Zápasy 09. 09. 2013, L.Lobo, O.Vlk, foto:O.Vlk

Starší dorost: Prohra se Spartou znamená třetí porážku v řadě

L i t v í n o v - Ani na třetí pokus neuspěli starší dorostenci. Litvínov opět prohrál tentokrát se Spartou Praha a pořád mu v tabulce svítí nula bodů. Chemici přitom v utkání vedli, jenže Sparta stav utkání otočila a utkání dovedla k vítěznému konci.

3. kolo, 09.09.2013, ZS Ivana Hlinky
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha
2 4

1:3, 0:1, 1:0

Spěšný – Šíp, Vostárek, Moravec, Najman, Brzek, Jonák, Rameš – Kučera, Pospíšil, Stříbrný – Poljanský, Bárdoš, Dunko – Sklenička, Jícha, Chmelař, Březák.

Pírs – Mikliš, Bureš, Kalina, Jandus, Kazda, Janda – Svoboda, Černoch, Hozák – Györi, Hrala, Havel – Procházka, Zídek, Polesný – Seniov, Jandus, Zářecký.

Hned v úvodu první třetiny se do vedení dostali domácí, kdy se po pěkné přihrávce Kučery trefil Josef Stříbrný nad lapačku hostujícího gólmana Pírse. Hosté ale zanedlouho odpověděli brankou Jiřího Černocha. Chvíli na to zkusil pozornost Spěšného Polesný, který unikl po mantinelu a následně bekhendovým blafákem našel jen litvínovského gólmana.

V osmé minutě se Moravec blýskl pěkným obranným zákrokem ve svém obraném pásmu, kdy před brankou zabránil hostujícímu útočníkovi vystřelit. Když se úvodní třetina přehoupla přes polovinu, puku se hned po vhazování ujal Pospíšil, který okamžitě založil útok a společně s Kučerou prověřili Pírse. Ten si tuto šanci pohlídal.

V 16. minutě se Sparta dostala do vedení. Obránce Mikliš získal puk po chybě domácích, nahrál Jiřímu Hozákovi, který tečoval za Spěšného záda. Minutu na to byl vyloučen hostující Jandus. Přesilová hra se Litvínovu dařila do té doby, než Vostárkovi utekl na modré puk. Toho se ujal Györi, který byl před brankou Vostárkem faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. Trestné střílení proměnil Marek Györi těsně pod vyrážečku Spěšného.

Hned na začátku druhé třetiny byli blízko k brance Stříbrný s Kučerou. Ti si vyměnili kotouč na kruzích, ale Stříbrnému nesedla střela a tak Pírs neměl problém tuto šanci zlikvidovat. Na druhé straně se o chvíli později odehrála podobná situace, kdy Černoch nahrával na druhou stranu Svobodovi, ten ale nezakončil podle svých představ a kotouč branku minul.

V polovině druhé dvacetiminutovky usedl na trestnou lavici domácí Kučera. Sparta této početní výhody využila a zvýšila svůj náskok na 4:1. Svobodovu odraženou střelu našel v mezikruží Jiří Hozák, který nedal Spěšnému žádnou šanci. Ve 25. minutě si tým Sparty odpykal dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Litvínov sice sehrál hezkou přesilovou hru, ale bez úspěchu.

V úvodu závěrečné třetiny byl vyloučen hostující Zídek. Litvínov této přesilové hry využil a snížil náskok hostí na 2:4, kdy se po křížné nahrávce Stříbrného za záda Pírse trefil Vlastimil Pospíšil. Ve 46. minutě ujel sám na gólmana Stříbrný, před brankou byl ale nedovoleně zastaven Kalinou, který odjel na dvě minuty na trestnou lavici. Tímto vyloučením začal tlak Litvínova. K brance ale nevedla ani střela Stříbrného, ani Šípova střela od modré.

Litvínovský nápor pokračoval i po vyloučení dalšího hostujícího hráče Bureše, kdy se hrálo krátkých 7 sekund 5 na 3. Hosté se dostali do útoku až v polovině třetí třetiny, kdy byl po potyčce před brankou vyloučen Moravec. V 54. minutě nebyl daleko od kontaktní třetí branky Litvínova Pospíšil. Ten ujel sám na Pírse, ale jeho střela zazvonila jen o horní tyč brankové konstrukce.

Ke konci utkání, po oddechovém času pro domácí, zůstal Spěšný na střídačce a Litvínov to zkoušel se šesti bruslaři. Kučera v poslední minutě ujel po straně sám na branku, tato obrovská šance však skončila v Pírsovo výstroji. Sparta si tedy odvezla domů tři body a domácí si připisují další prohru.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Do dnešního utkání jsme vstoupili my i Sparta Praha s nulou bodů v tabulce. Chtěli jsme už konečně bodovat, bohužel Sparta si stáhla kluky co měla v juniorech. My jsme si taky stáhli Josefa Stříbrného. Lajna se Stříbrným hrála výborně, ale trápila je koncovka. Bylo to vidět na konci utkání, kde dal Vlasta Pospíšil tyčku a Tomáš Kučera neproměnil svůj únik. Třetí třetina už byla vyrovnaná, ale hráli jsme prakticky jen na dvě lajny. Třetí pětka dostává góly, které nás potom sráží, hlavně si myslím, že nasazení některých hráčů není takové jaké by mělo být. Hráči, co nedostávají moc příležitostí by nás měli přesvědčit, že chtějí hrát a že na to mají.

HC Sparta Praha

Lukáš Lomický (HC Sparta Praha): Neměli jsme dobrý vstup do utkání, hned v první minutě jsme inkasovali gól. Jinak jsme měli průběh utkání pod kontrolou, akorát posledních pět minut měl Litvínov dost šancí. Urvali jsme to, dnes bylo vidět, že kluci měli nasazení a chuť po vítězství.