Nejstarší z hokejového rodu Zímů Zdeněk Zíma slaví v pondělí 1. února třičtvrtěstoletí života, 75. narozeniny.

Zástupce tří generací jedné rodiny v nejvyšší hokejové soutěži, to je unikát. V Litvínově oblékli dres v lize Zdeněk Zíma starší, Zdeněk Zíma mladší i syn (vnuk) David Zíma (nyní ve Vrchlabí).
V Čechách jsme k nim našli jediný ekvivalent v rodině Dolanových (Jiří, Libor, Tomáš).

Pod Krušnými horami zažil Zdeněk Zíma (* 1935) průkopnické hokejové časy v 50. letech, včetně postupu klubu do ligy v roce 1959. Byl v ní poté oporou Litvínova až do roku 1968!
Ve 261 zápasech nastřílel 94 branek.

Trénoval, funkcionařil. Družstvo žáků se svým synem a třeba Ondrou Weissmannem a Karlem Svobodou dovedl až k titulu mistrů republiky. Působil také u „A“ mužstva. Deset let (1980 – 1990), nejdéle ze všech, pracoval jako předseda oddílu.

Oproti Dolanům „Amízové“ trumfují ještě čtvrtým esem: Jiřím Zímou, bratrem Zdeňka staršího, který hrál v lize tři roky (1959 až 1962) a je autorem první litvínovské branky v lize (14. října 1959 proti ZJŠ Brno). Jeho kulatiny (* 1930) se také blíží (27. února).

Zdeňkovi Zímovi gratulujeme a přejeme pevné zdraví do dalších let!