Tiskové zprávy 01.05.2021
Autor: Tisková zpráva

Litvínov podepsal mladíky Denise Zemana a Michala Guta

Verva podepsala víceleté smlouvy s perspektivními mladíky, obráncem Denisem Zemanem, a útočníkem Michalem Gutem. „V obou vidíme nadějné hráče do budoucna. Jsou to kluci z regionu a jsme rádi, že se rozhodli další fázi kariéry spojit s Litvínovem,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Litvínov buduje kádr do následujících let, a tak se vedení klubu dohodlo na víceletých smlouvách s chomutovskými odchovanci Michalem Gutem a Denisem Zemanem. Osmnáctiletý Gut patří k talentovaným hráčům svého ročníku. Pravidelně nastupoval v reprezentačních výběrech a zahrál si i na mistrovství světa do dvaceti let. V sezóně 2019/2020 odešel do zámořské WHL, ale po jejím skončení se vrátil do Česka a nastupoval v Sokolově. Ve 20 zápasech vstřelil 10 branek, ke kterým přidal 11 asistencí. „Michal za nás v uplynulé sezóně bohužel z důvodu zdravotních problémů neodehrál žádný zápas. Pro nás je to hráč s velkou perspektivou do budoucna. Je pravidelným mládežnickým reprezentantem. Směrem do budoucna se díváme i tímto směrem, navíc je to hráč z našeho regionu,“ říká Vladimír Országh, hlavní trenér HC VERVA Litvínov.

Dvacetiletý zadák Denis Zeman svými výkony zaujal především v juniorech. V sezóně 2018/2019 si ho trenér Vladimír Růžička vytáhl do A-týmu v Chomutově, kde nastoupil do šesti extraligových duelů. V další sezóně pendloval mezi juniorskou ligou, Chance ligou a druhou ligou. Výborně se předvedl v Chance lize v Kadani, kde ve 35 zápasech zaznamenal 13 kanadských bodů (4+9). V loňském ročníku zářil v Sokolově a ve 23 utkáních vstřelil 3 góly, ke kterým přidal 10 asistencí. Vysloužil si tak pozvánku do Litvínova, kde sehrál čtrnáct extraligových duelů s bilancí dvou asistencí. „Měli jsme ho vyhlédnutého a dali jsme mu šanci na konci sezóny. Je to mladý a poctivý hráč z regionu, který chce na sobě pracovat. Vidíme v něm velký potenciál. Čeká ho ještě hodně práce, ale určitě u nás dostane šanci,“ říká hlavní trenér Litvínova.

Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >
Dorost 19.06.2021

Dorostenci na turnaji turnaji 4SA Energie Hockey Cupu 21 vybojovali bronz

Dorostenci mají za sebou turnaj v Karlových Varech, který se hrál pod názvem 4SA Energie Hockey Cup 21. Svěřenci trenérů Radka Šípa a Radka Mrázka získali na silně obsazeném turnaji bronzové medaile.
Více >