Konto našeho srdce 31.03.2022
Autor: Vilém Kunz, Libor Weber

Konto našeho srdce znovu spojilo síly s Nadačním fondem FK Teplice a pomohly Johance

Již počtvrté v letošní sezóně Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov a Nadační fond FK Teplice společně pomáhali potřebným v našem regionu. Tentokrát se rozhodli pomoci šestnáctileté Johance Zajícové, která žije společně se svojí maminkou v domě charity.

Johanka zápasí od svého narození s těžkým kombinovaným postižením, včetně opožděného vývoje jemné motoriky, těžké mentální retardace aepileptické encefalopatie. Sama neumí mnoho věcí – nenají se, nenakreslí obrázek, neobleče se. Protože Johance v minulosti velmi pomohli rehabilitace, uhradili jsme jí čtrnáctidenní intenzivní neuro-terapii v mezinárodním neurorehabilitačním centru ARCADA Ostrava a to ve výši 48 tisíc korun.

Tato neurorehabilitační terapie využívá pohybový rehabilitační koncept INFS - TheraSuit, s využitím dynamického elastometrického oblečku TheraTogs, který výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení a ulehčují nácvik motoriky. Zároveň má velmi pozitivní vliv na vestibulární systém, klouby, svaly, šlachy, rovnováhu, držení těla, stoj i pohyb v prostoru.

V rámci terapií mohla Johanka navíc využít i ergoterapie se speciálními sluchátky či Centrum lezecké všestrannosti. Johanka pracovala také v Multisenzorické místnosti, která napomáhá například k rozvoji koncentrace Vedle toho mohla využívat i speciálně masáže, včetně protahování jejích zkrácených svalu.

„Chtěla bych moc poděkovat za zaplacení této intenzivní terapie pro Johanku. Velmi ji pomohla a to nejen po fyzicky, ale i psychické stránce. Sami fyzioterapeuti jí moc chválili“, poděkovala na dálku maminka Johanky.

Symbolický šek předali za Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov útočníci Matúš Sukeľ a Andrej Kudrna, za Nadační fond FK Teplice člen jeho dozorčí rady a legenda klubu Admir Ljevakovič spolu s obráncem Janem Shejbalem.

Fotogalerie

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >