Zápasy 06. 12. 2013, Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov prohrál i s Plzní, Reichel opět vstřelil branku

L i t v í n o v - Ve 27. kole RAKO extraligy staršího dorostu Litvínov hostil na svém ledě Plzeň. Domácí vstoupili smolně do první třetiny, již ve 12 vteřině byl zraněn domácí Vostárek a musel odstoupit z utkání. Litvínov marně dotahoval plzeňské vedení. Jedinou branku domácích zaznamenal Reichel, který se tak trefil v každém utkání za starší dorost.

27. kolo, 06.12.2013, ZS Ivana Hlinky (spodní plocha)
HC VERVA Litvínov HC ŠKODA PLZEŇ
1 4

(1:2, 0:1, 0:1)

Spěšný – Jonák, Vostárek, Šíp, Moravec, Najman, Březák, Kučera, Reichel, Havelka, Brzek, Navarra, Sládek, Chmelař, Bárdoš, Jícha.

Zeman – Kaňák, Polívka, Prokop, Pokorný, Šmíd, Starý, Ivanič, Krystl, Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Stráský, Hajšman, Kokoška, Opava, Kučera, Vavřička, Volf.

V pátečním odpoledni zavítali na litvínovský zimní stadion plzeňští indiáni. Utkání se hrálo netradičně na nově zrekonstruované tréninkové hale. Domácí měli smolný vstup do utkání, už po 12 vteřinách musel z utkání odstoupit litvínovský obránce Vostárek. Domácí bek byl při dojíždění puku k mantinelu podražen a musel být ošetřen v nemocnici. Utkání skončilo také pro plzeňského Suchého.

V 6. minutě byl vyloučen domácí kapitán Kučera a Plzeň přesilovou hrou nepohrdla. Beneš vypálil z kruhu a Milan Švarc doklepl jeho střelu za brankovou čáru. Jenže domácím netrvalo dlouho a srovnali stav utkání. Chemici měli výhodu dvojnásobné přesilovky, k odražené střele se dostal Kristián Reichel a přišpendlil puk pod horní tyč plzeňské branky. Pro litvínovského útočníka to byla čtvrtá trefa ve čtvrtém utkání.

Litvínov nebyl herně horším týmem, ale Plzeň si vytvářela v předbrankovém prostoru větší šance. Nejdříve se před Spěšného dostal Starý, ale zaúřadovala Spěšného lapačka. Poté se mezi beky protáhl Beneš, ale znovu jen nechal vyniknout domácího strážce svatyně. Domácí hráli v závěru třetiny opět v oslabení a hosté svou přesilovku využili. Ondřej Polívka se v poslední vteřině třetiny trefil přesně pod horní tyč litvínovské branky.

Chemici mohli v úvodu druhé třetiny snížit, Jonák si to pelášil rovnou z trestné lavice na Zemana, ale sám vstříc plzeňskému brankaři neuspěl. O dvě minuty později mohlo být s domácími ještě hůře, Brzek fauloval a bylo nařízeno trestné střílení. Beneš ale proti domácímu brankaři neuspěl, ten jeho záměr přečetl a střelu vyrazil. Krátce před polovinou utkání se dostal do dobré příležitosti Stránský, ale jen vyprášil beton výborného litvínovského gólmana. Uběhlo jen pár minut z časomíry a Plzeňané jeli další trestné střílení za hození hokejky domácího Šípa. Lukáš Vlček oproti svému kolegovi nic nevymýšlel a napálil puk o růžek do Spěšného branky.

Litvínov měl v závěru třetiny obrovský tlak. Nejdříve pláchl plzeňské obraně domácí kapitán Kučera, ale v úniku byl faulován a na pořadu bylo další trestné střílení. Kučera mířil nad lapačku Zemana, ale ten svou rukavici vymrštil a hbitě lapil pokus domácího forvarda. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se do obrovské šance dostali Brzek s Navarrou, ale Zeman byl opět výtečný a podržel svůj tým.

Do třetí třetiny vstoupila Plzeň velice koncentrovaně, hosté výborně pokrývali střední pásmo a nepouštěli Litvínovské do větších šancí. Naopak ve 49. minutě opět hosté trestali domácí nedůslednost. Lukáš Vlček se v úniku trefil přesně pod horní tyč. Necelých pět minut do konce utkání měl na hokejce gól aktivní Reichel, objel si hostujícího obránce, ale na Zemana nevyzrál.

Domácí předvedli za rozhodnutého stavu obrovský nápor, ale plzeňská obrana byla opravdu precizní. V posledních dvou minutách hry se ve stoprocentní šanci objevil Kučera s Havelkou, Zeman však vytáhl parádní zákrok a na brankové čáře lapil pokus Kučery do poloodkryté klece. Plzeň tak zaslouženě vyhrála, protože dokázala proměnit většinu svých brankových příležitostí.

Josef Beránek (HC Litvínov): Utkání se nám hodnotí špatně, protože jsme prohráli 1:4. Zase, když porovnám výsledek s průběhem hry, tak je pro nás krutý. Soupeř měl šance na čtyři góly, ale zrovna tak jsme je měli my. Velký rozdíl je v tom,co soupeř dokázal proměnit na rozdíl od nás. Nemůžeme klukům vyčítat, že by nebojovali a že nešli do utkání s tím, že chtějí vyhrát. Bohužel nám chybí kvalita, soupeři mají o něco kvalitnější hráče, kteří se lépe prosazují v zakončení než naši hráči. Právě takové těžké zápasy dokážou rozhodnout a dokáží svůj tým táhnout. Nám u spousty hráčů schází, aby se vypracovali na takovou úroveň, aby ten tým táhli.

HC ŠKODA PLZEŇ

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Před utkáním jsme byli trošku v napětí, hráli jsme dobře a báli jsme se trochu uspokojení. Věděli jsme, že Litvínov je velice kvalitní mužstvo, v přípravě v srpnu nám nedali téměř šanci a vždy jsme s nimi měli vyrovnané zápasy. Často se mezi námi prodlužovalo a věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Přijeli jsme sem jednoznačně pro tři body, chtěli jsme hrát aktivně a to se nám podařilo. Začátek byl trochu nešťastný, po smolném zákroku se zranil jeden z domácích hráčů. Nejdřív to nevypadalo dobře, ale jsme rád, že se tomu klukovi nic nestalo. Kluci se z toho oklepali a pak se hrál svižný hokej, jsme moc rádi za tři body.