Zápasy 28. 02. 2020, Šimon Kadeřávek

Zápas plný zvratů rozseklo prodloužení, Verva padla se Zlínem 3:4

S uzdravený Hedbergem a Moravčíkem vyrazila Verva do Zlína, kde čelila tamním Beranům. Hosté vykročili lépe, Kašíka překonal Jánský. Zlín aktivoval veškeré síly a ve druhé třetině otočil skóre díky třem brankám. Hosté se ale dvě zářezy vrátili do utkání. O výhře rozhodl v prodloužení Honejsek.

4647

Branky a nahrávky PSG Zlín: 24. Ferenc (Šlahař, Freibergs), 39. Herman (Dufek, Claireaux), 40. Köhler (Freibergs, Fořt), 62. Honejsek

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 7. Jánský (Válek), 52. Kudla (Jurčík, Jánský), 54. Jánský (Moravčík)

0:1, 3:1, 3:3, 4:3

Hradil, Svoboda – Brejcha, Jelínek

Kašík (Huf) – Nosek (A), M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda – Fryšara, Fořt (A), Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Dufek, Claireaux, Herman – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C).

Janus (Honzík) – Moravčík, J. Říha, Ščotka (A), Štich, Kudla, L. Doudera – Jarůšek, Mahbod, Hedberg – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Trávníček (A), Jurčík, Helt – Válek, Gerhát, Jánský.

Boj o body do extraligové skládačky začali útočněji hosté, kteří se bezprostředně po buly přesunuli před Kašíka. První atak Litvínova nebyl dotažen do konce a kotouč se stěhoval na hole domácích Beranů. Ferenc nahodil, Claireaux se snažil tečovat, ale Janus pohotově zasáhl. Po minutě a půl promluvil do hry rozhodčí, Dufek hákoval, a tak usedl na trestnou lavici.

Zvoní tyč!

Hosté přesídlili do útočného pásma, což přineslo velkou příležitost Hedberga, ale Kašík stál připravený u tyčky. Verva početní převahu nevyužila, slovo si na chvíli převzal Zlín. Okál zkoušel překvapit Januse, ale ten měl lapačku připravenou. V 7. minutě rozhýbal Válek domácí obranu a zpoza branky našel zcela volného Petera Jánského. Černožlutý útočník poslal svižnou ranou Litvínov do vedení.

Berani chtěli reagovat na inkasovanou branku, to se málem povedlo Fořtovi, který prověřil slovenského gólmana. Na druhé straně zkoušel Kašíkovy reflexy Ščotka. Litvínovský obránce rozezvučel tyčku za zlínským brankářem. Kovovou melodii slyšel i Janus, původcem byl Okál, který si připsal největší šanci Zlína v první třetině. Velmi aktivní byl uzdravený Hedberg, švédský útočník pravidelně zásoboval Kašíka nebezpečnými střelami.

Čtyři minuty před koncem zamířil na trestnou lavici Válek, o chvíli později jej doplnil Jarůšek. Hrozící přesilovku 5 na 3 odvrátili sudí vyloučením Ference. Verva ale oslabení zvládla, a tak se šlo do kabin za hubeného vítězství pro hosty.

Domácí otáčí

Začátek druhé třetiny poznamenalo vyloučení Helta, který hákoval Honejska. Zlín dostal výtečnou šanci na vyrovnání, kterou bez skrupulí využil. Zlín uzavřel hosty v útočném pásmu, puk měl na holi Šlahař, který místo střely vyslal nahrávku na Jakuba Ference. Důrazný obránce se dostal před Moravčíka a zakončil do prázdné brány.

Berany vstřelený gól nastartoval, domácí protahovali slovenského brankáře, jak mohli. Nejdříve pálil jeden z obránců, poté zkusil Januse překvapit od modré Fryšara. Na druhé straně zkoušel ohrozit Kašíka Mahbod, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče. O chvíli později nakročil ke zlínské brance Gerhát, ale ani slovenský útočník neměl štěstí v zakončení.Aktivní hokej přerušil faul Hübla, a tak Berani dostali další příležitost. Tentokrát mohli Vervě odskočit a jít poprvé v utkání do vedení.

Domácí přesilovku řídil Šlahař, který měl snahu rozpojit důkladnou litvínovskou obranu. Když už kotouč prošel přes defenzivní val, zasáhl Janus. Sotva hosté přežili oslabení, přišlo další. Mezi časoměřiče zamířil Válek, jeho přečin měl nakonec fatální následky. Dělovku vyslal Fryšara a Jakub Herman s klidem doklepl kotouč za Janusova záda. V samotném závěru slavili domácí znovu, Bedřich Köhler propasíroval puk podél tyčky a Berani šli do dvoubrankového trháku.

Zase to prodloužení...

Třetí část vypjatého dějství odpálil Honejsek, jenž využil chyby v rozehrávce a vystřelil těsně nad Janusovu branku. U kotouče byl hosté, kteří se snažili o kontaktní branku, ale jejich pokusy končily na holích obránců či mimo zlínskou branku. Atmosféře nepřidala ani bitka mezi Pospíšilem a Novotným. Litvínovský útočník dorážel na Kašíka, domácímu hokejistovi se to nelíbilo, a tak promluvily pěsti.

Domněnky o tom, že domácí utkání pouze dohrávají, vyvrátil Ondráček, který z bezprostřední blízkosti provětral Januse. Osm minut před koncem zdramatizoval konec utkání Patrick Kudla. Černožlutý obránce využil zmatku před Kašíkem a jeho střela doputovala až do zlínské klece. Dalším dílem do vyrovnaného zápasu se stalo vyloučení Freibergse. Zlín statečně odolával, ale na dělovku Petera Jánského domácí brankář nestačil. Začínalo se znovu od začátku.

Šedesát minut finální výsledek nepřineslo, a tak zápas zamířil do prodloužení. Po litvínovském náporu šel sám na bránu Antonín Honejsek. Zlínský útočník naznačil kličku a rozhodl o dělbě bodů.

PSG Zlín

Robert Svoboda

Nepovedl se nám začátek zápasu. Po prvním inkasovaném gólu jsme zbytečně podlehli stresu, že musíme rychle vyrovnat. Ve druhé třetině jsme se zlepšili. Stav 3:1 deset minut před koncem bychom asi měli zvládnout. Litvínov jeho enormní snaha přivedla k úspěchu.

Jindřich Kotrla

V první třetině jsme si vytvořili šance. Ve druhé části jsme se dostali pod tlak a začali zbytečně faulovat. Soupeř nám odskočil na rozdíl dvou gólů. Po zjednodušení hry se nám povedlo dorovnat výsledek. V prodloužení jsme neproměnili své možnosti a Zlín z protiútoku rozhodl.