Matěji, první trefa za Litvínov poté, co jste se celkem nacestoval. Jak jste to prožíval?

Je to příjemné, ale chci, aby zejména vyhrával tým. Jsem ale samozřejmě rád, že mi to tam padlo.

Bodoval jste i v Chance lize, nyní i v extralize. Cítíte, že si to zase sedá?

Když jsem se trefil v Chance lize, tak mi zase trochu narostlo sebevědomí a dnes také. Ale důležitější jsou týmové body a na tohle moc nekoukám.

Jaký to byl zápas?

Bylo to po Vánocích, tudíž je to těžké na koncentraci. Nedali jsme žádný špinavý gól a soupeř dal tři góly z předbrankoviště, a to nás stálo zápas.

Kladno není váš oblíbený soupeř, kdybyste bodovali, mohli jste mu utéct a mít klid…

Bohužel se to dnes nepovedlo, musíme se připravit na další zápas.

Připadáte si trochu jako “nechtěné” dítě?

Je to těžké. Moje aktuální forma není moc dobrá, snažím se makat. Snad to brzy přijde.

Proč si to nesedlo v Karlových Varech?

Těžko říct. Na ledě jsem měl hodně času, ale nebodoval jsem.

Čekáte, že byste pod vedením Karla Mlejnka mohl zažít podobný vzestup jako Litvínov?

Doufám v to.

Co po vás vyžaduje?

Hrajeme hodně útočný a bruslivý hokej, což mi vyhovuje a doufám, že to bude jenom lepší.