Zápasy 11. 01. 2013, Redakce

Verva odzbrojila Piráty pěti brankami z přesilovek!

To se povede málokdy: bilance využitých přesilovek 5:0! Litvínov nasázel Chomutovu půltucet, překročil šedesátku bodů a v neděli vyzve doma vedoucí Plzeň!

39. (ČT), 11.01.2013, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov
6 2

3:1, 1:1, 2:0

Francouz - Kousalík, Kubát - Stříteský, Zeman - Gula, Brejčák - Jareš, Sklenička - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Černý, Piroš, Pšurný - Baláž, Kubinčák, Sklenička. Připraven Volke

Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Pavlas, Macháček Rýgl, Bartejs – Lušňák, Sikora, Hromas - Kampf, Zálešák, Důras - Jíra, Kraft, Hřebejk - Račuk, Kůs, K. Ton

Litvínov po dvou utkáních poprvé s uzdraveným brankářem Francouzem (záda mu kryl Volke). Bez Trávníčka a Posmyka, do sestavy se nevešel Rapáč. Utkání začalo slavnostně, předáním šeku od HC VERVA Litvínov dětskému domovu v Hoře Svaté Kateřiny. A na ledě tempo nechybělo od úvodních vteřin. Černí nasadili do hry Skleničku, nastoupit nemohl Smolka.

V 70. vteřině měl první střeleckou pozici Ručinský, z levé strany přestřelil poté, co jej spoluhráč uvolnil přihrávkou na útočnou modrou čáru. Ve 3. minutě fauloval po závaru před Řehořem Kůs a Litvínov přesilovku využil Lukešem. Hřebejk a Jíra mohli zařídit odpověď, hosté ukazovali bojovný projev, ke kterému vybízel v týdnu jejich kouč, naráželi však na pozorného Pavla Francouze. V 8. minutě poslali sudí ven Hübla, hosté nehráli přesilovku zle, ale Verváci se ubránili.

V polovině třetiny zahřál trestnou lavici Ton. V přesilovce doklepl puk zblízka do sítě Martynek a udržel stoprocentní bilanci domácích přesilovek! Jenže přišlo Jírovo vyloučení a třetí gól Vervy! Opět Martynek po pěkné spolupráci s Pirošem sa Hanzlem, rána z voleje a 3:0. Hosté si raději vzali oddechový čas. V 17. minutě si najel ze strany k brance Jíra a na bližší tyč prostřelil navrátilce do domácí klece, 3:1. Litvínov odpověděl šancí v 18. minutě, Řehoř zachránil.

Lukeš měl první možnost ve druhém dějství, Pavlas zase tu první hostů po změně stran. Odstoupil jim pro zranění Hromas. Chomutov tlačil, ale ve 25. minutě se z dorážky prosadil štírek Majdan za asistence svých kolegů z první formace, Hübla a Lukeše, 4:1. V 19:26 hodin se do vysílání v polovině utkání napojila Česká televize. Ve 35. minutě Důras z protiútoku po Hanzlově šanci bekhendem mezi Francouzovy betony snížil, dostal svůj tým ještě do hry a povzbudil chomutovské fanoušky, 4:2. Zákrok na Ručinského v této části potrestán nebyl, naopak jeho souboj s protihráčem ve 39. minutě ano. Jíra ale vzápětí sekal a zkrátil tak Pirátům jejich výhodu.

Závěrečné dějství zahájil šancí Lukeš. Hosté odpověděli a pokoušeli své štěstí. Vítr z plachet jim vzaly dvě situace, při kterých Litvínov vstřelil gól (Hübl a Hanzl) a oni navíc zároveň faulovali, přičemž Pavlas tak, že inkasoval pět minut a trest ve hře. Byl to třetí vyšší trest Pirátů v zápase, jejich frustrace a zklamání narůstaly. Autor poslední branky HCVL byl chvíli sporný, zdálo se, že posledním domácím hráčem, který se dotkl puku předtím, než se odrazem od Pavlase dostal do branky, byl Hanzl a ne prvně označený Martynek. Později to bylo napraveno a opraveno. Podstatnější byl mat, který tak dvěma góly černožlutí bílomodrým zasadili.

Bodovali s nimi i potřetí, podruhé vyhráli. Udrželi si náskok na první desítku a do poslední vstoupí doma soubojem s výborným týmem Plzně. Přijďte se podívat!

Vladimír Jeřábek: "Jsem rád, že nám konečně vyšly přesilovky. Trápíme se s nimi celou sezónu, ale takhle bychom v nich mohli pokračovat i nadále... Po první třetině jsme sice vedli 3:0, ale Chomutov nás v první polovině druhé třetiny dostal pod tlak, tam nás podržel brankář. Důležitý byl čtvrtý gól, ještě hosté snížili, ale odskočení na 5:2 už rozhodlo. Dnes to byl od nás dobrý, kolektivní výkon, od všech čtyř formací."

Piráti Chomutov

Jaroslav Liška: "Neustále se nám opakuje jedna věc a tou je nedisciplinovanost hráčů. V úvodu uděláme tři fauly, které soupeř potrestá. Tři góly v první třetině, dva ve druhé. Pět na pět hrajeme vyrovnanou partii, ale to je nám málo platné, ve čtyřech se hraje jinak. Musí tam být srdíčko, hráči padat do střel. Připravovali jsme se na to, ale bohužel. Utkání rozhodlo, že jsme v první třetině obdrželi tři góly."