V pátek 23. dubna oslaví kulaté životní jubileum Miroslav Kapoun (narozen 23. 4. 1950). Bývalý dlouholetý brankář Litvínova je rekordmanem mezi litvínovskými gólmany.

Miroslav Kapoun odehrál v klubu 17 sezón a odchytal 554 zápasů. Je držitelem dvou stříbrných medailí (1978 a 1984).

Vyrůstal spolu s bratrem Zdeňkem (útočníkem), Ivanem Hlinkou a M. Rauerem na litvínovských pláccích. Všichni si později zahráli ligu.

V nejvyšší soutěži "Miko" nikdy neoblékl jiný než litvínovský dres. Na závěr kariéry stihl ještě dvě zahraniční angažmá, v Sarajevu a francouzském Croix.

Po skončení aktivní kariéry se v Litvínově věnoval mládeži a brankářům. V jednu chvíli působili v extralize jako jedničky čtyři gólmani, na jejichž růstu se podílel: Jarina (Litvínov), Orct (Kladno), Franěk (Slavia) a Pinc (Vítkovice).
Od roku 2004 působí jako trenér v Liberci.

V archivu jsme našli i jednu fotografii, kterou jako by (před více než třiceti lety!) inscenoval vizionář...