Zápasy 02. 10. 2022, Lukáš Bolech

Verva otočila utkání s Hradcem Králové a poprvé v sezoně vítězí

V sedmém kole TELH zavítal na led Litvínova královéhradecký Mountfield. Utkání se vyvíjelo prvních 40 minut lépe pro hostující celek. Domácí však převzali utkání v poslední třetině do svých otěží a třemi góly další porážku odvrátili. Za bojovný výkon zůstávají tři body zaslouženě v Litvínově.

3017

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 41. Kudrna (Estephan, Jaks), 44. Kudrna (Estephan, Zdráhal), 51. Š. Stránský (Sukeľ, Zile)

Branky a nahrávky Mountfield HK: 16. Okuliar (Lev, Jergl), 31. Smoleňák (Lev, Blain)

0:2, 3:2

Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát

Zajíček (Godla) – Jaks, Strejček, Wesley, Zile, Freibergs, Demel (A), Šalda – Zdráhal (A), Estephan, Kudrna – Š. Stránský, Sukeľ, Chalupa – Hlava, Gut, Straka (C) – Fronk, Berka, Zygmunt

Kiviaho (J. Růžička) – Nedomlel, Blain (A), Kalina, McCormack, Jank, Čáp, Piegl – Zachar, Lalancette, Veselý – Smoleňák (C), Cingel, Lev (A) – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl – R. Pavlík, Štohanzl, Pajer

Hosté ohrozili branku Litvínova několika střeleckými pokusy hned v první minutě utkání, domácí však podržel brankář Zajíček. Ropáci se dočkali přesilové hry již ve druhé minutě, a to po faulu Radka Smoleňáka. Výhoda ale domácím nevydržela dlouho a po 30 vteřinách se po podrážení Freibergse síly na ledě srovnaly. Velké štěstí stálo na straně chemiků při střele královéhradeckého útočníka Kevina Klímy, po které kotouč orazítkoval obě tyčky Zajíčkovy branky a následně putoval pryč. Velká šance domácích přišla v 11. minutě, kdy během přesilové hry zachytil Giorgio Estephan chybnou rozehrávku Radovana Pavlíka, ale svůj bekhendový blafák namířil pouze do levé tyčky. Po chvíli předvedl pohledné sólo Patrik Zdráhal, ale ani tentokrát nešli domácí do vedení. Litvínovský útočník puk pouze otřel o druhou tyč Kiviahovy svatyně. Skóre zápasu otevřel svou premiérovou trefou v Extralize Oliver Okuliar. Po přihrávce Jakuba Lva se dostal do bezprostřední blízkosti Zajíčkova brankoviště, odkud dostal puk po jednoduché kličce za záda domácího brankáře - 0:1. Domácí trápila v první části vysoká nedisciplinovanost. Hradečtí hokejisté si během prvních 20 minut zahráli rovnou čtyři přesilové hry.

Hosté vstoupili aktivněji také do druhého dějství. Již po 59 vteřinách mířil do břevna od modré čáry obránce McCormack. Ve 28. minutě museli černožlutí pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. Důležitým zákrokem udržel Zajíček pro svůj tým pouze jednobrankovou ztrátu. Dorážku Cingeľa zastavil na poslední chvíli ukázkovým rozštěpem. O chvíli později se přece jen hráči Mountfieldu dočkali a zásluhou svého kapitána Radka Smoleňáka zvýšili rozdíl na dvě branky - 0:2. Verva mohla po 79 sekundách odpovědět a dostat se zpět na dostřel jediné branky. Marek Berka se šikovně protlačil z levé strany až před brankáře Kiviaha, kde jej nedovoleným způsobem zastavil René Piegl. Rozhodčí po tomto zákroku nařídili trestné střílení, kterého se ujal Giorgio Estephan. Finského brankáře se pokoušel prostřelit nad levý beton, kotouč však našel pouze Kiviahovu lapačku a skóre se tak neměnilo. V 39. minutě se odrazila střela Jakuba Lva přímo před Lukáše Cingeľa, před nímž se objevila polovina odkryté branky. Hradecký útočník ale nezamířil přesně a střela skončila pouze na zadním mantinelu.

Začátek třetí třetiny se povedl domácím borcům náramně. Andrej Kudrna se zasloužil nejprve o snížení skóre pomocí šťastného odrazu, díky čemuž se ocitl sám před brankářem hostujícího týmu a pohotovou střelou nenechal finskému brankáři šanci na zákrok - 1:2. O tři minuty později potrestalo duo Estephan – Kudrna vyloučení Bohumila Janka. Andrej Kudrna se chytře uvolnil před brankovištěm a usměrnil střílenou přihrávku Giorgia Estephana až za brankovou čáru – 2:2. Ve 49. minutě nabídl Richard Nedomlel hokejistům Vervy již třetí početní výhodu ve třetí dvacetiminutovce. Tento přestupek dokázali černožlutí přetavit v branku a otočit tak vývoj utkání. Kristaps Zile vypálil od modré čáry na Kiviahovy betony, od kterých se odrazil kotouč pouze k pravé tyči, kde číhal zcela osamocený Šimon Stránský - 3:2. Hosté po třetí obdržené brance ale nasadili úplně jiné tempo, než jaké předváděli v posledních minutách. Litvínov ale dokázal všem střelám, i díky skvělému výkonu Šimona Zajíčka, odolat a vybojovat tak první vítězství v této sezoně.

Vladimír Růžička

Hradec hrál první dvě třetiny velice dobře a přehrával nás. My jsme měli až to trestné střílení, kterým jsme se mohli trochu vrátit do zápasu, bohužel jsme gól nedali. Do třetí periody jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a malinko jsme změnili hru. Okamžitě se nám povedlo snížit na 1:2 a tím jsme ožili. Najednou jsem viděl na těch hráčích, že máme lepší pohyb a lehkost. Ty první dvě třetiny jsme hráli velice ustrašeně. Dnes to byl další zápas, ve kterém nás podržel gólman, ale až v tomto utkání se nám podařilo vyhrát.

Mountfield HK

Petr Svoboda

Bohužel trápíme se střelecky. Myslím si, že kdybychom měli trochu lepší vstup do zápasu, co se zakončení týče, tak by ten zápas vypadal asi úplně jinak. V první minutě jsme tam měli dvě tutové šance, bohužel jsme je neproměnili. Myslím si, že první dvě třetiny jsme hráli slušný hokej, navíc nás držel i gólman, který chytil trestné střílení. Pomohli jsme si i využitou přesilovkou. Bohužel vstup do třetí periody byl katastrofální, hned v prvním střídání jsme dostali gól, navíc jsme v ní měli velké množství zbytečně vyloučených. Přišlo mi, že jsme se sesypali a byli naprosto bez pohybu. Až za stavu 2:3 jsme začali trochu hrát.