Zápasy 05. 12. 2021, Kamila Stříteská

Verva vyloupila o druhou adventní neděli KV Arenu. Z Varů veze tři body

Litvínov měl velmi dobrý vstup do utkání. V polovině první třetiny otevřel skóre zápasu Giorgio Estephan, minutu poté přidal další gól Andrej Kudrna. Energii se podařilo ještě snížit na rozdíl jedné branky. Ve druhé části nebyla k vidění žádná branka, ale v závěrečné dvacetiminutovce Verva znovu zvýšila zásluhou Patrika Zdráhala. V závěru se prosadil Jiří Černoch, Karlovy Vary zkoušely hru bez brankáře, ale ani tento počin jim nezajistil bodový zisk. Litvínov se z podkrušnohorského derby vrací s plným bodovým ziskem.

1000

Branky a nahrávky HC Energie Karlovy Vary: 14. Koblasa (Kohout), 56. Černoch (O. Beránek, Martin Rohan)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 10. Estephan (O. Baláž), 11. Kudrna (F. Lukeš, Demel), 43. P. Zdráhal (Demel, V. Hübl)

0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3

Kika, Sýkora – Lhotský, Svoboda

Habal – Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, Havlín, Pulpán, Doudera – Rachůnek, Mikúš, Flek – Beránek, Kulich, Eriksson Immo – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Vondráček.

Godla – Demel, Irving, Hrbas, Balinskis, Baláž, Stříteský, Zeman – Straka, Estephan, Jarůšek – Chalupa, Hübl, Zdráhal – Kudrna, Sukeľ, Lukeš – Zygmunt, Gerhát, Válek.

Úvodní třetina byla velmi vyrovnaná. První větší šanci v zápase měla Energie, po střele Parkkonena kotouč v předbrankovém prostoru tečoval Ondřej Dlapa. Puk přesto neprošel za brankovou čáru chemiků. Byť tomu nic nenasvědčovalo, byla to právě Verva, která otevřela skóre zápasu. V polovině první třetiny rozezněl Uvis Janis Balinskis nejprve tyč, posléze si volného puku před Habalem všiml Giorgio Estephan, jenž poslal kotouč do sítě soupeře. Verva se nadále držela v útočném pásmu, což vyústilo v další gól. Andreji Kudrnovi sice nevyšla první střela, která skončila za bránou, ale na druhý pokus našel puk cestu za záda karlovarského brankáře.

Ve 14. minutě vybojoval Martin Kohout puk za bránou a všiml si dobře postaveného Petra Koblasy před hostující klecí, jenž přesnou střelou snížil gólové manko Karlových Varů. Vzápětí mohla Energie také vyrovnat, když Denis Godla příliš vyjel z brankoviště. S kotoučem před ním manipuloval Jakub Flek, ale nepodařilo se mu uklidit puk za litvínovského maskovaného muže. Posléze měli domácí další příležitost, o kterou se tentokrát postaral Jan Hladonik, když si převzal puk v obranném pásmu Litvínova. Ujel litvínovské obraně, ale v koncovce byl nepřesný. Po dvaceti minutách Energie prohrávala na domácím ledě s Litvínovem 1:2.

Prostřední část byla od začátku nabitá šancemi. Tomáš Redlich pálil z otočky v předbrankovém prostoru, ale na Denise Godlu nevyzrál. Na druhé straně Viktor Hübl, který přebruslil karlovarskou obranu a z levého kruhu prověřil Vladislava Habala prudkou střelou. Následná šance patřila domácím. Beránek si vyčíhal Jiřího Kulicha před bránou, z těsné blízkosti se útočník Energie neprosadil. Ve vlastním oslabení se pokoušel o skórování autor druhého gólu chemiků Andrej Kudrna, který objel s kotoučem karlovarskou bránu, ale nepodařilo se mu poslat puk ke vzdálenější tyči. Ve 28. minutě měla Energie k dispozici další z početních převah, která nebyla vůbec ideální. První střelu zaznamenal až po polovině Hüblova trestu Lukáš Pulpán, jenž se pokoušel prosadit od modré čáry, ale Godla sklapl betony včas.

Ve 37. minutě měl dobrou příležitost František Lukeš z vrcholu pravého kruhu, kterou Habal vykopl bruslí. Posléze si obrana Litvínova nerozuměla a velmi chybovala v obranném pásmu. Příležitost tak měl Ondřej Beránek, který zůstal sám před bránou Litvínova. Následovala souhra s Jiřím Černochem, ale do konečné nahrávky vložil svou hůl Chalupa a zachránil tak tým chemiků před inkasováním. V závěru druhé třetiny Energie vybojovala další přesilovou hru, ve které mě šanci kapitán Tomáš Vondráček, k němuž se dostal odražený kotouč, ale střelou z mezikruží nepřekonal Denise Godlu.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky se Litvínovu velmi vyvedl. Ve 23. minutě si chemici vzali dvoubrankové vedení zpět. Po Demlově nahrávce z levého kruhu využil dobrého postavení Patrik Zdráhal, jenž střelou z první propálil vše, včetně karlovarského brankáře. Brzy poté měl na holi odpověď Tomáš Havlín, jenž střelou od modré čáry rozezněl pouze horní tyč litvínovské svatyně. Lukáš Pulpán o minutu později minul prázdnou Godlovu klec. Hra se začala přelévat z jednoho konce na druhý, týmy se pokoušely zůstat delší dobu v útočném pásmu, ale těžko si vytvářely vhodnou pozici ke střele.

Verva hrála velmi nedisciplinovaně, ale ke štěstí chemiků se Karlovým Varům nedařilo přesilové hry využívat. V 56. minutě měli domácí velkou příležitost, když obrana zapomněla na Martina Rohana, který poslal bombu z pravého kruhu, o kterou se postaral pohotový Denis Godla. Posléze pospíchal s kotoučem Ondřej Beránek, jemuž dýchal na záda Stříteský. Na druhé straně mu najížděl Jiří Černoch, který doklepl puk za záda litvínovského brankáře. Videorozhodčí musel zkoumat video a rozhodl o platnosti branky. V závěru třetí třetiny Energie vybojovala další a poslední přesilovou hru zápasu. Vladislav Habal zůstal na střídačce a Karlovy Vary měly k dispozici šest hráčů v poli. Srovnat mohl Tomáš Vondráček střelou zblízka, když Godla zmateně hledal kotouč na brankovišti. Volný kotouč stačil litvínovský brankář zalehnout. Verva si pohlídala jednobrankové vedení až do sirénou a vyloupila KV Arenu.

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška

„Bohužel jsme ztratili body ve druhém derby za sebou. Začali jsme velmi dobře, dostali Litvínov pod tlak a vytvořili si šance, které jsme ovšem nedokázali proměnit a vypadli v půlce první třetiny za minutu ze hry. Udělali jsme tři chyby a dostali z nich dva góly, které samozřejmě nakoply soupeře a uklidnil je v jejich situaci. Poté jsme to měli s prosazováním těžší. Zase jsme si ve druhé dvacetiminutovce jsme vytvořili dostatečné množství šancí na to, abychom s tím zápasem něco udělali. Jenže jsme nebyli efektivní,, nepomohli si přesilovou hrou. Opět se hráčům nedá vytknout obětavost a bojovnost, rvali jsme se, ale bohužel nám chybí trochu šikovnosti a důrazu, možná i trochu štěstí, abychom si na ty body sáhli.“

Vladimír Růžička

„Jsme rádi, že jsme tady uhráli body. Po domácím výkonu proti Olomouci, který bych hodnotil jako katastrofální. Dnes naopak mužstvo ukázalo, že umí bojovat a pracovat. Výborný výkon brankáře a jsme opravdu rádi za vítězství.“