A-tým 11.09.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Bylo to složité, ale utkání jsme zvládli, hodnotí úvodní duel Petr Straka

Když Litvínov ohlásil jeho příchod, fanoušci očekávali zlepšení klubové produktivity. Útočník Petr Straka nakročil do sezony svérázně a v novém působišti se uvedl gólem. Zásah je cennější než ostatní, protože padl v litvínovském oslabení a v celkovém součtu se jednalo o vítěznou branku.

Výsledek se nerodil vůbec lehce, protože Berani ukázali své rohy. Nicméně chemici díky dvěma brankám v početní výhodě odskočili. Na 3:0 zvýšil v oslabení právě Petr Straka. Domácí se nadechli a slepenými góly se ocitli na dostřel. Veškeré pochyby ukončil náramným zásahem Zdráhal.

Jak hodnotíš utkání?

Bylo to složité, protože ve Zlíně se nikdy nehraje lehce. Vzhledem tomu, že to bylo první kolo, tak nervozita byla o něco větší než normálně. Měli lepší vstup do zápasu, dělali nám problémy. My jsme zase nebyli důraznější při napadání. Z toho nám ujížděli a dostávali se do šancí. Takovým chybám se musíme vyvarovat, naštěstí to Godlič pochytal. Nam se potom podařilo v přesilovkách odskočit a to byl klíčový moment.

Přesilovky jste poslední dny hodně pilovali, bylo to poznat i na ledě?

Hodně jsme na tom pracovali a myslím si, že se to při zápase ukázalo. Máme spoustu hráčů, kteří dokáží vytvořit šanci a následně ji i využít. Je jenom dobře, že nám to klape. Musíme si to přenést i do dalších zápasů.

Velmi dobře jste zvládli i oslabení, byli jste aktivní a důkladně jste hlídali protihráče. Pak si dokonce vstřelil branku…

My takhle chceme hrát nejen v oslabení ale i ve hře 5 na 5. Musíme dávat soupeři málo času a hlavně prostoru. Před zápasem jsme koukali na videa z jejich přípravy, abychom věděli, jaké mají návyky.

V závěru Zlín utkání zdramatizoval. Měli jste strach, že byste klání nedotáhli do vítězného konce?

Asi by to bylo klidnější, kdyby výsledek byl 4:0 a ne 3:2. Spíš jsme si ale říkali, abychom zůstali v klidu, protože domácí vycítili šanci a ještě měli podporu fanoušků. Paradoxně ale za stavu 3:2 už tolik šancí neměli a my jsme si výsledek pohlídali.

Zítra přijede Liberec, co od toho očekáváš?

Těžký soupeř, který hraje dlouhodobě v horních patrech tabulky. Mají spoustu šikovných hráčů. Určitě se musíme vyvarovat trestům, které jsme měli ve Zlíně. Liberec dokáže naše chyby potrestat mnohem víc, takže si na to musíme dát pozor.

Jak se těšíš na diváckou kulisu?

Strašně moc, doufám, že fanoušci vytvoří takovou atmosféru, na kterou jsou všichni zvyklí.

Preview - Junioři včera

Juniorka vyzve k souboji Chomutov

Juniory čeká prověrka s Chomutovem, která se odehraje na venkovním stadioně. Sváteční utkání začíná ve 12:00 hodin.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Třetí třetina rozhodla. Dorostenci podlehli Bílým Tygrům 2:5

Litvínovský dorost nenavázal na čtvrteční kanonádu proti PZ Kladno a na domácím ledě prohrál s Libercem. Na porážce 2:5 měla zásadní podíl nepovedená třetí třetina, ve které černožlutí třikrát inkasovali.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři ztratili potřetí v řadě. Doma nestačili na Plzeň, navíc nedali ani gól

Litvínovští junioři prohráli potřetí za sebou a v tabulce Extraligy juniorů spadli na třinácté místo. V sobotu byla nad jejich síly západočeská Plzeň, která si odvezla všechny body za výhru 2:0.
Více >
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov
×
Odehrané 16:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov