Zápasy 26. 01. 2016, Redakce, foto: Jiří Zaňát

Zlín produktivnější, Litvínov na body nedosáhl

Tak tahle porážka mrzí hodně. Neproměněné šance a dobrý výkon zejména ve druhé třetině zneutralizoval Vervě závěr zápasu, ve kterém Zlín vstřelil dvě slepené branky a zaznamenal devátou výhru doma v řadě.

40. kolo, 26.01.2016, ZS Luďka Čajky, Zlín
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov
4 1

0:0, 1:1, 3:0

Kašík - Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Veselý, Vlach, Štumpf – Čech, Šťastný, Čachotský. Připraven Štůrala. Trenéři Vlach a Jurík

Janus – Kubát, Pavlík – Pavelka, Gula – Frolo, Sklenička – Duda, Gerhát, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Hořava, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Horák. Trenéři Rulík a Šlégr

Trenéři HCVL poslali do hry stejnou sestavu, jako v Ostravě a na úvodní buly Robina Hanzla.

Janus zapsal tři zásahy za prvních 35 vteřin, ale pak už to zdaleka tak jasně pro favorita nevypadalo. Hlavní sudí poprvé zasáhli do hry už ve 2. minutě, kdy poslali ven ten den narozeniny slavícího litvínovského obránce Tomáše Frola. U rozhodčích ještě dvě zastávky – zápas Vervy ve Zlíně znovu pískal i R. Čech, který byl i u rozhodčími nepovedeného vzájemného zápasu ve Zlíně 14. listopadu 2014. Jeho kolega Hradil musel být v 10. minutě ošetřován po nechtěném zásahu Pavlíkovou bruslí.

To už měli hosté za sebou první vyloženou příležitost. Kubát poslal puk zachycený na modré čáře zpátky před Kašíkovu klec, její strážce jej pouze vyrazil před osamoceného Hořavu, tomu ale bekhendová koncovka nevyšla.

Hrál se bruslivý hokej, který přinesl šanci Hanzlovi a ve 14. minutě Válkovi. Ke Kašíkem vyražené Doležalově střele (a možná i ke gólu) se ale Válek nedostal kvůli Holíkově faulu.

V přesilovce obrovská možnost pro hosty! Pavelka uvolnil Martynka, který se s ranou malinko opozdil a to stačilo Matějíčkovi, aby puk přizvedl na jeho cestě do prázdné branky. Za domácí odpověděl Vlach po chybě hostů v obranném pásmu, Janus kryl.

Druhou třetinu měl Litvínov vyhrát - prostě proto, že by si to za výkon zasloužil. K vidění byly minimálně tři čisté šance. Domácí měli možnosti také, ale ne tak vyložené. První zahrozil Říčka, pak jel na druhé straně po pěkné kombinaci sám Reichel - nedal. Piroš vystihl rozehrávku soupeře, k puku se dostal Hořava a trefil přesně k tyči, konečně 0:1.

Minutu na to měl z úhlu prázdnou branku po ideální Hanzlově přihrávce Trávníček! Netrefil. Domácí odpověděli při signalizovaném vyloučení Urbancem a při Pavelkově trestu Bukartsem, Janus vždy zachránil. Kanonáda v závěru zlínské přesilovky ještě brankou neskončila, rána Kotvana chvíli poté už ano. Střelec se k puku dostal po chybě v obranném pásmu Vervy.

Hanzlův průnik ala odbržděný tank odstartoval velmi dobrou litvínovskou pasáž hry. Vyústila ve tři fauly hráčů PSG za sebou (Řezníček, Vlach, Marušák). Ke gólu bylo ale blízko hlavně potom, co se ve 40. minutě poškorpili Frolo s Čechem, přesilovky se gólově nedařily. V poslední minutě třetiny se dohrávala situace, při níž zůstal Janusovi sražený puk pod betonem a zlínský hráč se jej snažil dotlačit za čáru. Pět vteřin před koncem předvedli černí krásnou akci, na jejímž konci posílal puk do odkryté klece z úhlu Pavelka, ale Zlín zachránila tyč...

Ve třetí části Litvínov v nasazeném tempu trochu polevil. Po šanci Dudy, kterému přihrál zpoza branky Lukeš, a bombě Reichela, kterou málem Duda dorážel, začali mít víc ze hry domácí. Přesto asi zápas mohl dospět do prodloužení, nebýt osm minut před koncem zcela volného Říčky, který měl při dorážce Řezníčkovy rány od modré snadnou úlohu, 2:1. Vzápětí navíc obelstil Januse Holík a Zlín během minuty dvěma góly rozhodl zápas. Pár vteřin před koncem ještě uzavřel stav Říčka.

Kdo nedá góly, nemůže vyhrát. Jen malou útěchou tak zůstalo, že si tým vypracoval šancí dost. Příslib do víkendových domácích utkání?

PSG Zlín

Juraj Jurík: "V prvních dvou třetinách nebyl náš výkon optimální. Díky štěstí a brankáři Kašíkovi jsme zůstali ve hře. Od třetí třetiny jsme zredukovali sestavu na tři pětky, mužstvo se zlepšilo v pohybu a přiklonilo se k nám i potřebné štěstí. Neřekl bych, že dnes vyhrál lepší, ale spíš šťastnější tým. Hokej je někdy o štěstí, my jsme ho tentokrát měli hodně a jsme rádi za tři důležité body."

Radim Rulík: "Věděli jsme, že Zlín má nyní výbornou formu, získal hodně bodů za posledních dvanáct utkání. Dvě třetiny jsme neodehráli špatně, ale ve třetí třetině jsme chybovali v obranném pásmu. Špatně jsme řešili herní situace, před všemi gólovými situacemi jsme měli puk na hokejce a přišli o něj. Udělali jsme chyby a Zlín nás potrestal. Ve třetí třetině byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál."