Zápasy 27. 01. 2017, Redakce

Třinec rozhodl za třetinu

Jediný vstřelený gól opět Vervě na body nestačil. Oceláři se trefili čtyřikrát v první třetině, z toho dvakrát v přesilovce a jednou i v oslabení, a dokázali si pak výhru pohlídat.

42. kolo, 27.01.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov HC Oceláři Třinec
1 4

0:4, 0:0, 1:0

Janus (21. Petrásek) – Kubát, Gula – Pavelka, Pilař - Sklenička, Pavlík - 30. Kokeš - M. Hanzl, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, R. Hanzl, Černý – Hořava, Válek, Trávníček – Martynek, Reichel, Gerhát. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Hrubec – Galvas, Nosek - Hrabal, Krajíček - M. Doudera, Jank - Rákos, Cienciala, Dravecký - Adamský, Kane, Irgl – Petružálek, Marosz, Hrňa – Jašek, Špirko, Klimenta. Připraveni Hamerlík a Adámek. Trenéři Kýhos a Mucha

S několika změnami v sestavě a s navrátilci Pavelkou a Martynkem vyrukoval Litvínov na Oceláře. A ne špatně, Pavelkova střela hned ve 2. minutě minula tyč o centimetry, Martynek byl také při svém prvním pobytu na ledě zase faulován Douderou.

Verva chtěla často střílet, Pilař nabil Hüblovi a stejný hráč měl i další možnost. Pak ale přišla dvě vyloučení R. Hanzla, nejprve držel a pak zasáhl do hry z dvířek trestné lavice, takže tam musel zůstat. Druhý trest Kane zblízka využil, 0:1.

Litvínov odpověděl závarem před Hrubcem, šancí uvolnivšího se Martina Hanzla (vedle). Při Hrabalově vyloučení pálil dvakrát Pavlík, ale gól padl až později, na druhé straně... Petružálek ujel Gulovi a zavěsil, 0:2.

Další Hrabalův prohřešek, ujel však Adamský, Kubát jej fauloval a Ocelář pak proměnil trestné střílení, 0:3. Vyloučení Skleničky ztrestal Doudera přesnou ranou od modré čáry, domácí dopíjeli kalich první třetiny až do pověstného dna.

Střídající gólman Michael Petrásek po přestávce gólový příval Slezanů zastavil, jeho spoluhráči Hrubcovo kouzlo však neodčarovali. Při Galvasově vyloučení zachraňoval brankář špičkou brusle, při Gerhátově šanci mu zase pomohla klička litvínovského útočníka na opačnou stranu místo okamžité koncovky.

V polovině zápasu odkulhal do kabiny po zásahu kotoučem Pilař. Do hry šel Kokeš, Pilař se ale posléze vrátil. V závěru třetiny dvě oboustranná vyloučení: Reichel s Douderou a ve 40. minutě Sklenička (2+10) v krátké rvačce s Draveckým (2+2).

Ve třetí části zápasu žlutí nevyužili další dvě přesilovky. Až když se provinil Hrubec vyhozením puku mimo led, zavěsil Válek. Petrásek udržel malou "nulu", další gól už se ale Vervě přes veškerou snahu přidat nepovedlo.

Robin Hanzl: "To pravidlo, za které jsem byl vyloučen, neznám. Prý stačilo mít jednu nohu na ledě."

Tomáš Pavelka: "Nebyl jsem se svým výkonem v prvním zápase po svém zranění spokojen. Špatně se mi bruslilo, puky mi kvůli tomu odskakovaly, hráči ujížděli. Moc to ještě nešlo."

Litvínov nevyhrál za tři body už pět utkání a důležitý duel o "šestku" jej čeká v neděli v Chomutově.

Darek Stránský: "Příšerná první třetina... Výsledkově a pak vlastně i herně, víceméně jsme se rozsypali. Spousta hrubic, mohly nám tam napadat i další góly. Ve zbytku utkání se Třinec už nikam nehnal. Nějaká snaha o vstřelení branky tam od nás byla. Jsme neproduktivní a to nás sráží. Spoustu přesilovek, i pět na tři, jsme nevyužili. To vyloučení Robina Hanzla mě zaskočilo, to pravidlo, se přiznám, jsem ani neznal, ale má to svou logiku. Takže bohužel."

HC Oceláři Třinec

René Mucha: "Celému utkání dala ráz první třetina. Domácím jsme odskočili na větší než jednogólový rozdíl a podařilo se nám to udržet v podstatě až do konce. Celý tým dnes zaslouží pochvalu včetně brankáře. Výborná práce v oslabení a byli jsme dnes úspěšní i v přesilovkách."