Zápasy 22. 08. 2013, Redakce

V Ústí gól až při power play

Martin Ručinský byl jediným střelcem Vervy ve čtvrtečním přípravném utkání. Domácí byli střelecky úspěšnější a vyhráli 3:1.

přát., 22.08.2013, Ústí n. L.
logo HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Slovan Ústečtí Lvi HC VERVA Litvínov
3 1

1:0, 0:0, 2:1

Dlouhý – Grin, Sklenička, Vobořil, Vaněk, Brož, K. Černý, Procházka, Holomek – D. Tůma, M. Hanzl, P. Přeučil – Budínský, Alinč, Boháč – Kuchynka, Vávra, Rod – Šimíček, Baránek, Pořický – Dostálek

Franěk – Stříteský, Zeman, Chaloupka, Pavlík, Pavelka, Gula, Kousalík, Šlégr – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Pšurný, Trávníček – J. Černý, Piroš, Ručinský – Jurčík, Gerhát, Bojer. Připraven Francouz

Litvínov ve stejné sestavě jako v úterý v Bílině, do hry nemohl nasadit lehce zraněné Hanzla a Rapáče. V brance s Petrem Fraňkem.

Lépe začali domácí díky brejku Tůmy, který ale branku netrefil. Stejný hráč následně fauloval, Šlégrova střela se však neujala. Neuspěl ani v 6. minutě Jurčík. Verva poté nevyužila trest K. Černého ani Přeučila. Ve 13. minutě napodobil Stříteský kolegu Piroše z minulého zápasu v Bílině - trefil tyč.

Budínského vychytal Franěk, který v 18. minutě nestačil na ránu Přeučila, 1:0. Litvínov pokračoval v mizerné produktivitě přesilovek, nevyužil ani čtvrtou v závěru třetiny za špatné střídání soupeře a do kabin tak odcházel za nepříznivého stavu, i když Fraňkovi napočítali jen dva zásahy.

Zbytek poslední přesilovky se přelil do druhého dějství, v němž se první výhody dočkal i Slovan (Šlégr). Aktivnější byli poté hosté, na druhé straně Franěk se v polovině utkání znovu vyznamenal proti Budínskému.

Ve 34. minutě neuznali sudí Vervě branku po ráně Kousalíka. Poučení domácí - na rozdíl od úvodního dějství - odehráli tuto část bez vyloučení a udrželi těsný náskok, i když poměr zásahů brankářů byl 22:5.

Zvýšit mohlo Ústí po změně stran, když se překryly tresty Černého a Chaloupky. Litvínov se ve třech ubránil, ale nakonec inkasoval podruhé při hře čtyři na čtyři (M. Hanzl a Zeman). Vyloučených pak přibývalo, Verva měla početní výhodu čtyři na tři, ale bez efektu.

Půldruhé minuty před koncem zkusili trenéři hostí power play. Poté, co Alinč minul prázdnou branku, se jim risk vyplatil - druhé utkání týmu v řadě bez vstřeleného gólu odmítl Ručinský za asistence Hübla a Lukeše. 50 vteřin před koncem to bylo 2:1. Litvínov ve snaze po vyrovnání dál pokračoval v šesti, ale vyloučen byl Piroš a pak ještě sudí napočítali na ledě moc jeho spoluhráčů, takže bylo po naději. Z výhry se přece jen radoval prvoligový soupeř, hru pět na tři využil ústecký Boháč.