Konto našeho srdce 15.12.2021
Autor: L. Weber, O. Vlk

Konto našeho srdce spolu s Nadací Orlen Unipetrol a Denisem Godlou předali kyslíkový koncentrátor Hospicu sv. Terezie

Právě domácí hospicová péče je dnes nedílnou součástí zdravotnického systému, protože otevírá prostor pro důstojné doprovázení člověka na jeho poslední životní cestě.

Charitativní projekt Konto našeho srdce hokejového klubu HC VERVA Litvínov společně s Nadací Orlen Unipetrol a brankářskou jedničkou Denisem Godlou podpořili Domácí hospic sv. Terezie a zakoupili kyslíkový koncentrátor za více než 25 tisíc korun od společnosti Saegeling Medizintechnik.Nadace Orlen Unipetrol spolupracuje s Kontem našeho srdce více než 3 roky a společně tak pomáhají žadatelům o pomoc všude tam, kde je třeba. Denis Godla se rozhodl podpořit nákup tohoto přístroje a přispěl druhou polovinou požadované částky. Je to již druhý kyslíkový koncentrátor, který jsme předali ředitelce Domácího hospici paní Petře Stanislavě Meinlschmidtové.

Tento přístroj pomáhá zvládat umírajícím pacientům symptomy dušnosti.Dle slov paní ředitelky je právě dušnost nejnepříjemnější příznak, který je spojen s výraznou obavou o vlastní život pacienta. Velký podíl zde hraje i psychická složka. Právě dušnost má velkou řadu příčin. Využití kyslíkového koncentrátoru je nezbytné při zajišťování kvalitní hospicové péče. "Domácí hospicová péče zlepšuje kvalitu života a celkovou pohodu u umírajících pacientů, kteří chtějí zůstat ve svém vlastním domácím prostředí. Nejedná se o prodloužení života, ale o co nejvyšší kvalitu života až do jeho konce. Pokud člověka nejde uzdravit, je nutné odstranit nebo alespoň potlačit nepříjemné příznaky nemoci, jako je například právě symptom dušnosti," řekla ředitelka Domácího hospice sv. Terezie, z. ú. Bc. Petra Stanislava Meinlschmidtová

Zápasy - Junioři 03.12.2022

Ani dnes to juniorům nevyšlo

Litvínov - Po včerejší prohře litvínovští junioři očekávali v dnešní hře zlepšení a výhru, což se však nekonalo a plzeňské hráče neudolali. Ti si odvezli z Litvínova výhru 3:6.
Více >
Zápasy - Dorost 03.12.2022

Litvínovští dorostenci dnes zaslouženě vyhráli

Litvínov - Dnešní zápas začal lepší hrou hostů, to se ale v druhé třetině změnilo a Litvínov bere body za vítězství.
Více >
Zápasy - Junioři 02.12.2022

Litvínovským juniorům se dnes nepovedlo dostat přes Spartu

Litvínov - Litvínovským hráčům dnes nepřálo štěstí a Sparta odjela s výhrou - 3:5.
Více >