Brankářské dilema?

Trenér Vladimír Országh pojal celý turnaj jako přípravu na další sezonu. Dal postupně šanci všem hráčům, nejvíce to mohli fanoušci zpozorovat v brankovišti. Mezi třemi tyčemi se vystřídali všichni maskovaní muži, kteří na soupisce figurují. Z hlediska statistik vyšel nejhůře David Honzík. Ten ale chytal za nesehraným týmem, jenž byl navíc plný mladíků.

Je nad Slunce jasné, že post jedničky zastane Denis Godla, který do Litvínova zamířil z Kladna. Slovenský hráč má v zádech velkou konkurenci. Od minulého roku obléká dres Vervy David Honzík, který si v uplynulém ročníku připsal několik povedených zápasů. Mnohdy zaskakoval za Jaroslava Januse, jehož výkony byly jako na horské dráze. Pět inkasovaných branek od Karlových Varů nic neznamená, ale Honzík se bude muset o své místo v sestavě ještě porvat.

Třetím do party je někdejší hráč juniorky Šimon Zajíček. Benjamínek se vyznamenal proti Karlovým Varům, když si připsal čisté konto. Letělo na něj minimum střel, ale každý zářez se počítá. Zajíček je sice nováčkem, ale upozornil na sebe v minulém ročníku, kdy odchytal dvacet minut v bláznivém utkání proti Mladé Boleslavi. „Moc jsem si to užil, i když teda nebylo tolik lidí kvůli koroně,“ přiblížil své pocity bezprostředně po zápase.

V neposlední řadě se sluší zmínit také Denis Godla. Maskovaný muž si premiéru za chemiky užil plnými doušky. Ofenzivně laděný Liberec jej zasypal téměř padesáti pokusy. Občasný reprezentant však zachoval klid a ataky odrážel. Za zmínku stojí například rychlé přesunutí a následný zásah proti Bulířovi.

„S výsledkem jsme určitě spokojení, ale musím uznat, že soupeř byl lepší a nás výrazně podržel brankář, který nám dal šanci vyhrát,“ rozpovídal se po utkání Vladimír Országh. „Na nás se výrazně podepsala únava našich obránců, kteří odehráli zatím všechny zápasy, ale zvládli to,“ hledal důvod, proč Verva nepřidala další branky.

Nabušený Liberec

Klub s tygrem ve znaku ukázal, v jaké síle je připraven na novou sezonu. Hlasité o sobě dal vědět Filippi, který intenzivně hledal skulinku mezi Godlovými betony. Za zmínku stojí také další jména jako Bulíř či Birner. Podobně jako v případě Litvínova to ale skřípalo v koncovce, a to i ve chvíli, kdy měl Liberec početní výhodu.

Do utkání zápasu vstoupil lépe Liberec, byl mnohem aktivnější než černožlutá skvadra a hrozil pravidelnými útoky. Také jedinému gólu předcházelo několik příležitostí, Bulíř nedokázal využít prázdné branky, která na něj zívala po nahrávce Birnera. Tlak pokračoval i ve třetím dějství, domácí mohli vyrovnat osm vteřin před koncem, ale to by mezi třemi tyčemi nesměl stát Godla.

„Kdyby to byla jen příprava a nehrálo se na body, tak bych byl s výkonem spokojený,“ řekl po druhé porážce v řadě Patrik Augusta. „Jenže my chceme vyhrávat a naše produktivita byla nulová. Z tolika šancí, co jsme měli, jsme ani jednu nevyužili a takhle to dopadlo,“ podotkl také na statistiku střel, ve které Tygři Litvínov doslova převálcovali.

Po utkání se vyjádřil také brankář Liberce, Petr Kváča. „Prohráli jsme a hodně mě to štve,“ vypověděl bez skrupulí. „Já jsem dnes kluky v jedné chvíli nepodržel a zrovna ta situace rozhodla, strašně mě to mrzí,“ vzal prohru sebekriticky na sebe. „Já jsem na ledě od toho, abych chytal, takže se do záležitostí spoluhráčů nepletu, není to moje práce,“ řekl na adresu ofenzivního trápení.