Zápasy 30. 12. 2015, Redakce

Tříbodový závěr roku! Sparta zdolána, hokej kvetl

Po velmi dobrém a bojovném výkonu zlomil Litvínov Kubátovým gólem Spartu, po brance při soupeřově power play nakonec vyhrál - a zaslouženě - 3:1. Kvalitní výkon podala i Sparta, hrálo se nahoru-dolů a hokej se líbil.

32. kolo, 30.12.2015, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha
3 1

1:1, 0:0, 2:0

Janus – Kubát, Chaloupka - Pavelka, Pavlík - Frolo, Gula, Sklenička - Hořava, Duda, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Vantuch, Gerhát, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraveni Petrásek a Šimeček. Trenéři Rulík a Šlégr

Pöpperle – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, – Buchtele, Přibyl, Forman, Sabolic, Klimek, Hamilton, Kumstát, Pech, Procházka, Kudrna, Dragoun, Netík. Připraveni Lukáš, Kalina a Novák. Trenéři Jandač a Moták

Bez zraněných Hübla a Jánského nastoupila Verva proti Spartě znovu nešťastně, ale tentokrát měla štěstí - ani brejk dv ana jednoho, při němž Přibyla zblokoval Kubát, ani samostatný únik Pecha brankou neskončily.

Litvínov s odpovědí dlouho nečekal, Jurčík tečoval nebezpečně puk, Hanzl před brankou ještě přihrával, ale nabídka zůstala nezachycena. V polovině třetiny dostal na kruhu prostor Čajkovský a překonal Januse.

Pak se provinil Dragoun a ve druhé polovině přesilovky Hanzl zametl do odkryté klece vyraženou střelu Guly od modré čáry. Domácí ožili, ale neodčarovali smůlu. Lukeš a Martynek s Hanzlovou tečí nastřelili tyč! Tu první potvrdilo až video. Netík bekhendem těsně minul a první přesilovka Sparty (Hořava) se přelila do druhé třetiny.

Litvínov oslabení zvládl na jedničku. Zakletí sparťanské klece po změně stran pokračovalo. Nepomohl ani vtipný transparent fanoušků, volající po gólu před druhou domácí přesilovkou (27. Pech), i když branku málem přivolal. Pavelkova teč po úspěchu volala, stejně jako rána Dudy (nad).

Pak přišla perioda Sparty, odstartoval ji brejk hostí z protiútoku. Buchtele trefil tyč. Gerhát hledal volného Vantucha, kterému skórovat zabránil faul Švrčka. Přesilovka Vervě moc nevyšla, ale ve 39. minutě puk skákal v brankovišti... Za čarou neskončil.

Ve třetí části neuspěli po sobě Lukeš a Duda, pak domácí nevyužili vyloučení Poláška, ale Kubát se najednou z úhlu trefil! "Bylo to asi tečované. Měl jsem prostor, tak jsem si řekl: Jeď dál. Vyšlo to," radoval se.

"Jsme rádi! Už proto, že přišel plný barák a kvůli fanouškům, kteří nám pořád věřili," přidal autor první branky Vervy Robin Hanzl.

Pečeť vítězství přišla v předposlední minutě při hře Sparty bez brankáře. Začala už v 58. minutě. Rozhodl Rostislav Martynek, asistenci zapsal Pavelka.

Litvínov si tak zajistil veselejšího Silvestra a posílil své naděje do nového roku. Ten starý zůstane do klubové historie na věky zapsán zlatým písmem...

Jiří Šlégr: "Zápas byl pro diváky atraktivní, nahoru dolů. Všechny tři třetiny se pořád něco dělo. Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom vycházeli ze zodpovědné obrany a nepouštěli soupeře do vážnějších šancí. Na začátku nám ujeli, ale věřili jsme, že když budeme trpěliví a hrát dobře z obrany, tak naše šance přijdou a góly dáme. Vítězný gól jsme dali se štěstím, už jsme na takový čekali... Před plným barákem vyhrát proti Spartě vždycky potěší. Oni to mají těžké, kam přijedou, je plno. Jánský a Hübl? V blízké době s nimi počítat nemůžeme, budou to spíš týdny."

HC Sparta Praha

Zdeněk Moták: "Pro oko diváka to byl dobrý zápas. Hra měla spád, bruslilo se a bylo hodně soubojů. Naše hra ale postrádala větší dravost a před naší bránou jsme do soubojů málo chodili. V útočném pásmu jsme si dnes moc příležitostí nevypracovali. Domácí nás překonali i v počtu střel a zaslouženě vyhráli."