Zápasy 23. 02. 2020, Vendula Zdražilová

Verva v dramatickém utkání porazila Vary! Vítězství trefil Hübl

Verva v důležitém utkání proti Energii zabrala. V dramatickém utkání otevřel skóre Pospíšil. Litvínov ale dobrý nástup do zápasu nedokázal výrazněji zužitkovat a úřadovaly Karlovy Vary. Dvěma góly otočily průběh zápasu. Litvínovští ve druhé třetině zlepšili hru a dvěma brankami utkání také otočili. Ve třetím dějství diváky na Zimním stadionu Ivana Hlinky čekalo pořádné drama. Nejdříve ujel Hübl, ale Verva předvedla šílený výpadek a Vary dokázaly srovnat. Slovo si vzal opět litvínovský kapitán a v přesilovce vstřelil vítězný gól. Litvínovskou radost ještě podtrhl kanadský obránce Kudla, který stanovil konečný účet zápasu na 6:4.

5695

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 2. Pospíšil (F. Lukeš), 32. Gerhát (M. Hanzl), 32. Trávníček (Jurčík, Válek), 47. V. Hübl (F. Lukeš, Kudla), 53. V. Hübl (Pospíšil, Gerhát), 56. Kudla (V. Hübl, Mahbod).

Branky a nahrávky HC Energie Karlovy Vary: 14. T. Mikúš (Kohout, O. Beránek), 19. Stříteský (T. Rachůnek, Gríger), 48. Kohout (Eminger, T. Mikúš), 50. Černoch (V. Polák, Koblasa).

1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 6:4

Jeřábek, Bejček - Komárek, Špringl

Janus – J. Říha, Moravčík, Štich, Ščotka (A), Kudla, Baránek, L. Doudera – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Hedberg, Gerhát, Válek – Helt, Jurčík, Trávníček.

Bednář – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (C), Gríger, Flek – V. Polák (A), Černoch, Koblasa – Kohout, T. Mikúš, O. Beránek – Šafář, Vildumetz, Šik.

Gól na zimním stadionu Ivana Hlinky viděli diváci už ve druhé minutě hry. To Tomáš Pospíšil rozvlnil síť za Bednářem po svižné střele z vrcholu levého kruhu. Netrvalo dlouho a do velké šance se dostal karlovarský Mikúš, jenž ve vlastním oslabení zblízka Januse nepřekonal. Prakticky hned poté na druhé straně ohrozil Bednáře agilní Samson Mahbod, brankář Varů proti němu uspěl.

Ve čtrnácté minutě bylo vyrovnáno. Tomáš Mikúš před Janusem zakončil ala Peter Forsberg a začínalo se zase od začátku. Vedení na svou stranu chtěl strhnout znovu Pospíšil, jehož střelu z levé strany zachytil vracející se Bednář a ve svém brankovišti si počínal opět přesně. O chvilku později pak měli přesilovou hru k dispozici Energetici a Matěj Stříteský ji střelou od modré čáry využil. Vary tak měly po první třetině náskok o jednu branku.

Na začátku druhého dějství měl šanci Kudla, ale proti  jeho střeleckému pokusu byl Jan Bednář. V devětadvacáté minutě měli hosté velkou šanci, Polák přes ležícího Januse zakončil, sudí ale rozpažili a neuznali gól hostů. Energetici neuspěli ani po trenérské výzvě a video celou předchozí situaci potvrdilo.

Ve dvaatřicáté minutě padly dva góly a oba do sítě hostů. Nejprve se Martin Hanzl ocitl před Bednářem a místo střely zvolil přihrávku na pravou stranu a udělal dobře. František Gerhát měl lehký úkol a uklidil puk do prázdné branky. Po chvilce se pak podobná situace opakovala znovu. Jurčík našel na levé straně Michala Trávníčka, který taktéž trefil odkrytou karlovarskou klec. V závěru pak ještě tutovku Martina Hanzla za překonaným Bednářem zastavil jeden z beků Energie a výrazně tak podržel hosty.

V úvodu třetí třetiny měli domácí další šance, ty ale k navýšení skóre nevedly. Netrvalo však dlouho a už to bylo znovu o dva góly. Viktor Hübl po samostatném úniku překonal Bednáře mezi jeho betony a domácí měli zase klid na hokejkách. Hosté se však nevzdali a brzy slavili vyrovnání. Dvě slepené branky znamenaly, že se začínalo zase od nuly. Puk po střele Martina Kohouta se odrazil od Janusova betonu a zapadl do litvínovské klece. Po něm se na levé straně prosadil Jiří Černoch.

Ve třiapadesáté minutě přišla důležitá trefa Viktora Hübla. Ten svižnou ranou využil přesilovou hru čtyři na tři a na litvínovském stadionu propukla velká radost. A tu ještě umocnil v závěru Patrick Kudla, jenž svou střelou vykoupal Jana Bednáře. Ač to hosté v závěru zkoušeli bez brankáře, zdramatizovat utkání se jim už nepovedlo. Litvínov tak získal veledůležité tři body v cestě za záchranou extraligové příslušnosti.

Sestřih

Jindřich Kotrla

„První třetina byla velmi špatná. Sice jsme vedli 1:0, ale poté nás soupeř přehrál. Do druhé třetiny jsme stáhli hru na tři lajny, aby se kluci dostali do tempa. Soupeře jsme dostali pod tlak a otočili jsme výsledek. Nemělo by se nám doma stávat, že ze stavu 4:2 soupeř vyrovná na 4:4.“

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška

„Nechali jsme na ledě všechno. Bohužel, od začátku se utkání nevyvíjelo v naší režii, ale dokázali jsme otočit na 2:1. Měli jsme poté i dost příležitostí. Bohužel jsme dostali dva laciné góly a dvěma zbytečnými vyloučeními jsme darovali domácím výhru.“