Zápasy 19. 11. 2013, Redakce

Vary zdolány, body z derby zůstaly v Litvínově!

Po velkém boji a porazil Litvínov Karlovy Vary (2:1) a posunul se před ně v tabulce. Vedl 2:0, hosté dokázali přes závěrečn tlak pouze snížit.

22. kolo, 19.11.2013, ZS I. Hlinky
logo HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
2 1

0:0, 2:0, 0:1

Francouz – Stříteský, Zeman – Gula, Šlégr – Kousalík, Posmyk – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský (A) – Rosa, Piroš, Černý – Majdan, Jurčík, Trávníček (C). Připraveni Nechvátal a Kokeš. Trenéři Rulík a Hořava

Závorka – Rýgl, Bičánek, Rohan, Drtina, Dresler, Gulaši – Pohl, Hruška, Zaťovič – Hovorka, Vlach, Koblasa – Zucker, Kytnár, Dlouhý – Tomeček, Vachovec, Doležal. Připraven Habal. Trenéři Mlejnek a Kverka

Michal Trávníček se vrátil do litvínovské sestavy, naskočil do čtvrté formace. Před zápasem sousedé v tabulce. Vary povzbuzené výhrou nad Třincem proti Vervě, poněkud zklamané poslední porážkou, byť s vedoucí Spartou.

První část mnoho hokejové krásy nenabídla a šancí se urodilo poskrovnu. Trávníček po nájezdu ze strany dvakrát ohrozil Závorku. Diváci se těšili od 5. minuty na přesilovku (Dlouhý), hosté ji bez větších potíží přečkali. Hra byla vyrovnaná a gólmani vesměs bez vážné práce.

Až 15. minuta přinesla očekávaný vzruch. Ve středním pásmu natáhnul Lukeš, Závorka puk nezkrotil, ale naštěstí pro hosty jej stačil zalehnout před dojíždějícím Hüblem. Hanzl tečoval puk těsně vedle, na druhé straně měl možnost Kytnár. Posmykův trest přinesl dvě střely - ale na straně jeho spoluhráčů, Piroš a Zeman zkoušeli štěstí v oslabení. Francouz vytáhl střelu lapačkou nad břevno a Jánský současně se sirénou těsně minul - to bylo vše.

Druhé dějství už bylo trochu o něčem jiném. Po půlminutě hry si v rychlém útoku vyměnil puk Hübl s Lukešem a první našel před brankou Jánského, který doklepl. Krásná akce, krásný gól. Jánský prožil během pár minut velkou radost i bolest, po zákroku Gulašiho vysokou holí do obličeje odešel do kabiny.

Po inkasované brance hra Varů upadla, což bylo výrazné hlavně v jejich přesilovce (Piroš), kdy nepředvedli v útoku téměř nic. Ručinský z levého křídla otřel puk o boční síť a pak se začala v Zápise o utkání utěšeně plnit kolonka trestů. Gulaši (2´+2´) a 21 vteřin po něm Kytnár dali domácím dvouminutovou výhodu pět na tři. Využita nebyla, naopak Ručinský musel hasit nájezd soupeře a dokázal to čistě. Navíc pak ještě sudí pískli domácím příliš mnoho hráčů na ledě.

Ale trest Dlouhého ve 32. minutě už potrestán byl, Rosa našel mezeru mezi betonem a tyčí, 2:0. Ve 38. minutě zatleskali diváci Gulově hitu a v poslední minutě ubráněnému oslabení (Šlégr).

Jeho větší část se dohrávala po přestávce od času 40:00. Úspěšně pro HCVL. 43. minuta přinesla velké šance na obou stranách, Černý ani Dlouhý ale neuspěli. Jánský pokračoval v zápase.

Kousalíkův trest zdvojnásobilo Šlégrovo vyhození puku do hlediště. 41 vteřinovou zkoušku ohněm žlutí zvládli, ale v klasické nevýhodě inkasovali, trefil se s tečí Vlach, 2:1. Dresler zanedlouho Energii oslabil a Jánský mohl navýšit stav, Závorka jeho střelu vyrazil. Rosovo vyloučení bylo dalším zápisem do statistik. A zůstalo posledním! I přes nebezpečnou power play KV. Francouz však udržel za pomoci spoluhráčů i v trmě-vrmě puk před brankovou čarou.

Michal Trávníček: "Hrajeme myslím pořád stejně, snažíme se o to s trenéry ať je to zápas se Spartou nebo s Vary. Bojujeme. Jsme rádi,že se dnes zápas povedlo dovést do vítězného konce. Důležitá výhra, jako každá, která je s mužstvem na našich bodech."

Vítězný zvon v jubilejní 55. sezóně klubu v nejvyšší soutěži rozhoupal další pamětník první ligové sezóny 1959/60, pan Vlastimil Bubák.

Miloslav Hořava: "Bylo to z obou stran prakticky stejné. Oba týmy hrály dvojnásobnou přesilovou hru, gól nedaly a prosadily se v klasické početní výhodě. Výborný byl opět výkon našeho brankáře, má velkou zásluhu na vítězství. Bylo to hodně těžké utkání, odbojovali jsme ho. Dá se i říct, že dnes vyhrál šťastnější. Získali jsme důležité body, to je hlavní. Chaloupka už cca deset dní trénuje, ten jediný nám chybí. Pavlík byl po těžkém "koňaru" poprvé na ledě dnes, zatím jen volně. "

HC Energie Karlovy Vary

Jaromír Kverka: "Utkání bylo velmi vyrovnané. Nechtěli jsme rychle inkasovat branku, což se nám v první třetině povedlo, hra dozadu byla celkem v pořádku. Bylo to ze začátku o čekání na šanci. Ve druhé části jsme udělali fauly, řekl bych nešťastné. Hráli jsme ve třech, ale dobře to ubránili. Stálo nás to však hodně sil. Inkasovali jsme ve čtyřech, poté dostali gól na 0:2. Před třetí třetinou jsme si řekli, že nic není ztraceno. Povedlo se nám dát kontaktní gól a tlak na konci byl dobrý. Zavánělo to gólem, bohužel. Bojovali jsme až do konce, ale tři body získali domácí."