Předseda představenstva HC Litvínov, a.s. Ing. Jan Vopat oslaví v pátek 24. července významné životní jubileum, šedesáté narozeniny.
Ing. Jan Vopat je bývalým dlouholetým vynikajícím obráncem klubu. V nejvyšší soutěži nastupoval za Litvínov v letech 1967 - 69 a 1972 - 82. Celkem odehrál ve dvanácti sezónách 378 utkání. Nejčastěji hrál v první obranné dvojici s Jiřím Bublou v Hlinkově pětce. Během studií v Praze působil ve Slavii v 1. ČNHL.
Poté se věnoval civilnímu povolání a zároveň u hokeje zůstal jako trenér. Řadu let vedl litvínovské dorostence a juniory, nejčastěji s Karlem Linhartem. S litvínovským dorostem vybojoval dva federální mistrovské tituly, krátce vedl i československou reprezentaci do 18 let.
Jan Vopat pracoval v někdejším výboru klubu, ve vedení mládeže a od června je ve funkci předsedy představenstva akciové společnosti HC Litvínov.
Synové Jan a Roman se prosadili až do reprezentace a kanadsko-americké NHL.