Zápasy 22. 09. 2020, Ondřej Mach

Tři góly na výhru nestačily, Litvínov doma podlehl Třinci

L i t v í n o v - Ani ve druhém utkání nového ročníku se chemikům nepodařilo získat první body. Verva sice proti Třinci rychle vedla, o náskok ale přišla a nakonec prohrála 3:6. Oceláři zvítězili zejména díky třem využitým přesilovým hrám, v zápase se dokonce protočili všichni čtyři gólmani. Další klání čeká družinu kapitána Hübla v pátek na ledě Liberce.

1037

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 2. Ščotka (M. Hanzl, Zygmunt), 25. Jarůšek (P. Zdráhal), 35. F. Lukeš (Gerhát)

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 10. Hrehorčák (Kundrátek), 20. P. Vrána (Martin Růžička, Gernát), 21. Martin Růžička (Gernát, P. Vrána), 25. M. Stránský (Hrňa, Gernát), 46. M. Stránský (Hrňa, Martin Růžička), 59. Martin Růžička (M. Stránský, Galvinš)

1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6

Hejduk, Pilný – Frodl, Kis

Godla (Honzík) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Zygmunt, M. Hanzl (A), Látal – Petružálek, Gerhát, M. Havelka

Kořenář (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška, Jašek, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A)

Litvínov začal lépe, hosté ale skóre otočili

Začátek utkání se z obou stran nesl v tak trochu rozpačitém duchu, už ve druhé minutě se ale chemici ujali vedení. Dobré střídaní třetí útočné formace proměnil v první gól Jan Ščotka, když z levého kruhu prostřelil gólmana Kořenáře mezi betony.

Záhy mohl na druhé straně srovnat třinecký kanonýr Růžička, sám před Godlou ale vůbec netrefil branku. Útoky obou týmů se rychle střídaly, další dobrou příležitost měl Látal. Rychlonohý útočník pálil z levého kruhu, hostující brankář ale stihl zasáhnout vyrážečkou.

Maskovaného muže Vervy zase v provozní teplotě udržel Dravecký, jeho ránu z pravé strany Godla zkrotil. To samé se nedá říct o nahození Patrika Hrehorčáka, které těsně po skončení litvínovské přesilové hry zaplulo do branky černožlutých. Nutno podotknout, že domácí gólman toho moc neviděl.

Od dvanácté minuty se hrálo čtyři na čtyři, následně měl obrovskou šanci obránce Kudla, kanadský hokejista ale z mezikruží Kořenáře nepropálil. Stejně dobře si brankář Ocelářů poradil i s nahozením Ščotky. Třinečtí otočili skóre utkání v poslední minutě prvního dějství v přesilové hře, druhý gól Slezanů přidal z dobré pozice Petr Vrána.

Vyrovnané druhé dějství nabídlo čtyři góly

Na startu druhé třetiny nahradil Kořenáře v brance Jakub Štěpánek. Zatímco vstup do první dvacetiminutovky vyšel domácím, teď to byli hosté z Třince, kdo udeřil. Nenápadnou akci zakončil Martin Růžička střelou k tyči, která překvapila brankáře Godlu.

Na jeho trefu odpověděl o tři minuty později Richard Jarůšek. Loňský nejproduktivnější hráč Litvínova tečoval ránu Zdráhala přímo mezi Štěpánkovy betony. Podobným způsobem ale vzápětí na druhé straně skóroval Matěj Stránský, jenž tak Ocelářům vrátil dvougólové vedení a vyhnal Godlu z branky.

Brankář Štěpánek se ale mezi třemi tyčemi příliš neohřál, po tvrdém zákroku Látala pustil do branky znovu Kořenáře. Toho následně prověřili Ščotka, Petružálek nebo Zygmunt, nikdo z nich ale kontaktní branku nevsítil.

Hosté po polovině utkání zavřeli Vervu v jejím pásmu, během další přesilové hry visela ve vzduchu pátá branka. Nakonec se ale z gólu radovali černožlutí, František Lukeš totiž dostal puk hned po odchodu z trestné lavice a překonal Kořenáře střelou na vzdálenější tyč. Tři minuty nato ale trestné střílení neproměnil matador Hübl.

Výhru Třince stvrdili Stránský a Růžička

Poslední část hry slibovala rozuzlení doposud napínavého klání. Vyrovnávací zásah měl na holi Mahbod, zblízka ale kotouč do třinecké klece neprocpal. Aktivní pasáž v podání Severočechů utnul až Kudlův nedovolený zákrok, po kterém Oceláře čekala další přesilovka.

A při hře v početní výhodě přidali Slezané pátou branku, zblízka se podruhé v utkání prosadil Matěj Stránský. Domácí se po pátém inkasovaném gólu snažili rychle vrátit na dostřel, pořád dokola ale naráželi na připravený obranný val Třince.

Verva s blížící se poslední sirénou přidala na aktivitě a zdálo se, že se nadechuje k závěrečnému tlaku. Oceláři naopak působili trochu pasivním dojmem a častokrát se omezili pouze na vyhození kotouče do středního pásma. Hra se navíc v posledních minutách začala nepříjemně kouskovat.

Čas se nemilosrdně krátil a domácím se stále nedařilo zatlačit třinecké do jejich třetiny. Litvínovský kouč Országh se nakonec rozhodl odvolat brankáře, jenže poslední naděje vzal černožlutým gólem do prázdné branky Martin Růžička. Litvínov tak ve druhém utkání sezony podlehl Třinci 3:6.

Vladimír Országh

"I když jsme prohráli, tak si nemyslím, že jsme odehráli špatný zápas. Dneska jednoznačně rozhodly přesilové hry, inkasovali jsme v nich tři góly a žádný nedali. Navíc jsme na deset minut vypadli z role, kdy nám soupeř odskočil. Ukázali jsme určitý charakter, když jsme se proti těžkému soupeři dokázali vrátit do hry. Měli jsme několik velmi dobrých příležitostí na to, abychom stav srovnali. Nedali jsme a soupeř nás potom vytrestal v přesilových hrách. Nebyl to z naší strany špatný zápas, ale jednoduše to nestačilo."

HC Oceláři Třinec

Václav Varaďa

"S výsledkem jsem spokojenější než s hrou. Z mého pohledu nebyla taková, jakou bychom si asi představovali. Ale splnila účel, byli jsme produktivní v přesilových hrách, když jsme potřebovali dát gól, tak jsme ho dali. Zlomovým okamžikem pro nás bylo chycené trestné střílení, to nám pomohlo. Pak tam ve třetí třetině hned při druhém střídání byla obrovská šance, kterou Josef Kořenář chytil. Dodalo nám to důvěru a stav jsme zlomili gólem Matěje Stránského. Pak už jsme hráli velmi zodpovědně a pohlídali jsme si to. Za tři body, které si dnes vezeme domů, jsme rádi."