Máš za sebou z osobního hlediska nejúspěšnější sezonu. Jak jsi byl spokojený se svými výkony?

Pro mě osobně to byla výborná sezona. Líbil se mi hokej, který náš útok hrál, byly to krásné kombinační akce. V té příští chci předvádět minimálně stejné výkony a udělat co nejvíc pro tým.

Dvě utkání sis zahrál i za reprezentaci do šestnácti let, dokonce jsi jednou skóroval. Jak na to vzpomínáš?

Byla to čest a zkušenost, taková akce je bonus pro každého hráče. Můžete se porovnat s ostatními a zkusit hokej na mezinárodní úrovni.

"Zahrát si za reprezentaci byla čest a zkušenost."

—  Dominik Brouček

S týmem se vám podařilo postoupit do play off, kde vás v prvním kole vyřadila Plzeň. Jaké z toho máš zpětně dojmy?

Bylo to složité, Plzeň je nepříjemný soupeř. Má hodně kvalitních hráčů a velký výběr. My jsem po dlouhé šňůře proher byli velký outsider, ale všichni jsme bojovali, hlavně ten druhý zápas v Plzni. Nevyšlo to, ale za výkony v play off se nemusíme stydět.

Zmínil jsi nepříjemnou sérii porážek. Jak se tomu v další sezoně vyhnout?

Je to hodně o hlavě. Když se vyhraje pár zápasu, tak si tým hned věří a je to úplně něco jiného. Sezona začíná od nuly a my na to musíme zapomenout.

Extraliga dorostu má od září nová pravidla, přímo bude sestupovat šest týmů, další dva budou hájit příslušnost v baráži. Co na to říkáš?

Jde o zkvalitnění soutěže, takže podle mě je to dobrá věc. Našeho týmu se to doufám nijak nedotkne, budeme chtít hrát o horní příčky. A musíme skončit v první šestce.

Další změnou je konec nadstavby.

Myslím, že je to lepší. Bude se hrát i s týmy z Moravy, takže poznáme nové soupeře. A tabulka bude větší a zajímavější.

Jaké jsou tedy cíle týmu?

Cíl pro letošní sezonu je postoupit na republiku a porvat se o medaile.

"Cíl pro letošní sezonu je postoupit na republiku a porvat se o medaile."

—  Dominik Brouček

Na koho z vaší skupiny se nejvíc těšíš?

Nejvíc se těším na zápasy s Plzní. Máme jim co vracet, teď už ale v plné sestavě. Taky na Kladno, to byly vždy vyhrocené zápasy.

Jak zatím probíhá letní příprava mužstva?

Letní přípravu už máme za sebou, byla jako každý rok náročná. Teď už půjdeme rovnou na led a budeme se chystat na novou sezonu.