Konto našeho srdce 15.12.2021
Autor: L. Weber, O. Vlk

Konto našeho srdce spolu s Nadací Orlen Unipetrol a Denisem Godlou předali kyslíkový koncentrátor Hospicu sv. Terezie

Právě domácí hospicová péče je dnes nedílnou součástí zdravotnického systému, protože otevírá prostor pro důstojné doprovázení člověka na jeho poslední životní cestě.

Charitativní projekt Konto našeho srdce hokejového klubu HC VERVA Litvínov společně s Nadací Orlen Unipetrol a brankářskou jedničkou Denisem Godlou podpořili Domácí hospic sv. Terezie a zakoupili kyslíkový koncentrátor za více než 25 tisíc korun od společnosti Saegeling Medizintechnik.Nadace Orlen Unipetrol spolupracuje s Kontem našeho srdce více než 3 roky a společně tak pomáhají žadatelům o pomoc všude tam, kde je třeba. Denis Godla se rozhodl podpořit nákup tohoto přístroje a přispěl druhou polovinou požadované částky. Je to již druhý kyslíkový koncentrátor, který jsme předali ředitelce Domácího hospici paní Petře Stanislavě Meinlschmidtové.

Tento přístroj pomáhá zvládat umírajícím pacientům symptomy dušnosti.Dle slov paní ředitelky je právě dušnost nejnepříjemnější příznak, který je spojen s výraznou obavou o vlastní život pacienta. Velký podíl zde hraje i psychická složka. Právě dušnost má velkou řadu příčin. Využití kyslíkového koncentrátoru je nezbytné při zajišťování kvalitní hospicové péče. "Domácí hospicová péče zlepšuje kvalitu života a celkovou pohodu u umírajících pacientů, kteří chtějí zůstat ve svém vlastním domácím prostředí. Nejedná se o prodloužení života, ale o co nejvyšší kvalitu života až do jeho konce. Pokud člověka nejde uzdravit, je nutné odstranit nebo alespoň potlačit nepříjemné příznaky nemoci, jako je například právě symptom dušnosti," řekla ředitelka Domácího hospice sv. Terezie, z. ú. Bc. Petra Stanislava Meinlschmidtová

Preview - Dorost dnes

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >