Zápasy 01. 11. 2022, Vladislav Kollert

Vítězná šňůra pokračuje! V divoké přestřelce chemici zdolali Motor

Litvínov dokázal s novým trenérským štábem vyhrát i potřetí. V divoké přestřelce, ve které diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky viděli dohromady 10 gólů, byla úspěšnější Verva.

17. kolo, 01.11.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
HC VERVA Litvínov BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 5. Zdráhal (Š. Stránský, Hlava), 12. Šalda (Š. Stránský, Zdráhal), 15. Abdul (Zile), 23. Helt (Havelka, Zile), 33. Straka (Hlava), 45. Hlava (Helt)

Branky a nahrávky BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: 11. Dzierkals (Hanzl, Pech), 42. Vopelka, 43. Čachotský (Pech, Štencel), 57. Pech (Šenkeřík, Dzierkals)

• Průběh zápasu

1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4

• Rozhodčí

Šindel, Sýkora – Ondráček, Gerát

Godla (Zajíček) – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Abdul, Sukeľ (C), Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, Straka – Havelka, Helt, Zygmunt

Strmeň (Kalista) – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík, Marcel, Šedivý – Dzierkals, Hanzl (A), Karabáček – Čachotský, Pech (C), Doležal – Strnad, M. Toman, Valský – Přikryl, Koláček, Vopelka.

Verva do utkání vstoupila od první minuty aktivněji a zasypala Strmeně několika nebezpečnými pokusy. Po vyloučení Bindulise v páté minutě se chemici definitivně usadili v útočném pásmu - a ihned po třech vteřinách toho využili. Šimon Stránský ukázal přehled a přesně našel najíždějícího Patrika Zdráhala na levém kruhu - 1:0.

Další šanci měl ihned vzápětí Estephan, Strmeně však překonat nedokázal. Naopak to byli domácí, kdo vyfasoval dvouminutové vyloučení a Motor dokázal trestat. Exlitvínovský Martin Hanzl nalezl před bránou volného Dzierkalse, který srovnal skóre - 1:1.

Pak již úřadoval domácí celek. Ve 12. minutě se štěstím dokázal Strmeně propálit od modré Radim Šalda (2:1), který si připsal první gól v litvínovském dresu. Symbolika nových střelců pokračovala i nadále - v 16. minutě si odražený kotouč našel Jindřich Abdul, který donutil Strmeně kapitulovat potřetí - 3:1.

V podobné situaci se ve druhém dějství ocitl také Filip Helt, který backhandem navýšil litvínovské vedení - 4:1. "Bůra" se litvínovští fanoušci dočkali ve 33. minutě a čekání rozhodně stálo za to. Niolas Hlava s Petrem Strakou předvedli nádhernou souhru "z první" napříč hřištěm, ve finále zakončoval druhý jmenovaný do odkryté klece brankáře Motoru - 5:1.

Litvínovu se nicméně vstup do poslední třetiny hrubě nevydařil. Se štěstím dokázal Godlu překonat Vopelka (5:2), načež následovala akce Čachotského, který vymíchal litvínovského brankáře a dokázal snížit na rozdíl dvou branek - 5:3.

Verva se nicméně nevzdala. Nicolas Hlava, který odehrál fantastické utkání, se dokázal v 45. minutě natlačit před Strmeně a backhandem ho dokázal překonat pošesté - 6:3. Motoru se povedlo ještě snížit zásluhou Pecha, závěrečný tlak však Verva ustála a tým se tak mohl radovat ze třetího vítězství v řadě.

Sestřih

Karel Mlejnek

Velmi nám pomohl úvod zápasu, výborně sehrané buly v přesilové hře. Soupeř dotáhl také v přesilovce, ale v průběhu prvních dvou třetin jsme si dokázali vytvářet šance a byli jsme i celkem produktivní. Smolný gól na 5:2 se stane, ale po góle na 5:3 jsme si raději vzali time out. A naštěstí jsme zareagovali vstřelenou brankou.

logo BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jaroslav Modrý

Individuální chyby na začátku, špatně rozebraní hráči, kluci nejsou schopní dělat ty detaily, o kterých se bavíme. Aspoň jsme ukázali charakter, bojovali jsme do konce.