Zápasy 11. 09. 2016, Redakce

Zlín odskočil ve 2. třetině a už si výhru nenechal vzít

V prostředním dějství hráči Vervy třikrát inkasovali, přes závěrečné vzepětí už na bodový zisk nedosáhli a i když PSG přestříleli, po gólu inkasovaném při power play podlehli 3:6.

2. kolo, 11.09.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo PSG Zlín
HC VERVA Litvínov PSG Zlín
3 6

0:1, 1:3, 2:2

Janus (41. Halász) – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Sørvik, Pavelka – 41. Kokeš - Reichel, Hübl, Lukeš – Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb – Martynek, J. Černý, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Gerhát. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Horák, Matějíček, Žižka, Blaťák - Bukarts, Holík, Říčka - Honejsek, Vlach, Veselý - Okál, Podešva, Kubiš - Šťastný, Chytil, Ondráček. Připraven Štůrala. Trenéři Vlach, Jurík, Hrazdira

Reklamy zářily novotou a hlediště se slušně zaplnilo natěšenými diváky, kteří s tleskadly (nezapomeňte je příště na Chomutov doma!) vytvořili hlasité prostředí.

Ve stejné sestavě jako v Olomouci vyjela Verva proti dalšímu moravskému soupeři k domácí premiéře nové sezóny. Zlínu se do sestavy vrátil Blaťák.

A začal s chutí a evidentní snahou odčinit páteční porážku. Janus byl v úvodu zaměstnaným mužem, ale vždy si dokázal poradit. Litvínov postupně také začal soupeři zatápět a obrovská možnost se mu naskytla po dvojím vyloučení soupeře během třinácti vteřin, které způsobil zdržováním hry Marušák. Při prvním střeleckém pokusu Lukeš zlomil hůl a všechny další rány povyrážel Kašík.

Radovali se tak Moravané. Vlach sklepl před Janusem dlouhou přihrávku, k puku už se pak nedostal, ale ten přesto doklouzal do sítě, 0:1.

Veškeré další ataky HCVL byly až do přestávky marné. Chybělo i více štěstí, jednou stihli hosté odpálit volný puk těsně od brankové čáry.

Po změně stran Zlín odskočil o tři branky. Podešva zvýšil a Bořutův únik hasil Reichel za cenu trestného střílení. Janus se překvapit nenechal, ale na Honejskovo doklepnutí do odkryté klece nedosáhl.

Až Ondráčkův faul vedl ke snížení žlutých, pěknou akci předvedli Hübl, Sørvik a umně zakončující Lukeš, 1:3. Znovu Honejsek však uklidnil modré čtvrtým gólem, individuálně prošel přes Pavelku a ošálil i gólmana, 1:4. Hořava ještě hasil zlínské přečíslení a Verva měla o přestávce o čem přemýšlet.

Do klece se po ní postavil Halász a severočeská smůla pokračovala - první (tečovaná) střela a hned gól, prosadil se kanonýr Bukarts. Halász: "Není mi osmnáct, abych se potom roztřásl. Mrzelo to, ale hodil jsem to za hlavu a snažil se dál chytat co nejlíp. Moc práce jsem dnes neměl. Svým způsobem jsem byl rád, když mi o přestávce trenéři řekli, abych šel do branky, jsem tu na zkoušku."

Už neinkasoval a Verva se vytasila s nezlomností: Hübl z otočky po sólu bekhendem snížil a za dvě minuty už to bylo 3:5! Kokešovu ránu těsně vedle, která se odrazila před branku, pohotově doklepl Trávníček.

Trenér Vlach si vzal time-out a jeho svěřenci znovu přidali. Nahrála jim situace z poloviny třetiny, po Trávníčkovi šel ven za čtyři vteřiny i Pavelka. Ani hosté ale dlouhou dvojnásobnou výhodu nevyužili.

Pět minut před koncem Verváci znovu zmáčkli soupeře, gól už nepřišel. Poslední slovo měl do prázdné branky Vlach.

Zlín byl produktivnější, Litvínov ztratil to, co získal v pátek, ale jede se dál. V úterý do Třince, v pátek doma derby!

Darek Stránský: "Nezvládli jsme moc prvních deset minut, nehráli jsme tak jako v Olomouci, nevím proč. Zlín měl lepší pohyb, byl agresivnější. Nedokázali jsme využít dlouhou přesilovou hru, chybělo nám i štěstí. Druhá část nám vůbec nevyšla. Byli jsme nedůrazní, druhá třetina byla špatná. Vstup do třetí třetiny utkání rozhodl, i když se nám pak podařilo dát nějaké branky, ale nestačilo to."

PSG Zlín

Juraj Jurík: "Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám podařilo. V prvních pěti minutách jsme si vypracovali nějaké příležitosti, ale branku nedali. Poté jsme i se štěstím ubránili oslabení tři na pět. Naštěstí jsme šli do vedení a tím jsme se uklidnili. Ve druhé části jsme byli lepším mužstvem a napadali nám tam i branky. Ve třetí třetině, když jsme dali rychlý gól, tak se hráči trochu nechali ukolébat a nakonec se hrálo o výsledek až do konce. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."