, které zdobily litvínovský celek na přelomu 20. a 21. století. Hlavním tahákem jsou však barvy sponzorských reklam - ty se sladily s barvami klubu. Ve sportovní komunitě dlouhodobě panují dohady o různorodosti barev partnerů na hráčských dresech. „Přišli jsme proto s myšlenkou na sjednocení barevnosti reklam, aby loga partnerů celkově zapadala do vzhledu dresů a mohl tak vyniknout grafický design," říká Jan Švarc, marketingový manažer HC VERVA Litvínov a autor dresů. „Velice děkujeme všem našim a extraligovým partnerům, kteří nám tuto inovaci umožnili." dodává.

Litvínov má v současné chvíli povolení v alternativní sadě dresů odehrát šest vybraných domácích utkání. Nejde tedy pouze o jednozápasovou výjimku, jako tomu bývá zvykem, za což bych rád poděkoval vedoucímu hokejového oddělení BPA Petru Nitschemu. Také bych rád poděkoval Šárce Tschiharschové mladší za navrhnutí chemické baňky a všem ostatním, kteří se na realizaci naší myšlenky podíleli," říká Jan Švarc. „Věříme, že se fanouškům dresy budou líbit a hlavně přinesou klukům v kabině štěstí," dodává. Poprvé se na chemiky v nových dresech budete moci podívat již v pátek 28. října v zápase proti Spartě na Zimním stadionu v Litvínově od 17:30.