Hráči, realizační tým i část zaměstnanců klubu podstoupili dvoutýdenní karanténu a postupně absolvovali dva testy na přítomnost koronaviru. Kontrolní testování v úterý 4. srpna u všech potvrdilo negativní výsledky a nic tak nebrání k návratu kompletního kádru na led. Do tréninkového procesu se vrací rovněž hráč, který byl 23. července pozitivně testován na přítomnost koronaviru.

„Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra. Každý den jsme navíc měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na zápasy nachystaní,“ uvedl Vladimír Országh, hlavní trenér A-týmu HC Verva Litvínov.

Litvínovští hráči se znovu sejdou na ledě již dnes v 17:00, kdy absolvují první trénink po skončení karantény. Vzhledem k dodržení nařízené karantény byly odloženy úvodní dva zápasy Litvínova v turnaji Generali Česká Cup, které se měly odehrát 4. a 6. srpna. K prvnímu utkání tak tým vyjede 11. srpna na ledě Karlových Varů.