Zápasy 09. 12. 2012, Redakce

Ve Zlíně už Litvínov bodové konto nerozšířil

V posledním utkání před reprezentační přestávkou Verva v neděli ve Zlíně nebodovala (5:1). Neprosadila se v koncovce a měla příliš mnoho vyloučených. Prakticky všechny góly padly do poloviny zápasu.

30. kolo, 09.12.2012, ZS Luďka Čajky
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov
5 1

2:1, 2:0, 1:0

Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler

Francouz - Posmyk, Kubát - Jareš, Zeman - Kousalík, Holub - Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Rapáč, Černý, Pšurný - Kubinčák, Frolík, Baláž

Litvínov ve Zlíně poprvé poslal do hry uzdraveného obránce Jareše, pro lehčí zranění nemohl nastoupit Stříteský. Na první gól se čekalo jen 66 vteřin. Už v první minutě zápasu poslali sudí ven na 2+2 minuty za vysokou hůl Posmyka a přesilovku po půlminutě hry využil Honejsek za asistence veteránů Tesaříka a Čajánka, střelou z pravé strany k bližší tyči, 1:0.

I druhé vyloučení se odehrálo na straně hostí (Holub). Litvínov je zvládl podstatně lépe a navíc se ještě před návratem provinilce do hry objevil na lavici hanby první domácí hříšník (Holík). Přesilovku nevyužil, i když Kubát k tomu měl opakovanou šancí blízko, ale chvíli na to srovnal Černý za asistence Pšurného. Bohužel pro hosty v 15. minutě putoval za katr Majdan a domácí podruhé přesilovku využili tečí Köhlera, 2:1. Osm minut oslabení za necelou třetinu je ve Zlíně moc, nerozhodný stav tak vydržel jen dvě minuty.

Poměr oslabení snížily tresty Matějíčka a Urbance z kádru žlutomodrých, které se překryly o 72 vteřin - Litvínov přes jednu vyloženou šanci srovnat nedokázal, Lukeš netrefil odkrytou klec. Z vyrovnané první třetiny tak PSG vytěžily těsný náskok.

Po změně stran byla Verva zpočátku aktivnější a ve 23. minutě dokonce při jednom střídání hned dvakrát fauloval muž večera Honejsek. Ani zdvojenou výhodu ale Litvínov na rozdíl od soupeře v úvodu utkání nezvládl. Po jejím skončení navíc z hole navrátilce na led a jeho individuální akci inkasoval, 3:1. Pak sudí znovu kvalifikovali dva fauly v jediném střídání, tentokrát ale hostím a hlavně - dvěma hráčům, takže Severočeši museli na dlouho do tří. Z nejhorší situace se ubránili, ale pak přece jen inkasovali, potřetí z hole Honejska.

Snížit mohl po chybě brankáře Sedláčka Frolík, ale do druhé poloviny utkání vstupoval Litvínov se značným, tříbrankovým mankem. Mohl jej několikrát snížit (Hanzl), ale potýkal se s koncovkou. Vyloučení Brejčáka přežil a ve druhé části už branka nepadla.

Ve třetí třetině byli postupně vyloučeni Černý a pak po sobě Hübl a Jareš, 42 vteřin ve třech Verva ubránila. Deset minut před koncem další zdvojený trest vyfasoval autor hattricku Honejsek, tentokrát za vysokou hůl. Na ukazateli skóre hostí však vydržela jednička. Menší tresty pro Černého s Brejčákem, to už bylo jasné, že body Zlínu ohroženy nebudou. Pečeť na výsledek dal v poslední minutě Balaštík.

Potvrdilo se, že Litvínov na Zlín zahrát neumí, podlehl mu potřetí v sezóně. Zůstal na 6. místě tabulky, ale po přestávce musí rychle zabrat, chce-li si pozici udržet.

PSG Zlín

Juraj Jurík: "První třetina byla vyrovnaná. Sice jsme dali první gól, ale pak jsme zbytek delší přesilovky promrhali. Za to přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu. Pak jsme naštěstí druhým gólem odskočili. Důležité bylo, že jsme ustáli delší oslabení na začátku druhé třetiny a pak dali dva góly po sobě. Soupeř se snažil něco s výsledkem udělat, ale nás podržel Jakub Sedláček. Vstřelili jsme pět gólů a potvrdili zlepšenou formu v domácím prostředí."

Vladimír Jeřábek: "V první třetině jsme během delšího oslabení brzy inkasovali. Při hře pět na pět jsme byli Zlínu rovnocenným soupeřem. I za stavu 1:3 nebo 1:4 jsme ve druhé třetině měli několik šancí, které jsme nevyužili, chyběl větší důraz. Dnešní zápas jako už po několikáté v naší nevydařené sérii rozhodly přesilové hry. My jsme je nezužitkovali, zatímco Zlín v nich skóroval dvakrát."