Zápasy 11. 10. 2013, Redakce

Vyrovnat se na Kladně podařilo, bodovat nakonec ne

Za dvě minuty srovnal Litvínov na Kladně dvoubrankové manko a protrhl střelecké trápení. Na třetí gól domácích už ale odpověď nenalezl.

11. kolo, 11.10.2013, ČEZ stadion Kladno
logo Rytíři Kladno
Rytíři Kladno HC VERVA Litvínov
3 2

0:0, 2:0, 1:2

Chábera – T. Kaberle, Růžička, Doudera, L. Procházka, Jankovič, P. Hořava, Šmíd – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Bajaruns, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad – Havlíček. Připraven Cikánek. Trenér Vojta

Francouz – Sklenička, Stříteský – Gula, Chaloupka - Pavlík, Kousalík - Trávníček (C), Hanzl, Ručinský (A) - Martynek (do 40. min.), Hübl (A), Pšurný - Černý, Piroš, Lukeš - Majdan, Rapáč, Jurčík (do 40. min.). Připraven Nechvátal. Trenéři Jeřábek a Rosol

Francouz a Chaloupka, to byly v pátek litvínovské návraty do sestavy, ve které chyběl Jiří Šlégr a jinak v ní nezůstal kámen na kameni, včetně roztržení dvojice Hübl - Lukeš, zatím méně produktivní než v minulé sezóně.

První část byla vyrovnaná a šancí mnoho nenabídla. Začátek ovšem ukazoval na něco jiného, už po půl minutě hry vyzkoušel Francouze Eberle, z protiútoku pronikl před Cháberu Martynek. Rudovského střela v 5. minutě cíl nenašla.

Bílomodří dostali dvě početní výhody, černí žádnou. Zatímco při prvním trestu (Ručinský) se domácí alespoň v závěru dostali do zámku, při druhém (Sklenička) téměř nevystřelili. Gól tak mohl nejspíš padnout při přečíslení Černého s Lukešem, ale střela prvně jmenovaného na branku neprošla.

Chvíli na to po Lukešově akci dostal Černý puk za brankovou čáru, ale podjetím pod konstrukcí klece. Lukeš se po Pirošově přihrávce uvolnil ke střele, ale rána byla zblokována obráncem. Těsně před sirénou se ještě před Cháberou zjevil Martynek.

První klíčovou chvílí zápasu bylo třetí vyloučení Vervy, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. Odražený puk šel do branky od kladenské brusle, ale gól platil. Litvínov přidal, Hübl v přečíslení přes obránce nepřihrál a Černoškův zákrok na Rapáče sudím na vyloučení nestačil. Černý byl bolestivě zasažen pukem v obličeji. Co hůř, Tenkrát měl hodně času vyjet si před branku a zakončit, 2:0.

Domácí na chvíli dostali křídla, Kuchler byl sám před brankou. Navíc i páté vyloučení zápasu šlo proti Litvínovu, zajetí do puk kryjícího Francouze trestal Gula a rozhodčí vyloučili pouze jeho. A půltucet vyloučených Krušnohorců uzavřel Hübl. Bez trestu. Chábera chytal jistě a tak se stav do přestávky nezměnil.

Stačilo první vyloučení domácích po změně stran a kompas zápasu se rázem vychýlil. Dragounův trest zužitkoval před brankou důrazný Ručinský a za dvě minuty už bylo vyrovnáno, 2:2! Trávníček se nebojácně prodral před branku, kde se po zmatcích nejlépe zorientoval Hanzl.

To už na led chodili spolu Majdan, Hübl a Lukeš. Dragoun však své vyloučení odčinil, dostal trestuhodně prostoru a prostřelil po přejetí modré čáry Francouze deset minut před koncem, 3:2. Byla to branka vítězná, přes veškerou snahu Vervy v závěru, dvě přesilovky i dlouhou power play. Škoda... Hlavně nepokrytého Dragouna, body byly nakonec na Kladně blízko.

Rytíři Kladno

Jiří Kopecký: "Povedla se nám i díky přesilovkám hlavně druhá třetina. Bohužel pak přišly naše klasické chyby a nechali jsme soupeře vyrovnat. Naštěstí jsme vstřelili třetí branku a i přes nápor Litvínova jsme dokázali s vypětím všech sil důležité vítězství vybojovat."

Vladimír Jeřábek: "Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, ale ve druhé třetině jsme propadli. Domluva v kabině před třetí třetinou mužstvu pomohla, dokázali jsme vyrovnat na 2:2 a měli navrch. Bohužel šťastný gól domácích naše naděje na bodový zisk zhatil."