Zápasy 18. 09. 2016, Redakce

Verva veze z Boleslavi dva body!

Dramatický duel s vývojem (z litvínovského pohledu) 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3 a 4:3 v prodloužení odehráli černožlutí ve středních Čechách. V brance poprvé s Jaroslavem Hüblem z něj po třech porážkách i díky bravurně sehranému prodloužení vytěžili cenné dva body.

5. kolo, 18.09.2016, Škoenergo Aréna, Ml. Boleslav
logo BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav HC VERVA Litvínov
3 4p

1:2, 2:1, 0:0 - 0:1

Lukáš – Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor – Pospíšil, Vampola, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Urban – Orsava, Klepiš, Žejdl. Připraven Tarkki. Trenéři Výborný a Jelínek

J. Hübl – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Sørvik, Pavelka – Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, Černý - Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Připraveni Halász a Kokeš. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Jiný brankář, jiné složení útoků – tak vyrukoval Litvínov na boleslavský led. Gólman Hübl se na něj vrátil po čtyřech letech. Úsilí o druhou výhru v soutěži demonstroval tým od začátku, ale úvod zápasu byl pro něj nakonec smolný. Své možnosti včetně přesilovky (3. Štich) nevyužil, naopak ihned po početní výhodě inkasoval, když nezvládl obrannou situaci dva na dva a Žejdl po vyšachování snadno skóroval.

Boleslavští v pátek přemohli Zlín a zdálo se, že by je gól mohl nasměrovat za dalším úspěchem. Další minuty však patřily hostům. Dorážka Pavlíka, Hübl po Kubátově průniku, Martin Hanzl po pěkné akci a k dovršení všeho ani Černý z nájezdu v oslabení Lukáše nepřekonali. Za BK zahrozil Lenc, na druhé straně se mohli radovat Nejezchleb a znovu Hübl.

Až v předposlední minutě to přišlo. Klepišovo vyloučení potrestal Nejezchleb, ideálně tečující Gulovu vybídku. 16 vteřin na to Reichel nabil na modrou na volej Pavelkovi, jehož střelu tečoval Trávníček, 1:2!

Škoda, že nabuzenou Vervu pak přibrzdilo zdvojené vyloučení Černého za vysokou hůl. První třetinu jinak mužstvo zvládlo velmi dobře a zaslouženě ji vyhrálo. I při přesilovkách Boleslavi působil jistě Hübl, všechny puky udržel ve výstroji.

Větší část trestu po přestávce tým ubránil, a to mohl v oslabení přidat třetí gól po přečíslení Hořavy a Pavlíka. Lukáš však kryl. Za to Kubátovo vyloučení ihned domácí využili, do sítě si našlo cestu Stříteského nahození od modré, 2:2.

Od poloviny třetiny znovu diktoval HCVL tempo, šance měli starší Hanzl, Černý i další... Až přesilovku přetavil v zasloužené vedení Hübl, bekhendovou dorážkou Kubátovy střely. Škoda, že se vedení nepovedlo do přestávky udržet, Musil prostřelil všechno před sebou a trochu šťastně srovnal na 3:3.

Ve třetí části zápas trochu ztratil tempo, o to byl ale dramatičtější. 43. minuta a možnost rozhodnout měl po Lukešově přihrávce Nejezchleb! Lukáš znovu kryl. Další vyloučení hostů: Sklenička, pak Lukeš a po něm Trávníček, poslední dva shodně za zdržování hry (vyhození kotouče). Ubráněno! V 59. minutě po průniku Lence Litvínovským na ledě i v hledišti zatrnulo, faul ani trestné střílení se ale nepískaly.

Takže poprvé pro HCVL prodloužení v novém hávu. Před ním domluva litvínovské trojice Kubát, Hanzl, Lukeš a pak 33 vteřin s pukem na holi! A Hanzlova koncovka, která přinesla druhý bod.

Povzbuzení do dalších bojů! Tak na shledanou v pátek v hledišti ZS Ivana Hlinky.

BK Mladá Boleslav

Marián Jelínek: "Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, měli pohyb, vůli po vítězství, podařilo se nám vstřelit gól. Poté soupeř během 20 vteřin otočil výsledek opravdu povedenými tečemi a my šli do kabin za stavu 1:2. Přesto si myslím, že jsme nehráli špatně. Druhá třetina byla z naší strany slabší, nepomohly nám ani přesilovky, ve kterých jsme se trápili a zaplaťpánbůh, že se nám podařilo vyrovnat. Třetí část byla od nás zmar v přesilovkách, které nám soupeř daroval za vyhození kotouče. Nebyli jsme schopni dát gól. Soupeř si proto druhý bod vzal zaslouženě, měli jsme rozhodnout v závěru utkání z přesilovek, ale my si téměř nevytvořili gólovou šanci."

Darek Stránský: "Zase jsme v zápase prohrávali. Dosud se nám ještě nepovedlo nepříznivý vývoj otočit, ale tentokrát ano, takže nakonec pro nás první třetina vyzněla dobře. Druhou třetinu poznamenal velký počet vyloučených z naší strany. Při hře pět na pět jsme to zvládali dobře, ale bohužel jsme dostali gól na 3:3. Ve třetí třetině to byl boj s dalšími vyloučeními z naší strany, ale zvládli jsme to a v prodloužení byli šťastnější."