Zápasy 17. 02. 2016, Redakce, foto: Jan Beneš

V Praze bez bodů i gólů

Po třech vítězstvích nad Spartou v této sezóně Litvínov počtvrté narazil. Po neproměněných šancích v úvodu zápasu nakonec druhému týmu tabulky podlehl vysoko 0:5.

45. kolo, 17.02.2016, O2 arena, Praha
logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha HC VERVA Litvínov

Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Pech, Kumstát – Netík, Cingel, Hlaváč. Trenéři Jandač a P. Martinec

Petrásek (41. Janus) – Kubát, Pavlík – Pavelka, Gula – Frolo, Chaloupka - Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Hořava – Duda, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal - Šimeček. Trenéři Rulík a Šlégr

Na místo distancovaného Michala Trávníčka se ve druhém útoku posunul Miloslav Hořava a jeho post ve třetí formaci zaplnil Radek Duda, který nastoupil poprvé od 26. ledna. Jako třináctý byl v zápisu uveden junior Šimeček, a také se dostal do hry.

Fans Vervy obsadili celý sektor za sparťanskou brankou v 1. a 3. třetině, ale gól do ní nepřičarovali. Bylo to až s podivem, protože tým do zápasu vstoupil skvěle. Spartu přebrusloval, dobře kombinoval a vytvořil si několik šancí. První pálil nebezpečně zpoza obránce už v 1. minutě Hübl, následoval ho z pravého křídla minutu na to Piroš. A do třetice, brejk Reichela s Pavelkou skončil faulem Mikuše. Hübl si v přesilovce našel dobrý "palpost" po přihrávce od zadního mantinelu, Pöpperle ale zachránil. Stejně jako v 6. minutě po Hořavově uvolnění Martynkem mezi kruhy.

Po Pirošově vyloučení v 9. minutě se začala karta obracet. Signálem byla možnost Buchteleho. Verva ještě jednou zahrozila Hüblem, ale ten neměl ve středu střelecké štěstí. V závěru třetiny se po rychlém přečíslení prosadil Hlinka a pak při Dudově trestu z dorážky Přibyl. Puk se k němu dostal po střele, odražené zpoza branky.

Po změně stran Sparta zápas rozhodla. Gulův trest lámal možná utkání, v oslabení totiž v brejku hledal Duda před brankou Piroše, ale přihrávka byla o něco delší. Pak šli krátce po sobě ven: hosté za špatné střídání, domácí Přibyl za faul a po něm ještě Hübl za hákování. Hru čtyři na tři využil tečí střely od modré Hlaváč. V polovině zápasu uspěl z rychlé akce Sabolič, 4:0.

Teprve pak se Verva zvedla, do hry se dostal Šimeček a dostal se s pukem brzy až do brankoviště. Pak se na modré pěkné uvolnil Kubát, jeho střelu Pöpperle neudržel, ale sudí puk neviděli a předčasně zapískali. Další minuty patřily Spartě, jednou zazvonilo Petráskovo břevno.

Do třetí části jej v brance vystřídal ex-Sparťan Janus a vedl si dobře. Kapituloval před rozjetými Pražany až čtyři minuty před koncem. Předtím i potom se černí snažili zkazit Pöpperlemu "nulu", ale ten sebral v 59. minutě gól z hole Hüblovi a vzápětí vyrazil i zvedlý Lukešův bekhend.

Sparta vyhrála zaslouženě. Jak by se zápas vyvíjel při vedoucím gólu hostí už se nikdo nedoví. Pozítří doma Boleslav!

logo HC Sparta Praha

HC Sparta Praha

Zdeněk Moták: "Měli jsme z utkání trochu obavy, protože bylo první po reprezentační přestávce a proti v této sezoně pro nás nepopulárnímu soupeři. Ale myslím si, že jsme podali kvalitní výkon a celkem jsme ty obavy rozptýlili. Měli jsme kromě gólů i pár dalších líbivých akcí ve druhé i ve třetí třetině, kdy jsme gólů mohli dát víc. Ale i tak jsme velice spokojeni."

Radim Rulík: "Prvních deset minut nebylo z naší strany špatných, ale jak jsme dostali ještě v první třetině dva góly, tak mi pak přišlo, jako kdyby mužstvo už nevěřilo tomu, že by s tím zápasem ještě mohlo něco udělat. Od té chvíle Sparta ovládla hru a byla jednoznačně lepším mužstvem."