Zápasy 27. 03. 2018, Redakce

Verva vstřelila Energii gól v každé třetině a má první tři body

Až za stavu 0:3 dokázaly Karlovy Vary korigovat stav na Zimním stadiónu Ivana Hlinky. Litvínov po dobrém výkonu zaslouženě vyhrál a lépe se mu pojede ke dvěma utkáním venku.

Baraz-1, 27.03.2018, ZS I. Hlinky, Litvínov
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
3 1

1:0, 1:0, 1:1

Petrásek – Baránek, Sørvik – Frolo, Šesták – Sklenička, Gula – Černý, Mikúš, Hanzl – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – Lukeš, Hübl, Jánský – Jurčík, Válek, Jícha. Připraveni Kantor a Doudera. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Novotný – Podlipnik, Šenkeřík – Rohan, Plutnar – Krejčí, Kovačevič – Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gríger – Beránek, Tuominen, Vrdlovec. Připraveni Závorka a Pajk. Trenéři Pešout a Mariška

Trenéři Vervy ještě nemohli do sestavy vrátit uzdraveného útočníka Gerháta, v mezidobí od posledního zápasu vypadl pro zranění obránce Čutta.

Stadión se velmi slušně zaplnil a sledoval v úvodu drtivý tlak žlutočerných. Ti na soupeře doslova vlétli: 42. vteřina, při signalizovaném vyloučení Černý našel Hanzla, který pálil z voleje, ale Novotný se stihl přemístit. Vyloučení Podlipnika za Hanzlovo podražení ale Energie zaplatila, Mikúš uviděl volného Hübla a jeho volej už rozvlnil síť, 1:0.

Hned na to šel ven Gríger a Hübl byl zblízka v další šanci! Novotný betonem vyrazil. Lukeš ještě z kruhu ohrozil branku Varů, které mohly být moc rády, že první pětiminutovku přežily jen s jedním inkasovaným gólem.

V 8. minutě musel ven první domácí hráč (Gula) za vražení na hrazení, Rachůnkovu šanci vyrazil Petrásek betonem. Pak padl dvakrát za sebou do střely Trávníček a dokumentoval tak obětavost hráčů Vervy. Série trestů pro HCVL pokračovala (11. Baránek, 17. Lukeš), ale Litvínov se ubránil.

I po změně stran, kdy začali hosté s chutí. Ve 24. minutě ale přišla tutovka na druhé straně, Jánský mířil do odkryté klece, před níž se ale téměř zázračně zjevila Novotného lapačka...

Ani čtvrtý vyloučený domácí provinilec (25. Jurčík) soupeři ke gólu nepomohl. A tak se ozvali domácí, Matoušek s pomocí protihráče a odrazu puku zvýšil na 2:0.

Při Plutnarově trestu zahrozili zblízka Jurčík a pak Válek. Posledním potrestaným byl před druhou přestávkou Hübl. Těsně před sirénou ještě Trávníček čistě trefil tělem Balána.

Ve třetí části po chybě v rozehrávce hostí a hlavně výborném Hüblově forčekingu Jánský dostal nabito právě od Hübla a upravil na 3:0. Následné Hüblovo vyloučení Litvínov ubránil, pak se blýskl pěknou akcí Mikúš.

Jedenáct minut před koncem se hosté přece jen prosadili, Gríger pod víko. Jurčík zblízka usměrnil puk do Novotného. Pak se provinil Gula, přesilovky však pro Energii stále neměly kýžený efekt. Černý v 56. minutě mohl rozhodnout, nepovedlo se, ale čas plynul až do konce ke spokojenosti Severočechů.

Odehráli dobrý zápas, skvěle je hnali za úspěchem fanoušci. Stínem byl víc než dvojnásobný počet vyloučených, než měl soupeř. Ale oslabení tým zvládl.

Druhý výsledek: Jihlava – Kladno 4:0.

Tabulka: 1. Jihlava 3 body, 2. Litvínov 3 body, 3. K. Vary 0 bodů, 4. Kladno 0 bodů.

Jiří Šlégr: "Chtěl bych poděkovat divákům, že jich přišlo tolik. Hráčům to pomohlo, byla výborná atmosféra. Bylo tam jiné nasazení, jiná chuť. Poté jsme už byli trpěliví. Soupeř výborně bruslil a do šancí se dostával také. Čekali jsme na jeho chyby a to se vyplatilo. Chtěl bych pochválit celý tým za bojovnost. Je to ale jen jeden zápas, musíme takhle pokračovat dál."

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška: "Věděli jsme, že nás bude čekat nepříjemný a silný soupeř. To se potvrdilo hned na začátku. Naší nešikovností jsme měli dvě oslabení a domácí dali první gól. To ovlivnilo začátek utkání. Postupem času jsme se srovnali s tempem hry. Ve druhé třetině, když jsme se dostali do tlaku a vytvořili si šance, tak jsme inkasovali druhý gól, který jsme si dali prakticky sami. Na třetí branku jsme soupeři nahráli. To utkání rozhodlo. Poté už si domácí zápas pohlídali. Musíme mít lepší vstup do zápasu a vyvarovat se chyb. Dneska jsme se porazili sami."