Zápasy 06. 09. 2022, Kamila Stříteská Ströer

Verva nestačila na Energii a připisuje si druhou pořážku v přípravě

V odvetě proti Karlovým Varům se zadařilo domácím. Litvínov sice dokázal ve druhém dějství srovnal skóre, ale v závěrečné dvacetiminutovce přidali energetici druhý gól, na který Verva odpovědět nedokázala. Litvínovští si připisují teprve druhou porážku v letošní přípravě.

8., 06.09.2022, Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary HC VERVA Litvínov
2 1

0:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky HC Energie Karlovy Vary: 24. Kružík (Baláž), 57. Kružík (Kofroň)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 32. Zdráhal (Stránský, Jaks)

Kostourek, Zubzanda – Belko, Kokrment

Habal – Weinhold (A), Mikyska, Poizl, Kočí, Tůma, Rulík, Dorot – Kofroň, Baláž, Kružík – Kusak, Sapoušek, Šmajda – Osmík (A), Zadražil (C), Zabloudil – Adámek, Botoš, Handl – Šlechta

Zajíček – Zile, Jaks, Šalda, Freibergs, Demel (A), Kolář, Zeman – Abdul, Stránský, Zdráhal (A) – Straka (C), Sukel, Hlava – Chalupa, Gut, Fronk – Zygmunt, Helt, Havelka

Proti chemikům nastoupily Karlovy Vary v omlazené sestavě. Do první třetiny lépe vstoupili domácích, ale Litvínovští nátlak energetiků ustáli a posléze diktovali tempo hry. Ve 4. minutě z těsné blízkosti dorážel kotouč Samuel Šmajda, ale Zajíček kotouč pokryl. V 10. minutě se od modré čáry pokoušel prosadit Daniel Kolář, jehož pokus zastavila náruč Vladislava Habala. Byť byly k vidění šance na obou stranách, oba gólmani zavřeli své klece a byli neprůstřelní. V 17. minutě obral Osmík soupeře o kotouč a z pravého kruhu prověřil pozornost litvínovského brankáře, který si s jeho střelou poradil. O chvilku později se Kofroň provinil nedovoleným zákrokem a chemici měli k dispozici početní převahu. Energie držela kotouč daleko od svého pásma a hostům se nepodařilo v přesilovce uspět. První třetina byla z pohledu obou týmů bezbranková a na góly se muselo čekat do následujících částí zápasu.

Po začátku druhé části znovu usedl na trestnou lavici Kofroň a Litvínov měl příležitost k napravení reputace. V přesilovce si vylepšil střeleckou pozici Hlava, ale jeho ránu lapil Habal do svých spár. Ve 24. minutě zůstala před Šaldou volná prázdná karlovarská klec, ale střela mu nesedla a minul domácí bránu. Nedáš, dostaneš. Po nátlaku hostí se na druhé straně vynořil zpoza kruhů Jozef Baláž, jehož pokusil vyrazil Zajíček přede sebe, kam si pro puk dojel Daniel Kružík a dorážkou otevřel skóre zápasu - 1:0. Ve 29. minutě se znovu ukázal Radim Šalda. Po přihrávce od Sukeľa pálil do z první, ale Habal zakročil betonem a šanci zlikvidoval. Po polovině druhého dějství měla Verva další početní převahu. Po velkém tlaku v útočném pásmu poslal kotouč do mezikruží Stránský, našel si ho Patrik Zdráhal a umístil jej za Habalova záda - 1:1. Po dvou třetinách bylo skóre v Karlových Varech vyrovnané.

Ihned po vhazování vystartoval směrem dopředu Jozef Baláž, který spěchal sám na Zajíčka, ale litvínovský brankář si s jeho blafákem poradil. Následoval tlak chemiků, který dokázal uhasit Habal v domácí kleci. Posléze byl faulován Samuel Šmajda, když se řítil na litvínovskou svatyni. Za faul bylo nařízeno trestné střílení. Forhendový blafák Davida Kofroně Zajíček přečetl a skóre zůstalo neměnné. Hra se začala přelévat z jednoho konce na druhý, ale nakonec Karlovy Vary našly druhý recept na litvínovského maskovaného muže. Díky přesilové hře předvedl pěknou kombinaci v útočném pásmu Kofroň, jehož pokus vyrazil Šimon Zajíček přímo na hůl Daniela Kružíka, který si tak připsal druhý gól v utkání - 2:1.V závěru se svěřenci Vladimíra Růžičky pokoušeli prosadit se šesti bruslaři poli, ale ani to již nepomohlo chemikům k vyrovnání. Verva si tak připisuje teprve druhou porážku v přípravě.