Zápasy 14. 11. 2012, Redakce

Verva před vyprodaným hledištěm zhasla Kometu!

V Brně sahal Litvínov po třech bodech, už ve 2. minutě vedl 2:0. Nakonec získal body dva díky brance Pšurného v prodloužení a venku vyhrál potřetí za sebou! Přesto, že sudí Mikula a Polák týmu udělili velký počet trestných minut.

20. kolo, 14.11.2012, Kajot Arena
logo HC Kometa Brno
HC Kometa Brno HC VERVA Litvínov
3 4p

1:3, 1:0, 1:0 - 0:1

Trvaj – Žižka, Kováčik, Bičánek "C", Švrček, Valach, Malec – Čermák, Divíšek, Hořava – Svoboda, Hruška, Zohorna – Dočekal, Petrovický, Holec – Erat, Koreis, Němec – Wasserbauer

Francouz – Posmyk, Kubát - Kousalík, Holub - Stříteský, Zeman - Brejčák, Gula – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Frolík, Černý, Pšurný - Jurčík, Rapáč, Kubinčák. Připraven Franěk

Bez Jareše, Ručinského a Baláže (angína) nastoupili hosté, ovšem za prvních 103 vteřin vstřelili dvě branky, tak parádní byl jejich start v metropoli jižní Moravy! Hned v prvním střídání fauloval Žižka, Lukeš ještě první možnost neproměnil ale druhá spolupráce a výpad dvojice "26" - "16" už zafungovala na jedničku, nájezd, blafák a 0:1. Necelou minutu na to si před Trvajem výborně poradil po Martynkově přihrávce Trávníček a Litvínov zahřál své fanoušky dokonale, 0:2!

Teprve poté se domácí začali osmělovat a v 6. minutě se dostali do první početní výhody (Brejčák). Pak svůj tým podržel Francouz a vrásky na tváři Komety přidělal v 9. minutě Erat, který inkasoval celkem 12 trestných minut za vražení na hrazení (2+10). Přesilovku Vervy zkrátilo provinění Holuba, stav se ale nezměnil. Po tuctu odehraných minut se strhla u mantinelu šarvátka. Sudí se vyřádili: vyloučeni byli Malec, Holec a Dočekal na jedné a Gula s Jurčíkem na druhé straně. Navrch ale Brejčák dostal pět minut a do konce... Na volnějším ledě napřáhl z levé strany Kubát a po utěšené ráně se černožlutí radovali potřetí!

Černý hasil faulem možnost Zohorny, pak šli najednou ven Švrček a Posmyk, litvínovský hráč ale dostal navrch osobní trest, stejně jako později Černý... Emoce před vyprodanými ochozy dál kvetly. Kometě se povedlo snížit, ale vyloučený Černý se po uplynutí menšího trestu drahně dlouho nemohl dostat z trestné lavice. V Zápise o utkání se o této situaci objevilo: "Hráč hostí byl chybou trestoměřiče puštěn na led se zpožděním. Trestoměřič byl vystřídán." Pět na pět se hrálo až za drahně dlouhou dobu a litvínovští trenéři museli rychle přemýšlet, jak poskládat vyloučeními prořídlé formace i tlumit frustrace svých svěřenců. Ještě jednou se blýskl Francouz a za nečekaného stavu 1:3 se šlo poprvé do kabin.

Hübl, Divíšek, Kousalík - to byly jediné (dvouminutové) zápisy do Zápisu o utkání v první polovině druhé třetiny. Jistý Francouz a koncentrovaná defenzíva před ním drželi hostům nadějný výsledek.

Přesilovku po dlouhé době nabídlo Vervě vyloučení Malce, ale udeřilo až o pár minut později na druhé straně, trefil se Dočekal. Hned vzápětí šel ven Zeman, ale krizovou chvilku Litvínov zvládl. Zvýšit mohl v závěru třetiny Majdan. Ještě pár vteřin před sirénou inkasovali tresty Kubát a mstitel Petrovický, Kousalík a Bičánek...

Ve třetím dějství se obraz hry nezměnil, Kometa se tlačila dopředu, Litvínov její svit utlumoval. A mohl ji zhasnout, Lukeš jel sám na Trvaje! Tentokrát neuspěl. Ve 47. minutě přišel Litvínov o dalšího zadáka, dohrál Kubát a hosté navíc museli znovu do dlouhého oslabení. V něm ale jako by domácím došla šťáva, mnoho toho nevymysleli a Litvínov se díky dobrému pohybu ubránil. A úspěšně bránil až do 59. minuty, kdy sudí poslali ven Majdana. Po oddechovém času nechali Brňané Trvaje na střídačce a Zohorna při hře šest na čtyři dorážkou zblízka vyrovnal. Půl minuty před koncem ještě rozhodčí udělili trest litvínovské střídačce za nesportovní chování! Za těchto okolností byl získaný a v závěru udržený bod cenný. A to ještě mohl Hübl pár vteřin před koncem trefit všechny tři! Ujel, byl hákován, místo trestného střílení však píšťalky sudích zůstaly němé. Respektivě ne, Hübl viděl také panenku.

V prodloužení hosté přečkali zbylou (větší) část oslabení, znovu se zaskvěl Francouz. A pak udeřili, i snad učinili spravedlnosti zadost. Lukeš ještě neuspěl, ale Pšurný ano, pohotovou střelou po kiksu v defenzívě modrých upravil na 3:4 a pátá výhra venku z posledních šesti zápasů byla na světě.

HC Kometa Brno

Zdeněk Venera: "Rozhodl náš špatný začátek, kdy nám dal Litvínov tři rychlé góly. Potom jsme se herně zvedli. Pozitivní je, že jsme ze stavu 0:3 udělali ještě dramatický zápas. Byl to zcela opačný duel, než který jsme sehráli v pondělí proti Karlovým Varům. Tehdy se nám nedařilo a vyhráli jsme."

Vladimír Jeřábek: "Třemi rychlými góly jsme zaskočili asi nejen Kometu ale i časoměřiče... Potom jsme předvedli dobrý kolektivní výkon a zápas jsme alespoň dokopali do remízy. Hráli jsme hodně v oslabení, ne vždy to bylo optimální a správné. Musíme si ale všechno nejdříve prohlédnout. Více teď zápas hodnotit nebudu."