Stalo se tak v Pardubicích, na jejichž ledě Verva shodou okolností nastoupí tento pátek.

Čtvrtého prosince 1966 bylo Hlinkovi pouhých 16 let, 10 měsíců a 8 dní.

Jan Herynek v Čs. sportu o zápase napsal: „Litvínovský trenér Plánička dal za zraněného Zímu první příležitost dorostenci Hlinkovi. A právě tato mladá třetí řada (Hlinka nastoupil s Pokorným a Rauerem) překvapila bojovností a snahou.“

Týmově to byl debut neslavný, zápas skončil porážkou posledního celku ligy v poměru 0:8.

15. ledna 1967 pak Hlinka nastoupil doma proti Košicím (2:4) podruhé, to už v útoku s vrstevníky Machuldou a Rumlem. Ani potřetí, v dalším kole na Slovanu, to výsledkově nevyšlo, byla z toho dokonce nejvyšší litvínovská porážka v historii (0:15).

Radost z výhry si po porážce s Pardubicemi (6:7) mohl Ivan poprvé užít až v pátém utkání, kdy Litvínov šokoval vítězstvím na ledě mistra v Brně (6:5). Tehdy také Hlinka vstřelil v zápase svůj první ligový gól.

V soutěži, která letos slaví 80. výročí, nakonec odehrál včetně krátkého působení na vojně v Trenčíně 544 utkání, v nichž vstřelil 348 branek.