Zápasy 04. 10. 2015, Redakce

Třinec využil tři přesilovky a vyhrál

Ve čtvrtém zápase za sebou už se Vervákům bodovat nepodařilo. Třinec po dvou porážkách změnil gólmana a hlavně díky povedenému úvodu a dvěma bankám z přesilovek nakonec odvezl zpod Krušných hor všechny tři body.

8. kolo, 04.10.2015, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov HC Oceláři Třinec
1 4

0:2, 1:1, 0:1

Janus – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Pavelka, Frolo – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Písařík, Gerhát, Hořava – Řehoř, Piroš, Jurčík. Připraven Horák. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Hrubec - M. Doudera, Klesla - L. Doudera, Nosek - Linhart, Foltýn - Adámek - Orsava, Kreps, Irgl - Svačina, Plíhal, Klepiš - Ruffer, Polanský, Hrňa - Chmielewski, Jašek, Dravecký - Rákos. Trenéři Kalous a Varaďa

Oceláři po dvou porážkách, Litvínov po dvou vítězstvích – co bude mít větší váhu na nedělním ledě, lepší pohoda Vervy či motivace Ocelářů zažít zase úspěch?

Úvod zápasu byl hodně důležitý. Dvě vyloučení domácích totiž přinesla dva góly. Frola poslal dřív zpátky z trestné lavice střelou z levé strany Irgl a ještě v téže minutě skončil zápas pro Jurčíka. Rozhodčí ho poslali předčasně do kabiny za faul kolenem.

Horší pro žluté byl pětiminutový trest s tím spojený. Domácí při něm sice ujeli v oslabení, ale gól nedali a pak pas před branku z voleje využil Orsava, 0:2. Obrovskou možnost snížit měl ve 13. minutě Hanzl, zblízka dorážel vedle. Druhá řada měla i další dobré momenty, ani jí ani spoluhráčům se ale do přestávky dát gól naděje nepovedlo.

Po změně stran vrazil do Januse mimo brankoviště Hrňa a minutu na to se hákováním provinil Dravecký, ale dvojnásobnou přesilovku Vervy nevyužila. Nedáš-dostaneš, Klepiš zcela volný před brankou zvýšil švihem nahoru na 0:3.

Naštěstí pro žluté jej minutu na to napodobil Jánský, kterého uvolnil Hübl. První gólová asistence střelce V. H. v letošní extralize! Do této chvíle sbíral "jen" branky, za to však velmi pilně...

Ještě Klepišův trest Krušnohorci nepotrestali, jejich hra se oproti první části zlepšila, Oceláři však udrželi dvougólový náskok.

Předpokládanou snahu po vyrovnání HCVL zbrzdila tři vyloučení. Trávníčka a - poté, co se domácí ubránili - i slepená Hořavy a Lukeše. Přesilovku pět na tři využil Dravecký. Pak už na ledě jen přibývalo nervozity a nespokojenosti s výroky sudích.

Oceláři si výhru pohlídali a ještě večer zamíří na letiště k utkání Ligy mistrů. Domácí se na odvetu s Vídní ve stejné soutěži začnou připravovat zítra v Litvínově.

Radim Rulík: „Zápas rozhodly přesilovky. Třinec je sehrál výborně, tři ze čtyř gólů jsme dostali v oslabení. Vstup do zápasu jsme neměli špatný, ale pak nás přibrzdilo sedmiminutové oslabení. Třinec v něm dal dvě branky, uklidnil se a my jsme pak museli víc otevřít hru. Měli jsme dost šancí, abychom uhráli lepší výsledek než 1:4, ale neproměnili jsme je nebo soupeř stihl tělem střely zblokovat. Moc nám toho dnes do předbrankového prostoru neprošlo. Vídeň? Připravíme se na to jako na normální zápas, extraliga se také hrává v úterý, takže by v tom neměl být velký problém."

HC Oceláři Třinec

Jiří Kalous: „Byl to hokej plný emocí, který jsme zvládli vítězně. Proměnili jsme úvodní dvě přesilovky, což nás hodilo trošku do klidu, zatímco domácí pak museli otevřít hru. Tlačili se dopředu a byl to hokej nahoru dolů. Ale ubojovali jsme to do vítězného konce, jsme za body odsud rádi. Na noc se přesouváme do Švédska, v letadle nebo možná až zítra se teprve začneme zabývat úterním utkáním, dosud byl pro nás prioritou dnešní zápas.“