Zápasy 25. 10. 2013, Redakce

Úspěšná premiéra nových koučů, nejvyšší výhra v sezóně!

Raz, dva, tři, čtyři, pět - gól! Verva po pomalém rozjezdu nastřílela Pardubicím pět branek a utnula sérii osmi porážek (5:1). Prosadily se obě nové posily a po delší době v Litvínově tleskal celý stadión.

15. kolo, 25.10.2013, ZS I. Hlinky
logo HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov HC Dynamo Pardubice
5 1

1:0, 1:0, 3:1

Francouz - Šlégr, Gula - Zeman, Pavlík - K. Černý, Posmyk - Kokeš - Jánský, Hübl (A), Lukeš - Rosa, Hanzl, Ručinský (A) - Martynek, Piroš, Trávníček (C) - Majdan, Černý, Pšurný. Trenéři Rulík a Hořava

Salfický – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc – Sýkora, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Kousal, Tybor – Lenc, Číp, Starý. Trenéři Venera a Jurík

Hodně změn bylo provedeno před pátečním zápasem. Jánský se posunul z třetí do první formace, Rosa naskočil s Hanzlem a Ručinským. Poprvé pomohl Posmyk (střídavý start z Budějovic), doma se poprvé představil Kokeš a letos poprvé Kamil Černý. Do sestavy se pro naplněnou kvótu hráčů bez věkového omezení nakonec nevešel Pšurný.

Domácí po první výhře po osmi zápasech, hosté po první vstřelené brance po 190 minutách - to byly tužby obou celků před utkáním. Oba týmy se měly dočkat, ale jejich konečné pocity byly rozdílné... Slušnou kulisu zápasu vytvářeli diváci, bylo jich více než minule a hlasitě fandili.

Litvínov začal nervózně, Pardubice nebezpečněji. Francouze vyzkoušel Somík, Trávníček byl po tlaku hostí vyloučen, ale Verva bránila úspěšně. V 5. minutě ujel Tybor, Kamil Černý jej zatáhnul a bylo tu trestné střílení. Francouz exekutora vybruslil a efektně vychytal do lapačky.

A pak se utkání začalo otáčet. Hlavně díky důrazu Hanzlovy formace v 8. minutě. Rosova dorážka se ujala a návrat na mateřský led po 18 letech tak Rosa oslavil brankou. Při Radilově trestu mohl zvýšit dorážející Trávníček, také Zemanova bomba z voleje od modré byla přesná, Salfický však kryl.

V 16. minutě měl spoustu místa na modré Gula, zkušený gólman Pardubic byl ale opět tam, kde měl být. Posledním zápisem třetiny bylo Posmykovo vyloučení, ale na vedení domácích nic nezměnilo.

Po změně stran byly tři minuty aktivnější Východočeši, ale pak během chvíle Salfu dvakrát prověřil Posmyk. Číp nedovoleně bránil, Posmyk však nastřelil od modré protihráče a musel zanedlouho ven taky. A byla z toho celá série domácích trestů: Trávníček, znovu Trávníček a pár vteřin před odchodem do kabin ještě Šlégr. Ani čtyři přesilovky pět na čtyři ale hostům ke gólu nepomohly.

Domácí přinutili diváky v jediném oslabení hned třikrát k potlesku: Hübl v oslabení dojel první puk nečekaně odražený před branku soupeře a ještě se vzápětí dostal k jedné střele. Lukeš se proháčkoval málem až do šance a Francouz se nerozpakoval vyhodit puk přes všechny čáry. Hosté tlačili, ale také zapomněli na Jánského a ten měl při dorážce zblízka snadnou úlohu: 2:0.

Třetí část, ubráněné oslabení (Šlégr) a slavný návrat slavného litvínovského odchovance na led: dostal pas od Lukeše, nezdržoval se postupem k brance, natáhl, vypálil poměrně zdálky a protože "takhle pálí "Guma" - 3:0!

"Záda cítím, hrál jsem pod práškama. Gól po třech letech - jasně, že je to radost. Ale hlavně že jich přišlo víc a vyhráli jsme!"

Ani ne minutu na to se trefil k tyči Hübl a stadión žil... Teprve poté odčarovali hosté své střelecké prokletí, Tybor snížil, branka Pardubic po 235 minutách. Posmyk a Nosek šli zároveň ven a téměř k blahu přivedl diváky Lukeš, bombou ze střední vzdálenosti, 5:1. Šlégr ho pak nezištně vybízel k další brance, že to nevyšlo, už tolik nevadilo.

Nejvyšší výhra v sezóně, zabraly nové akvizice i tradiční opory, vše začalo od výborného brankáře. V neděli do Liberce, v pátek v Litvínově Chomutov!

Radim Rulík: "Pardubice byly v úvodu aktivnější a měly hodně šancí, souhlasím s kolegou, kdyby se trefily, bylo to asi jiné. Naštěstí jsme první branku vstřelili my, což bylo důležité. Podržel nás brankář a neinkasovali jsme v oslabení, to byl klíč k úspěchu. Jsme rádi, že jsme výsledek ve třetí třetině brankově potvrdili a zvítězili!"

HC Dynamo Pardubice

Zdeněk Venera: "Budu stručný. Byla to lekce z produktivity. Tak jako v minulých zápasech hrajeme, hrajeme, ale chybí nám agresivita před brankou. Měli jsme trestné střílení, ani z toho jsme se neprosadili. Musíme na tom zapracovat, protože naše produktivita je žalostná."