Zápasy 18. 11. 2012, Redakce

Verva prodloužila vítěznou sérii!

Litvínovští hokejisté zvítězili pod Ještědem 4:3 a slaví pátou výhru v řadě! VERVA už v první třetině díky druhé formaci získala vedení, které si dokázala udržet až do konce. V úterý přijede Sparta!

22. kolo, 18.11.2012, Tipsport Arena Liberec
logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec HC VERVA Litvínov
3 4

1:2, 0:0, 2:2

Pinc - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, Kajínek, Štich - Roman Vlach, Nedvěd, Bulíř - Víšek, Dušek, Kudrna - Bárta, Filippi, Vantuch - Krejčík, Galamboš, Špaček - Vlach

Francouz - Posmyk, Kousalík - Stříteský, Zeman - Gula, Sklenička - Charousek - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Frolík, Černý, Pšurný - Jurčík (do 40. min.), Rapáč, Kubinčák. Připraven Franěk

Je těžší vyhrát doma nebo venku na ledě posledního celku tabulky? Odpočatí Tygři (v týdnu jiné extraligové utkání nehráli) měli s novým hlavním koučem Pešánem obrovskou motivaci uspět. Přes to (nebo právě proto) že je v minulých dnech opustili tři zámořské posily. Otázkou však je, o jak velké oslabení se v Liberci jednalo.

První gól hraje v každém zápase důležitou, ne-li klíčovou roli, podobně jako výkon brankáře. Litvínov obě tyto povinnosti splnil a i proto vyhrál. Nastoupil s ústeckým Skleničkou, který pomohl zalepit mezery po distancovaných Kubátovi a Brejčákovi, proti svému mateřskému klubu nehrál ani Holub.

První branky obstarala ve druhé polovině úvodní třetiny druhá řada, zejména Hanzl. Skóre otevřela jeho tečovaná střela a dorážkou jeho druhé rány přidal pojistku Martynek. Šelmy do přestávky kously jen jednou, naději vzápětí po inkasované brance vykřesal Bárta. Vyloženou šanci měl Hübl.

Druhá část gól nepřinesla, Vlacha skvěle vychytal Francouz a domácí dál spřádali plány na zvrat. Zhatil jim je Martin Frolík, který k pěkné páteční asistenci na gól Pšurnému přidal v neděli konečně i gól. Povedené sehrál přečíslení dva na jednoho s Černým. Víšek brzy snížil a modří stále žili.

Klíčovou byla až branka Juraje Majdana v předposlední minutě. Liberec zkusil dlouhou power play, takže v ní padly dvě branky. Majdanův gól byl vítězný, protože Šmíd ještě 18 vteiřn pře dkoncem snížil na 3:4. Víc ale Pavel Francouz, jehož stabilita výkonů je vzhledem k jeho mládí obdivuhodná, nedovolil.

Litvínov je čtvrtý. Podstatnější je ovšem bodový zisk, který ve druhé čtvrtině už nyní dosáhl magické dvacítky (celkem 39). Byl šikovnější v koncovce a podal týmový výkon, vyhrál i bez obvyklého bodového přídělu dvojice Hübl - Lukeš.

Vážení diváci, vyprodáte v úterý Spartu? Nezasloužil by si to tým za poslední výsledky? Díky...!

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "Věděli jsme, že Litvínov hraje v poslední době ve velké pohodě a bude hrozit z brejků. Na začátku utkání jsme měli šance, ale nevytěžili jsme z nich gól, naopak Litvínov dal dvě branky. Kluci bojovali až do konce, nelze jim nic upřít, ale bohužel jsme nebyli tak efektivní jako soupeř. Proto dnes nemáme ani bod."

Vladimír Jeřábek: "Přijeli jsme do Liberce s cílem hrát zodpovědně do obrany. Věděli jsme, že domácí budou odpočatí a hodně bruslit, což se potvrdilo. Důležité bylo, že jsme dali dva góly a poté se mohli soustředit na obranu. Bylo to drama až do konce, velice nám pomohl gól Majdana do prázdné branky. Kolektivním výkonem jsme dnes zvítězili."