Zápasy 15. 04. 2015, Redakce

Třinec snížil na 2:1. Odskočí Verva ve čtvrtek?

Jediná branka Štefana Růžičky už v čase 5:15 rozhodla třetí bitvu o titul. Litvínov soupeře přestřílel, ale brankáři Hamerlíkovi gól nedal, naprázdno vyšel v play off poprvé.

3. FIN (ČT), 15.04.2015, ZS I. Hlinky
logo HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov HC Oceláři Třinec
0 1

0:1, 0:0, 0:0

Francouz – Kubát, Chaloupka - Gula, Pavelka - Pavlík, Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – M. Hořava ml., Piroš, Jurčík. Připraveni Horák a Baránek. Trenéři Rulík a Hořava st.

Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Doudera, Trončinský, Foltýn, Nosek – Š. Ružička, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Plíhal, Hrňa – Matuš, Marek Růžička, Cienciala. Připraven Hrubec a Foltýn. Trenéři Kalous a Varaďa

Verva postavila ve středu – znovu až na náhradního brankáře – stejnou sestavu jako v Třinci. Oceláři do Litvínova v úterý jeli i letěli (na trase Ostrava-Mošnov – Praha-Ruzyně) a dveře do své kabiny i na led si polepili klubovými samolepkami s motivačními nápisy. Hrálo se poprvé za teplého jarního počasí a dřív se rozehřál Třinec, i když Vervu hnali diváci s vervou opravdu mistrovskou.

Marek Růžička nejprve netrefil puk před odkrytou brankou, ale v 6. minutě se střelou mezi ruku a tělo gólmana prosadil smutný hrdina minulého zápasu, v Třinci dvakrát klíčově vyloučený Štefan Ružička. V 7. minutě první šance domácích – Hanzl zblízka bekhendem minul. Pak to zprava zkoušel Petružálek a Martynek trefil boční konstrukci. Největší byla asi Lukešova možnost z mezikruží. Růžička jmenovec první zahřál ve 12. minutě trestnou lavici. Oceláři se ubránili a v 18. minutě jeli sami na branku (Hrňa) a jeho dorážka ze vzduchu skončila na břevně!

Po změně stran branka navzdory ofenzívní pověsti obou týmů a jejich šikovných hráčů nepadla. Hosté hráli první přesilovku po provinění Kubáta. Pěkný obranný zákrok tělem na obranné modré čáře zakončený vyhozením předvedl Trávníček a skóre se nezměnilo.

Pavelka se ocitl po Ručinského přihrávce sám před brankou – trefil tyč! Srovnáno v tomto ohledu na 1:1, na góly ale červení drželi vedení i přes velkou možnost Petružálka - Hamerlíkův beton byl však pohotový. Hosté ještě zahrozili akcí Marka Růžičky a v poslední minutě před přestávkou šli zároveň ven Hrňa a Gula.

Ve třetí části Verváci své úsilí vystupňovali, ale přes pohyblivého soupeře bylo těžké se prosadit. Trončinský a Plíhal po sobě mohli zvýšit, Orsava jel v 50. minutě sám na Francouze. Martynek pálil do připraveného gólmana, Irglovi na druhé straně sklouzl puk z hole.

Dvě minuty před koncem power play HCVL po oddechovém čase. Lukešova střela mohla zapadnout do branky, nestalo se, hosté slavili první výhru.

"Musíme to dnes hodit za hlavu a zítra se na zápas připravit jinak," vzhlížel k odvetě Robin Hanzl. "Hlavně začátek jsme dnes měli špatný."

2:1 po třech zápasech by si Litvínov před sérií přál. Středa už je minulostí a čtvrtek před aktéry... Skončila parádní série žlutočerných, trvající od 30. prosince. Šestnáct vyhraných zápasů.

Vysílání z Třince na ZS I. Hlinky

Finálová série se v neděli určitě postěhuje do Třince. Pátý zápas bude opět vysílán na velkoplošné obrazovce ZS Ivana Hlinky. Vstup je zdarma, přijďte! Minule byla atmosféra perfektní. Město bude vysílat domácí zápasy, další tedy ten čtvrteční

Miloslav Hořava: „Nezačali jsme dobře, ale zakřiknutě, možná pod tíhou nervozity z důležitosti utkání. Třinec byl první třetinu lepší, aktivnější, hodně bruslil a vytvořil si dost šancí. My jsme první třetinu neměli skoro nic. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, byl to play off hokej se skvělými gólmany na obou stranách. Ale i tak si myslím, že Třinec měl těch šancí o něco víc a zaslouženě vyhrál."

HC Oceláři Třinec

Václav Varaďa: „Dnes to byl klasický zápas play off. Sice padl jen jeden gól, ale šance byly na obou stranách. Bylo to hodně nervózní utkání na špatném ledě, při té teplotě vzduchu a velké návštěvě. Myslím, že se to na kvalitě utkání trochu podepsalo. Jsme rádi, že jsme se dostali zpátky do hry, velice si ceníme prvního bodu v sérii. Vyzdvihl bych střelce jediné branky Štefana Růžičku, který reagoval na to smolné druhé utkání. A samozřejmě Petera Hamerlíka, který odchytal skvělý zápas a byl základním kamenem našeho dnešního vítězství."