Zápasy 28. 02. 2017, Redakce

Verva skolila Tygry a má blíž ke 4. místu!

Obránce Karel Kubát rozhodl v nájezdech utkání dvou posledních mistrů. Litvínov po něm přeskočil v tabulce Hradec a má blízko k tomu začínat play off doma.

51. kolo, 28.02.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov Bílí Tygři Liberec
2sn 1

0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0

Petrásek – Pavlík, Gula – Frolo, Sørvik – Kubát, Sklenička – Kokeš – Martynek, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, Reichel, J. Doležal. Připraven Janus. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Will – Vitásek, Šimek - Derner, Pyrochta - Mojžíš, Jánošík - Plutnar – Krenželok, Jelínek, Bartovič – Radivojevič, Bulíř, Valský – Vantuch, Bližňák, Stránský – Ordoš, Lakatoš, Svačina. Připraven Lašák. Trenéři Pešán a Mlejnek

V brance Vervy dostal po šesti zápasech šanci Petrásek, kromě zraněných Pavelky a Nejezchleba chyběli ze zdravotních důvodů i Robin Hanzl (měl by být do play off v pořádku) a nemocný Pilař.

První část nabídla sedm vyloučených a žádný gól, i když oba týmy hrály dlouho přesilovku pět na tři. Ve 3. minutě se provinili Ordoš a Šimek, který hákoval Lukeše. 101 vteřin naděje ale domácí v gól neproměnili, střelba scházela. Hezkou individuální akcí se při hře čtyři na pět blýskl liberecký Bulíř. Neměla být jeho jediná v zápase.

Pak faulovali Hübl a Sørvik. Když se Verváci ubránili z nejhoršího, šel ven ještě znovu Hübl. Trávníček předtím reklamoval, že přišel nedovoleným způsobem o hůl. Vzápětí nedovoleně bránil Bulíř a v předposlední minutě ještě Stránský, gólové možnosti se však nerodily.

Po přestávce žlutí přidali a zlepšili se. Už po 21 vteřinách se od modré čáry v končící přesilovce trefil Sørvik, ne snad extrémně tvrdě, ale za to přesně, i s pomocí teče. Pak Willa ohrozil Lukeš.

Hra se oproti první části celkově zvedla. Kubát pálil tvrdě z několika metrů a Will ukázal skvělou lapačku. Verva byla aktivnější, Frolo natáhl mezi kruhy, Černý v poslední minutě druhé třetiny našel před brankou Hanzla, ale díky libereckému brankáři se nic neujalo.

Také Petrásek osvědčil pozornost, i když měl v této části třikrát méně práce (na střely 16:5). Zápas zbrzdilo dlouhé zkoumání záznamu hry ve třetí třetině, zda puk neprošel sítí domácí branky. "Nevěděl jsem zpočátku o co jde, ale kluci mi to řekli na střídačce. Byl jsem si však jistý, že všechno bylo v pořádku," uvedl po zápase domácí gólman.

Bulíř prošel sám do šance, Petrásek kryl. V polovině třetí třetiny mohl rozhodnout Válek, do sóla ho vyslal Reichel, ale z nájezdu branku netrefil. Tři minuty na to se natlačil až před Willa Jurčík, také nic... Will osvědčil pohyblivost. A tak udeřilo na druhé straně. Bulíř krásně projel celým kluzištěm a k tyči švihem zavěsil, 1:1.

Pravda je, že Liberec v závěru sílil svůj tlak. Vervu mrzely neproměněné šance. Druhé zdržení způsobil cca 15-ti minutový výpadek proudu. V prodloužení hrál Litvínov přesilovku, ale neúspěšně a tak se muselo do nájezdů.

Verva postavila zcela jinou trojici než obvykle, R. Hanzl je zraněn a Lukeš ani Hübl tentokrát nejeli. První neuspěl Válek, pak se ale trefil Kubát a protože Petrásek nepustil za svá záda nic, nevadilo ochozům, že neuspěl M. Hanzl.

Verva je před posledním kolem čtvrtá, má bod náskoku na pátý Hradec plus lepší vzájemné zápasy. Může tedy začínat doma když na Hradec v posledním kole neztratí víc než bod. A teoreticky může hrát ještě i s Brnem, které ztrácí na Hradec tři body a má lepší vzájemné zápasy.

Radoval se i Liberec, s bodem dovršil stovku a slaví prvenství v základní části, ke kterému mu pomohla už porážka Třince. K pěkné atmosféře zápasu přispěli i fanoušci Tygrů.

Radim Rulík: "Dvě třetiny to byl dobrý hokej, hra měla spád. Proměnili jsme přesilovku, ale škoda, že jsme nedali gól proti třem, i když jsme se na druhou stranu taky ve třech ubránili. Vytvářeli jsme si šance, ale gólmani byli na obou stranách výborní. Třetí třetina už nebyla taková, bylo tam strašně moc stání a čekání. Nevím, zda tam byla nějaká situace na prohlížení, žádné jsem si nebyl ze střídačky vědom. Oba týmy pak trochu vypadly z tempa. S Libercem to v sezóně bylo vždy o branku, takže jsme dnes pokračovali v tradici vyrovnaných zápasů. Jsme rádi, že máme v posledním kole šanci bojovat o umístění, o čtvrté místo. Každého láká začínat doma a uděláme maximum, aby se nám podařilo ho udržet, už kvůli fanouškům, které máme výborné a kteří se na to těší."

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "V zápase se projevila naše současná největší slabina, kterou je střelba branek. Dnes jsme si ani nevytvořili moc šancí a nesehráli dobře přesilovky. Naopak jsme ale velmi dobře odbránili dlouhé přesilovky domácích. Excelovali gólmani. Závěr byl poznamenaný dlouhým hledáním vytouženého gólu na videu i výpadkem světel. Jsem rád, že jsme na horké litvínovské půdě uhráli bod. Nájezdy jsou obrázkem naší produktivity."