Zápasy 19. 09. 2021, Kamila Stříteská

Verva nestačila na Kladno a je poprvé bez bodů

Svěřenci Vladimíra Országha předvedli vyrovnaný výkon s kladenskými Rytíři. Během celého zápasu musela Verva dotahovat výsledek a na třetí branku již odpovědět nedokázala. Premiérovou extraligovou trefu v litvínovském dresu zaznamenal Lukáš Stehlík.

4700

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 16. Hlava (Jágr, Plekanec), 39. Jágr (Hlava, Baránek), 46. Jágr (Plekanec)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 23. L. Stehlík (M. Havelka), 45. Straka (Stříteský)

1:0, 1:1, 2:1, 2:2:, 3:2

Lacina, Svoboda – Komárek, Frodl

Bow – Kehar, Dotchin, Baránek, Donaghey, Wood, Suchánek – Hlava, Plekanec, Jágr – Kristo, Kubík, Strnad – Račuk, Filip, Dvořáček – Beran, Pitule, Bláha.

Godla – Demel, Irving, Balinskis, Zeman, Hrbas, Stříteský, Strejček – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Straka, Jícha, Jarůšek – Stehlík, Havelka, Zygmunt.

Brzy po začátku prvního dějství vyslal úvodní střelu zápasu z levého kruhu Andrej Kudrna, ale Landon Bow byl připravený k zákroku. Posléze byli ale kladenští hokejisté přistiženi při nedovoleném zákroku a hned v první minutě si Verva zahrála první početní převahu, kterou chemici ale nedokázali využít. Přesilovka v 7. minutě byla o poznání lepší a velkou šanci zaznamenal František Lukeš, který zůstal zapomenutý u tyče kladenského brankáře, kotouč se k němu dostal přes předbrankový prostor a střelou z první se jej pokusil zamést do sítě. Landon Bow se ale v pravý okamžik stačil přesunout a velkou šanci litvínovských hokejistů zlikvidoval. V polovině třetiny nebezpečně pálil od modré Donaghey, ale Godla jeho pokus se štěstím zastavil, poté se o slovo přihlásil pilný žák v podobě Richarda Jarůška, který se pokoušel uspět proti domácí brankáři jedovatou střelou ze střední vzdálenosti, ale Bow i tento pokus zastavil. V početní převaze Rytířů si přichystal výtečnou přihrávku Tomáš Plekanec, která proplula před hostující klec k levé tyči, kde se zjevil Danny Kristo, jenž poloprázdnou branku Litvínova nerozvlnil. V čase 15:50 našlo Kladno recept na litvínovského brankáře, akci přichystanou od Jaromíra Jágra skvěle zakončil Nicolas Hlava, který propálil Godlu střelou z dálky. V závěru první třetiny litvínovská obrana několikrát propadla a pustila Kladno do samostatného úniku, maskovaný muž mezi třemi tyčemi ale reagoval na všechny střelecké pokusy včas. Po dvaceti minutách hry vedlo Kladno nad Litvínovem 1:0.

Druhou třetinu odstartoval gól, který padl z čepele chemiků. Nejprve přišla střela od modré čáry, která se odrazila na brankoviště až se dostala na hokejku Lukáše Stehlíka, který pohotově poslal kotouč za záda kladenského gólmana. 27. minutu zkomplikovalo dvojité oslabení, kdy na trestnou lavici usedl Stříteský a po něm se připojil ještě Straka za faul na Jágra. Dvojitou přesilovou hru ale domácí nevyužili, naopak po vypršení trestů se do akce hrnul Pawel Zygmunt v samostatném úniku, ale střelou pod lapačku neuspěl. Ještě František Lukeš mohl z levého kruhu poslat puk do prázdného místa v kladenské bráně, ale o milimetry minul domácí klec. Ve 37. minutě se provinil nedovoleným zákrokem Strejček a Jaromír Jágr poslal v přesilové hře z předbrakového prostoru kotouč za záda Denise Godly. Hráči Kladna zamířili do kabin s jednobrankovým náskokem nad Vervou.

V závěrečné dvacetiminutovce se podruhé v extraligovém ročníku prosadil nováček v litvínovském dresu Petr Straka, který dorazil střelu Stříteského do kladenské svatyně. Odpověď z čepelí Rytířů přišla brzy. Po střele ve 46. minutě Jaromíra Jágra se kotouč znovu odrazil na jeho vlastní hokejku, s pukem objel brankoviště a vystřelil dřív než se brankář Godla stačil přesunout. Ve 48. minutě vystřelil z levého kruhu Tomáš Plekanec, litvínovskému gólmanu ale propadl puk za betony a dojíždějící Plekanec se ještě pokusil volný puk nasměrovat za brankovou čáru, ale Denis Godla byl rychlejší a puk pohotově zastavil. Když poté zamířil na trestnou lavici právě Jágr, měli chemici velký prostor ke srovnání skóre, v cestě jim ovšem stál Landon Bow. Třetí třetina byla bohatá na osobní souboje a adrenalin na chomutovském zimním stadionu neustále stoupal. Velkou zásluhu na tom měly také oba fanouškové tábory, které dělaly famózní atmosféru během celého klání. Ke srovnání měl nejblíže v 53. minutě v přesilové hře Matěj Stříteský, který dělovou ránou od modré čáry trefil tyč domácí branky. V závěru třetí třetiny vyzkoušela Verva hru se šesti bruslaři v poli, odražený puk se dostal na hokejku Stříteského, který těsně minul kladenskou bránu. Kladno si tak připisuje první výhru v letošní sezoně, oproti tomu Litvínov zaznamenal první utkání bez bodového zisku.

Rytíři Kladno

David Čermák

Pro nás to byl velmi důležitý zápas, protože jsme do něj vstupovali s nulovým bodovým ziskem. Myslím si, že se nám podařilo navázat na výkon s Libercem, kde byl náš výkon už o něco lepší. Zejména jsme ale rádi za tři body.

Vladimír Országh

Utkání se mi nehodnotí snadno, protože jsme jednak prohráli, ale také nemůžeme být spokojení s naší předvedou hrou. V zápase jsme byli všude o krok pozadu. Kladno hrálo jednoduše, všude bylo rychlejší, silovější. Myslím si, že dnes zaslouženě vyhrálo.