Litvínovský dorost ladí formu před play off a po návratu klíčových postav do kádru se mu velice daří! Minulý týden se Tvrzníkova družina vydala do Havlíčkova Brodu, kde přejela domácí Bruslaře 4:1 a o den později do Přerova. Zubři vstoupili do utkání lépe, když se v desáté minutě se štěstím prosadil Hradil. V prostřední části se diváci branky nedočkali a přišel čas na třetí třetinu. Ta přinesla gólové hody! V prvním střídání se prosadil po Kuchařově nahrávce Vopat.

Druhé střídání už poslalo chemiky do vedení, trefil se Dej. Vopatova formace se trefila i ve svém druhém působení na ledě, Žurka prostřelil Skuhrovec. Když ve 44. minutě slavil Litvínov svou čtvrtou branku v této třetině, už neměl nikdo pochyb o vítězi. Tříbrankový náskok však Severočechům nestačil, svůj druhý bod, tentokrát za gól, zaznamenal Kuchař. Pět minut před závěrečnou sirénou uzavřel gólový účet zápasu svou druhou trefou Dej a bylo hotovo.

Pardubické Dynamo naposled zhaslo proti Plzni (3:4), ale pardubičtí dorostenci to dokázali odčinit proti Karlovým Varům. I v tomto klání musel vítězný tým otáčet skóre. V páté minutě vyslal Sapoušek přesný pas na Šmajdu, jenž v souboji s Borovičkou uspěl. O rychlé vyrovnání se postaral Pavlata a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Pardubice dokonaly obrat v úvodu druhé třetiny, když Kubíček rozvlnil síť. Další branky už zápas nepřinesl a Dynamo si tak připsalo tři body za těsnou výhru.

<i>"V první třetině Vary začaly dost svižně, my jsme nějak nebruslili, nechali jsme je rozjet, nenabírali jsme je. Ve druhý třetině jsme byli aktivnější, hru jsme zlepšili, myslím, že jsme ve druhé třetině byli jednoznačně lepší. Zápas jsme obrátili na naši stranu a třetí třetina byla taková vyrovnaná a už jsme to nějak dohráli, akorát jsme neproměňovali šance, které jsme si vytvořili"</i>, řekl po obratu trenér Petr Hemský.

Nejproduktivnějším dorostencem ve službách Litvínova i nadále zůstává Dominik Brouček, jenž si na svůj účet připsal 19 branek a 23 asistencí. Na druhém místě je s 11 góly a 20 asistencemi Jan Vopat. Pardubický František Formánek skóroval 32x a k tomu přidal 24 asistencí. Druhým v pořadí je s 49 body Dominik Pavlata (28+21).

Mezi třemi tyčemi si v černožlutém dresu připsal největší porci minut David Čermák. Litvínovský brankář pochytá 92,02 % střel a průměrně pustí 2,69 gólu za zápas. V pardubickém brankovišti se nejčastěji objevuje Michal Borovička, který si drží úspěšnost zákroků na 92,01 % a průměrně inkasuje 2,76 gólu za zápas.