Letošního ročníku se zúčastní deset mužstev. Kromě domácí Chezy přicestuje Plzeň, Brno, Sparta, Hradec Králové, Pardubice, Chomutov, Mladá Boleslav, Karlovy Vary a České Budějovice.

Litvínovský tým HC CHEZA Litvínov zatím z turnaje přivezl pokaždé cenný kov. Podaří se Litvínovským uspět i letos? Přijďte je podpořit na zimní stadion Ivana Hlinky.

Rozlosování 16.12.

Rozlosování 17.12.

S turnajem také bude spojena charita, stejně jako každý rok. Letos se bude vybírat na hendikepovaného dvanáctiletého Filipa Veselého.

Filda se měl narodil jako zdravé miminko,bohužel po porodu u něho byla zjištěno velmi vážné postižení obou dolních končetin. Prognóza zněla, že nikdy nebude chodit. Pravidelně operován zhruba od 8 měsíců až do 9 let. Během té doby podstoupil celkem 15 operací. Léčba ale nikam nevedla, tak byla ortopedickou klinikou v Hradci Králové doporučena oboustranná amputace. Ta proběhla v září 2014, nicméně nebyla poslední. Vzhledem k vývoji bude pravidelně operačně upravován růst kostí až do 18 let, letos už má první za sebou.V lednu 2015 dostal svoje první protézy na ortopedické klinice v Ústí nad Labem, je moc šikovný a s protézami už dobře chodí. Filda je plný sil, nicméně existují i dny, kdy nemůže vstát ani z postele, svou situaci ale zvládá statečně.

Dva měsíce po amputaci nás na parkovišti u Tesca naháněl v autě jakýsi “podivín“. Byl to Tomáš Zelenka, který je jako bývalý hokejista spojen několik let s modifikací hokeje pro osoby s hendikepem. Vyprávěl nám o sledge hokeji… no a v prosinci už Filda seděl na poprvé na saních na zimním stadionu v Ostrově, kde sídlil nejbližší sledge hokejový klub. Hned od začátku se do hokeje zamiloval a jezdil do Ostrova trénovat každý týden. Před dvěma lety se poštěstilo díky vstřícnosti Litvínovského klubu založit sledge hokejový oddíl i tady v Litvínově. V současné době hraje ligu tady a pyšní se titulem nejmladšího účastníka. Filipův spoluhráč je další bývalý hokejista Radek Žižka, díky kterému může hrát i florbal za Basset Most. Největším sportovním úspěchem je první gól v přípravném zápase se Studénkou, puk má samozřejmě vystavený. Filda by se chtěl jednou dostat na Paralympiádu a mít tak možnost reprezentovat Českou republiku.

Závěrem bychom rádi poděkovali litvínovskému hokejovému klubu za pomoc a všem partnerům, kteří se na této akci podílejí.