Play out mód

Jak už se několikrát psalo, Litvínovu už v závěrečné části sezóny o nic nejde. Trenér Šlégr to vnímá jako možnost k tomu otestovat mladé či navrátivší hráče. V průběhu tří zápasů dostal šanci a víc prostoru Svoboda, Drašar či zkušený Jánský.

Ve druhém utkání se Verva utkala s Chomutovem. Piráti se po zpackané sezoně snaží o udržení extraligového hokeje. Aktuálně jim patří třetí pozice, která jim „zaručuje“ baráž. Nutno zmínit, že na druhou Energii ztrácí šest bodů, tudíž mají teoretickou šanci na záchranu.

Lepší vstup do utkání měla Verva. Černožluté fanoušky rozjásal už po šesti minutách Hübl, kterému asistoval mladík Svoboda. O několik chvil později se radoval z debutové trefy Drašar. Tlak si Litvínov přenesl i do druhé třetiny, ve které se trefil v první minutě Myšák.

Piráti se poté začali snažit, z čehož vzešla branka Vantucha. Nicméně přišla rychlá Hanzlova odpověď. Chomutov se ještě pokoušel se zápasem něco udělat, ale zmohl se pouze na jednu branku, a tak po utkání svítilo skóre 4:2 pro Litvínov.

„Prvních sedm minut hráči hráli úplně něco jiného, než jsme si představovali,“ začal kritikou hry Šlégr. „V pauze, kdy se upravoval led, jsme si řekli, že se musíme vrátit ke hře, která nám v poslední době přinesla úspěch,“ pokračoval kouč. „Jsme rádi, že se nám povedlo v Chomutově zvítězit,“ uzavřel pozápasovou konferenci trenér.

Litvínovští se po zápase pustili do přípravy proti Varům. První branka přišla až v průběhu druhé třetiny. Oba týmy se pustily do aktivní přetahované, za domácí se trefil Jánský a Petružálek, pak se činili hráči Energie, jež vstřelili 4 branky během patnácti minut. V závěru se prosadil obránce Ščotka, který uzavřel na konečných 6:3 pro Karlovy Vary.

„První třetinu jsme hráli dobře, nedali jsme ale žádnou branku,“ komentoval začátek Jiří Šlégr. „Ve druhé třetině byly individuální chyby, což se dalo s mladými hráči v kádru očekávat,“ nastínil problematiku kouč. „Bohužel se chyby objevili i ve třetí třetině a my jsme utkání prohráli,“ uzavřel rychle celé hodnocení.

Nejlepším hráčem z hlediska kanadských bodů je talentovaný teenager Jan Myšák (6 b.). O druhé místo se dělí tři hráči, obránce Jan Ščotka a útočníci Martin Hanzl s Františkem Lukešem (všichni shodně 4b.). Na pomyslném třetí příčce se nachází Přemysl Svoboda a Lukáš Kašpar (oba 2 b.).

Po blamáži v Pardubicích přišla výhra

Energie bojuje o každý bod, aby se co nejvíce vzdálila Chomutovu. Velký šok zažili karlovarští hráči na ledě posledních Pardubic. Východočeši vstoupili do zápasu lépe díky brance Horkého. Na tuto trefu dokázali hráči Varů odpovědět prostřednictvím Mikúše. Nicméně poté přišla kanonáda Dynama, které dokázalo vstřelit čtyři branky a vyhrát 5:1.

„Domácí měli rozhodně více sil než my, nechali v posledním zápase odpočívat všechny své opory, a to bylo podle mě dneska klíčové,“ hodnotil utkání Tomáš Mariška. Zápas komentoval také zkušený zadák Martin Rohan. „Dali jsme do toho všechno, bohužel nám zápas vůbec nevyšel,“ hlesl smutným hlasem v rozhovoru pro klubový web.

On i spoluhráči museli zápas hodit za hlavu a soustředit se na Litvínov, což se jim nakonec podařilo. Vervu překvapili a mohli slavit úspěch. Za Energii se opět prosadil Tomáš Mikúš. Gólový zářez si připsal také ex-litvínovský Jakub Černý.

„Začátek utkání byl z naší strany hodně nervózní,“ začal Mariška. „Jenom díky skvělé práci Jana Bednáře se nám podařilo ustát šance, které si domácí vytvořili,“ vyzdvihl kvality karlovarského brankáře. „Jsme rádi, že jsme dokázali zvládnout to utkání a udělat další krok ke konci sezóny, který si všichni přejeme,“ zakončil konferenci asistent trenéra.

V karlovarské tabulce je nejlepším hráčem Tomáš Mikúš (4 b.). Druhé místo si přivlastnil Roman Vlach (3 b.). Na bronzové pozici se nachází pětice hráčů, Ondřej Beránek, Václav Skuhravý, Jakub Černý, Dávid Gríger a Vladimír Eminger (všichni 2 b.).

Utkání na ledě KV Areny začíná v 17:30