Zápasy 10. 04. 2018, Redakce

Verva inkasovala od Energie čtyřikrát ve 2. třetině a zůstává poslední

Vedení 1:0 ztratil Litvínov góly v rychlém sledu po změně stran a do zápasu už se nevrátil. V posledních pěti kolech baráže už si tak moc ztrát dovolit nemůže.

Baraz-7(CT), 10.04.2018, ZS I. Hlinky, Litvínov
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
1 5

1:0, 0:4, 0:1

Petrásek (36. Kantor) – Baránek, Sørvik – Iberer, Hunkes – Frolo, Šesták – Doudera – Černý, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – Jurčík (do 20. min.), Válek, Jícha. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Závorka – Podlipnik, Šafář – Rohan, Plutnar – Krejčí, Kovačevič – Šenkeřík – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý (C), Rulík – Stloukal, Kverka, Šik. Připraven Novotný. Trenéři Pešout a Mariška

Do sestavy Vervy se vrátil obránce Sørvik, odpočíval Sklenička. Hosté po vítězném utkání v Jihlavě zamířili domů, kde v pondělí trénovali a poté přejeli do Chomutova, kde nocovali.

Černožlutí začali Mikúšovou šancí už ve 12. minutě. Půl minuty na to Gerhát v přečíslení přihrával Hunkesovi, ten se ke koncovce nedostal a po ataku protihráče se zranil, narazil na mantinel a zůstal ležet. Z ledu pak odjel jen za pomoci spoluhráčů a následně zamířil do kabiny.

Aktivita Vervy pokračovala, ale produktivita (také větší důraz, razance či přesnost) v koncovce stále scházela. V 6. minutě po chybě v defenzívě soupeře se mohl dostat ke snadné střele Baránek, ale Verváci ještě stihli obětavě přihrávku zblokovat.

Hned poté byl vyloučen Frolo (7.), ale ve vlastním oslabení byli málem nebezpečnější soupeře Litvínovští. Po Jurčíkově zpětné přihrávce zakončoval od modré čáry obránce Sørvik. Pak mohl Vrdlovec otevřít skóre, ale povedlo se to až Černému. Šestákova střela přinesla vyražený puk, který útočník s č. 12 bez rozmýšlení tvrdě napálil a s tečí Závorkovy masky skončil puk v síti, 1:0.

Ne vše se domácím dařilo. O to více je mrzela možnost Řehoře, který blízko branky promáchl přihrávku, a Mikúše, jehož bekhend po natlačení se do koncovky chytil Závorka.

Začátek druhé třetiny byl pro Litvínov a jeho fandy jako ve zlém snu. Gríger tečoval Plutnarovu střelu od modré čáry, Stloukal ujel sám a prostřelil Petráska. Za dvě minuty obrat skóre. Neuběhla ještě ani pátá minuta a Rachůnek od modré čáry znovu tečoval puk do sítě, 1:3.

Ve 29. minutě se domácí mohli dostat do hry, Lukeš uvolnil Hanzla, ten byl těsně před střelou seknut a sudí zkřížil ruce – trestné střílení. Závorka však uchránil svému týmu třígólový náskok.

Ten ještě zvýšil Vrdlovec v závěrku přesilovky, kdy po Varech (ve 31. minutě) střídal špatně o tři minuty později i Litvínov, alespoň podle názoru arbitrů. Nic nepomohly protesty střídačky. Do branky Vervy se pak postavil Pavel Kantor.

Zmar HCVL dokumentovala třeba šance Mikúše, kterému sjel před střelou puk z hole.

Kantora překonal mladík Šik tři minuty po druhé změně stran. Prohodil si obloučkem puk mezi dvěma litvínovskými hráči a ze vzduchu ho poslal do sítě. Zbytek zápasu už se víceméně jen dohrával, slyšet během něj byli hlavně karlovarští příznivci.

Nedá se svítit, Litvínov prohrál další bitvu. Ale válka ještě prohraná není.

Druhý výsledek: Jihlava – Kladno 0:2

Tabulka po 7. kole: 1. K. Vary 12 bodů, 2. Kladno 12 bodů, 3. Jihlava 10 bodů, 4. Litvínov 8 bodů.

Jiří Šlégr: "Byli jsme rádi, že jsme dali konečně první branku, ale asi nás to uspokojilo. Ve druhé části jsme totálně propadli. Dostat čtyři branky za třetinu, to se těžko otáčí. Těžko se mi to hodnotí, hosté vyhráli zcela zaslouženě."

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška: "Nevstoupili jsme do utkání dobře. Na hokejkách jsme měli zbytečnou nervozitu a přeskakovaly nám kotouče. O přestávce místo bouřky v kabině jsme spíš hráčům říkali, že umí hrát, ať jsou v klidu. Jsem velmi rád, jakým způsobem jsme ve druhé třetině hráli. Tím jsme utkání dostali na naší stranu. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nám tady vytvořili téměř domácí atmosféru. Dnes byly důležité dva faktory: brankář Závorka a neskutečná chuť týmu zvítězit."