Zápasy 08. 08. 2017, Redakce

Verva přemohla Vary v nájezdech

I ve druhém přípravném zápase doma proti soupeři z WSM ligy Litvínov zvítězil, i když tentokrát až na nájezdy. Před 1262 platícími diváky zdolal karlovarskou Energii 4:3.

přát., 08.08.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
4sn 3

0:1, 2:1, 1:1 - 1:0

Kantor – Dietz, Kubát – Sklenička, Pilař – Kokeš, Sorvik – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, M. Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – 26. Helt, Havlíček, Dufek. Připraven Spěšný. Trenéři R. Rulík, Stránský

Závorka – Krejčí, A. Rulík, Podlipnik, Rohan, Kvapil, Tomeček, Šafář, Weinhold – Rachůnek, Balán (C), Flek – Stloukal, Tuominen, Gríger – Harkabus, Zadražil, Osmík – Beránek, Kverka, Kohout. Připraven Novotný. Trenéři Pešout a Mariška

Verva tentokrát nastoupila v sestavě s více zkušenými hráči. Poprvé se fanouškům představili nové akvizice, obránce Dietz z Hradce Králové a kanadský útočník Nicholls. Oproti zápasu s Ústím v sezóně premiérově naskočili také Jánský, Hübl, Lukeš, Černý, M. Hanzl, Trávníček, Gerhát, Hořava, Kubát, Pilař a Nor Sørvik. V brance znovu zahájil Pavel Kantor. Hosté nastoupili bez kapitána Skuhravého. Teploměr v hale ukazoval o šest stupňů méně než před týdnem, 22 stupňů.

Nicholls poprvé vystřelil hned při svém prvním střídání, rána byla zblokovaná. Za hosty odpověděl bekhendem nad Gríger. Největší možnost domácích měl v této části Hübl, z levé strany jel sám na branku, po kličce na druhou stranu do bekhendu byl však při koncovce již tísněn a puk se mu do branky dostat nepodařilo. Tři minuty na to opět šance HCVL a jeho první řady, Jánský přenechal puk Lukešovi, jehož střelu Závorka vyrazil.

V polovině třetiny Balán z voleje netrefil puk v dobré pozici, trochu smůla pro Energii. Úspěšnější byl Stloukal, po přečíslení tři na dva zůstal puk za Kantorem a on byl u něj nejdříve, 0:1. Nichollsovu střelu pak Závorka vyrazil, ale Vary po gólu ožily a měly k dispozici i dvě vyloučení protivníka. Kubát nejprve sekal a pak držel protihráče. Balán v první ani Gríger ve druhé přesilovce na Kantora nevyzráli. Jednou v oslabení zahrozili Hübl s Lukešem a šlo se do kabin.

Po návratu Verva přidala. Už v 16. vteřině hry nabil Jánský na volej Lukešovi, ten se teprve zastřeloval. K vyrovnání pomohla domácím dvojnásobná přesilovka. Tomeček držel protihráče a ve stejném čase bylo hostů na ledě moc, takže pět na tři. Zpočátku žlutým chyběla v početní výhodě častější střelba, pak ale Lukeš z úhlu po vyšachování trefil odkrytou klec, 1:1.

Ve 26. minutě tečoval nebezpečně puk Zadražil, ale před vlastní klecí... Weinhold následně krosčekoval Hořavu a Hübl v přesilovce orazítkoval vnější brankovou konstrukci. Skóre otočil Jánský z voleje po kombinaci první formace. Závorka se při jeho střele teprve přemisťoval, 2:1. Kantora ještě ohrozil Tuominen.

Do třetice vyloučený Kubát, tentokrát za krosček. Energie rychlou kombinací točila litvínovskou čtveřici v jejím obranném pásmu, přesnější zakončení ale chybělo. Kubát se dostal hned po návratu do hry do úniku, nestihl však puk zvednout.

Pak krásná akce čtvrté řady mladíků, proti byla až závora Závorky. Místo 3:1 najednou 2:2: Rohanova střela nakonec proklouzla do sítě při signalizovaném vyloučení. Odpovědět ještě před druhou sirénou zkoušel Hanzl.

Po změně stran mohl ve 44. minutě dokončit druhý obrat skóre varský Flek, Kantor byl ale proti. Hořava strhnul vedení na stranu Vervy! Uvolnili ho Kubát s Trávníčkem, 3:2.

Litvínov pak zase tahal jako většinu zápasu za delší konec provazu, ale pojistky vedení se nedočkal ani při Kvapilově trestu. Nedáš-dostaneš: Gríger využil zaváhání soupeře ve středním pásmu a srovnal na 3:3. Ještě vteřinu před koncem tvrdě a těsně nad pálil Lukeš.

Následovaly rovnou samostatné nájezdy, které rozhodl hned v první sérii - kanadský pravák Nicholls! Před ním Gríger, a po něm Rachůnek, Hanzl ani Balán neuspěli. Kantor byl neprůstřelný, všechny rány zastavil.

Litvínov byl v zápase aktivnější, v každé třetině zelený tým přestřílel, přesnější koncovka ho připravila o výhru v 60 minutách. Soupeř se "bodem" odměnil za bojovnost a houževnatost. Hrálo se slušně, bez jediné větší rozmíšky.