Zápasy 08. 08. 2019, Tereza Čubanová

Verva o gól nestačila na Mladou Boleslav! Podlehla v prodloužení 3:4

Litvínov - Další přípravné utkání dnes sehráli litvínovští na domácím ledě proti soupeři z Mladé Boleslavi. Zápas došel až do prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté. Znovu se dnes trefil Viktor Hübl! Svůj první gól v přípravě zaznamenal Karel Kubát a trefil se i Jakub Petružálek.

1

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 32. Hübl (Gerhát, Válek), 38. Kubát (Lukeš, Hübl), 50. Petružálek

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 18. Zohorna (Hrdinka, Cienciala), 36. Zbořil, 53. Stránský (Musil), 64. Žejdl (Stránský, Bernard)

0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4

Janus (Honzík) – Kubát, Štich, Šesták, Jánošík, Baránek, Říha – Lukeš, Hubl, Válek, Kašpar, Petružálek, Zygmunt, Gerhát, Svoboda, Jícha, Trávníček, Helt, Jurčík

Růžička (Kmec) – Klikorka, Pláněk – Bernard, Fillman – Dlapa, Kůrka – Hrdinka, Šťastný, Žejdl, Najman – Skalický, Cienciala, Houška- Zohorna, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Kousal

Úvodní buly vyhrál litvínovský matador Hübl a jeho elitní pětka mohla ihned zahájit útočnou akci. Ta ale skončila bez jakéhokoliv zakončení. Druhá domácí formace už se však ke střele dostala. Nejprve od modré pálil Kašpar a o chvíli později střílel Šesták. Hosté to v útoku zkusili také, avšak ke střele se nedostali. Poté už to ale hostující Houška zamířil mezi Janusovy betony. Litvínovští s trochou štěstí jeho pokus ustáli. Janus se musel činit i nadále, Zbořil totiž ujel domácím bekům a strážce litvínovské klece musel znovu zasahovat.

Litvínov se snažil ohrozit mladoboleslavskou bránu, nicméně z toho byl akorát první trest v utkání, a to pro Kašpara za podražení. Bruslaři sehráli svou přesilovou hru velmi slibně, gól z ní ale nevytěžili. Tempo hry po této přesilovce lehce zvolnilo. Kašpar zkoušel prověřit pozornost Růžičky, ale neúspěšně. Naopak na druhé straně se již povedlo skórovat! Musil zůstal osamocen za brankou domácích, poslal puk před Januse, kde se ho chopil Radim Zohorna a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení! Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1 pro hostující tým.

Ve druhé třetině se první zmocnila puku Mladá Boleslav. Avšak ne na dlouho. Kotouče se ujal Lukeš a zkoušel střílet, jeho střela skončila jen na plexi za hostující bránou. Poté se vrhli do útoku bruslaři, konkrétně Fynn, jehož střelu Janus vyrazil. Následovala pasáž hry, kdy se oba celky snažily, ale bohužel to ani jednomu nešlo. Tuto mizérii nakonec ukončil Litvínov a vyrovnal stav utkání! Krásnou výměnu puku Gerháta a Viktora Hübla zakončil druhý jmenovaný do odkryté branky! Sudí pak ještě celou akci přezkoumali u videa. Krátce po vyrovnání se Verva dostala opět do úzkých, když si dvě trestné minuty vykoledoval Jícha. Hostům tentokrát přesilovka vůbec nevyšla a skóré tak zůstalo i po této výhodě stejné. Jenže hosté to nevzdali ani po uplynutí přesilové hry a hnali se do útoku. Jejich zápal se nakonec vyplatil. Adam Zbořil se rozjel proti Janusovi a aniž by vystřelil, mohl se začít radovat z opravdu kuriózní branky. Nicméně neuběhly ani dvě minuty a Litvínov dorovnal. Lukeš s Hüblem připravili gólovou šanci pro Karla Kubáta, a ten jí neváhal využít! Do konce druhé části se hra přelévala nahoru dolů bez závažnějších šancí. Stav před třetí třetinou byl tedy vyrovnaný.

Poslední část utkání zahájil domácí celek. Hübl nabídl puk Kubátovi, ten mu ale přeskočil přes hokejku až na soupeřovu střídačku. Aktivnější pak byli hostující. Janus svůj tým držel. Boleslavskou snahu zastavil faul Stránského, a tak dostala i Verva výhodu přesilové hry. Nejprve to zkoušel Lukeš, poté i Štich. Hosté se tak urputně bránili, až si z toho vysloužili další dvě trestné minuty. Černožlutí tedy hráli 32 sekund dvoujnásobnou přesilovku. Bohužel pro domácí této nabídky nevyužili, a tak i nadále zůstal stav nerozhodný. Krátce na to se dostal Kašpar do samostatného úniku, při kterém ho nedovoleně atakoval Fillman, a bylo tak nařízeno trestné střílení. Kašpar při svém nájezdu trefil pouze beton hostujícího gólmana.

To ho ale mrzet nemuselo, protože necelou minutu na to, poslal svůj tým do vedení Jakub Petružálek! Verva se tedy dostala do výhody a byla aktivnějším týmem na ledě. To by ovšem nesměl faulovat litvínovský Zygmund, který tím oslabil svůj tým, což se stalo pro Litvínov osudným. Hosté bleskově využili přesilovku, když Musil přihrál osamocenému Janu Stránskému, jenž měl spoustu času připravit si svou střelu a dloubákem pod dřevno srovnal na 3:3! Závěr třetí třetiny byl hektický. Nejprve odjel na trestnou lavici litvínovský Štich, poté boleslavský Dlapa. Ani jeden tým zvýšit skóré nedokázal, takže šel zápas do prodloužení.

V úvodu prodloužení kontrolovali hru domácí. První střílel Petružálek, ale neuspěl. Na druhé straně to zkoušel Musil. Šance měly oba týmy. Verva své využít nedokázala, a tak se toho chopila Mladá Boleslav a rozhodla dnešní utkání! Byl to konkrétně Lukáš Žejdl, který využil svůj samostatný pokus, a díky němu tak Mladá Boleslav zvítězila ve svém prvním přátelském utkání 4:3 v prodloužení.