Lední hokej se ve městě Litvínově poprvé začal hrát v Sokole. Víme, že to bylo někdy ve 20. letech minulého století. Ještě v 50. letech patřil i náš klub, který vznikl v roce 1945, pod tento vlastenecký spolek.

Obě organizace propojil muž z nejpovolanějších, hráč a trenér František Voříšek (narozen 1916).
Jeden ze tří zakladatelů vrcholového hokeje (spolu s J. Šatným a M. Klucem) začínal se sportem v Sokole Louka, kde se hokej naučil hrát. Posléze v polovině 20. století výrazně pozvedl sportovní úroveň našeho hokejového klubu v tehdejších Stalinových závodech. Byl u postupu do nejvyšší soutěže a později i u prvního velkého úspěchu, ligového stříbra v roce 1978.

HC VERVA Litvínov byl proto ve středu pozván na vzpomínkový akt ke 125. výročí založení TJ Sokol Nové Verneřice a 120. výročí ustavení valné hromady sokolské župy Krušnohorské Kukaňovy. Před sokolovnou v Hrobě se ho zúčastnili i hokejisté A-týmu Marek Baránek, Filip Pavlík, Pavel Písařík a Tomáš Pavelka.

Proběhla autogramiáda a po odhalení pamětní desky hráči koučovali v místní Sokolovně jednotlivé žákovské týmy při vyvrcholení florbalového turnaje. Akci doprovázela také výstava z historie Sokola.