Zápasy 22. 02. 2015, Redakce

Vítkovice - doma podeváté v řadě!

Všech dvanáct bodů vzal Litvínov po Olomouci i Vítkovicím! Také je porazil počtvrté v sezóně, v neděli zcela přesvědčivě. A doma tak zaznamenal již deváté vítězství za sebou. Kralovali Filip Pavlík (2+1) a Martin Ručinský (0+3). Jen malá smůla - Pavlu Francouzovi znovu těsně utekla "nula".

49. (ČT 19:10), 22.02.2015, ZS I. Hlinky
logo HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov HC Vítkovice Ridera
5 1

1:0, 2:0, 2:1

Francouz – Pavelka, Gula - Baránek, Pavlík - Chaloupka, Štindl – Sklenička - Jánský, Piroš, Lukeš – Šrámek, Petružálek, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Písařík, Jurčík. Připraven Horák. Trenéři Rulík a Hořava

Dolejš (51. Šindelář) – Kovář, Stehlík, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři Svozil a Petr

Do sestavy Vervy se vrátil centr Piroš a poprvé od 31. října i obránce Sklenička. Piroš zaskočil v první formaci za Hübla – forvard č. 1 extraligové produktivity z ní pro nemoc vypadl poprvé v sezóně. Mimo hru zůstali Hanzl (také nemoc), Kubát a Frolo (zranění). Hostům chyběl Strapáč a brzy je čeká stěhování z městské haly, kde dostane přednost tenis.

Verva obvykle poslední zápasy doma zahajuje tlakem i gólem, tentokrát se na branku čekalo jen opravdu krátce, konkrétně do druhého střídání. Šrámek se z levého křídla po Ručinského uvolnění trefil přesně ke vzdálenější tyči, 1:0. Co divákům vzhledem k televiznímu přenosu chybělo na kvantitě, doháněli před kamerami tradičně kvalitou, tedy hlasitostí. A hráči jim šli naproti! Na 2:0 mohl zvýšit Martynek i Majdan při dorážce.

V 8. minutě dal o sobě poprvé vědět Sklenička, Štencel se po jeho důrazném zákroku pomalu sbíral z ledu. Hosté bojovali o zvýšení své šance na play off, Olesz trefil tyč. Šrámek se pěkně uvolnil, rána šla ale nad. Teprve pak se poprvé vylučovalo (14. minuta), Písařík se vrátil do hry po dvou minutách. Horší to měli hosté, k Hunovi přisedl i Stehlík, který za vysokou hůl dostal dvojnásobný trest.

Přesilovku pět na tři Ostravané přežili, Ručinského rány se neujaly. Deset vteřin před koncem měl největší šanci po křižné Lukešově přihrávce Jánský. Zakončoval z voleje, ale Dolejš se vyznamenal. A v poslední vteřině úvodní části znovu, vyrazil puk betonem!

I druhé dějství nabídlo rušný hokej. Ve 28. minutě Ručinský zabránil v gólové šanci Svobodovi a byl to možná klíčový zákrok večera. Vyloučení Pastora na přelomu zápasu totiž dělovkou z voleje potrestal Lukeš, kterému nabíjeli Ručinský s Petružálkem, 2:0. Hosté zkoušeli okamžitou odpověď, Burger ale dorážel neúspěšně. A tak stav navýšil od modré čáry těsně před přestávkou Filip Pavlík, 4:0.

O dělení bodů už v závěru duelu příliš nešlo, alespoň jak přibýval čas. Vedení Vervy navíc navýšil od modré čáry střelecky disponovaný Filip Pavlík, muž zápasu, který si nedělní únorový večer určitě bude pamatovat. "Pod víko" parádně zaznamenal druhý gól v zápase. Třetí asistenci zapsal Ručinský. Vyvolávaného "bůra" splnil další bek, Petr Štindl. A vyhnal tím z branky Dolejše, kterého na závěrečnou necelou desetiminutovku nahradil Šindelář. Dvě a půl minuty před koncem se po bojové poradě před vhazováním prosadil z přesilovky Štencel.

Sedmibodový náskok na třetí Kometu přibližuje HCVL konečné druhé místo! Tým vyhrál potřetí za sebou a ve středu se vydá na led Liberce, který bojuje o "desítku". V pátek přijede Sparta (18:20)! Martin Ručinský nadále stoupá kanadským bodováním TELH, už je druhý... Za Viktorem Hüblem.

Radim Rulík: "V první třetině jsme sice dali branku, ale nebyli lepším mužstvem. Ve druhé jsme se zlepšili a přišly i další góly. Díky tomu jsme vyhráli."

HC Vítkovice Ridera

Jakub Petr: "Litvínov nás dnes jednoznačně přehrál. Mrzí mě, že nám chyběly ty atributy, které nás zdobily v minulých zápasech. Dnes tam celých šedesát minut nebyly, byli jsme jak účastníci zájezdu. Soupeři samozřejmě gratuluji."